Capture One na iPada już dostępne. Kosztuje 5 dolarów miesięcznie

Autor: Maciej Luśtyk

30 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Aplikacja do edycji RAW-ów od Capture One wreszcie ląduje w wersji na tablety iPad. Ma wszystko czego potrzeba do zdalnej obróbki w przystępnym abonamencie.

O mobilnej wersji Capture One słyszymy już od ponad roku. Teraz wreszcie aplikacja Capture One for iPad zadebiutowała w sklepie App Store. Jak obiecuje producent, posiada wszystko czego możemy oczekiwać od narzędzia do obróbki materiału poza naszą główną stacją roboczą.

Capture One na iPada to podstawowe edycje w zasięgu ręki i możliwość połączenia z wersją desktopową

Choć Capture One for iPad nie jest tak rozbudowane jak bazowa wersja Capture One Pro, aplikacja powinna zadowolić doskonałą większość użytkowników, a wielu oferowane przez nią narzędzia będą w stanie w zupełności wystarczyć do pracy. Program oferuje wszystkie bazowe opcje edycji, możliwości nakładania filtrów (Capture One Styles) i zaawansowaną obróbkę kolorystyczną. Mamy też opcje odszumiania, edycji HDR, symulacji ziarna czy suwaki Clarity i Structure. W chwili obecnej aplikacja wydaje się natomiast nie oferować opcji lokalnej edycji i pracy na warstwach. 

Capture One w wersji na iPada oferuje też wygodny system biblioteki, pozwalający na szybkie przebieranie materiału, selekcję zdjęć i aplikowanie konkretnych edycji na całe partie materiału. Jeśli chodzi i import, możemy dokonywać go także bezpośrednio z karty, po podłączeniu czytnika do tabletu. Mamy też opcję eksportu całych bloków zdjęć, a użytkownicy aplikacji desktopowej będą mogli zsynchronizować ją z wersją mobilną, by po powrocie z trasy czy zlecenia kontynuować edycję na komputerze.

Wszystkiego na temat działania aplikacji możecie dowiedzieć się z poniższego premierowego streama.

Cena i dostępność

Korzystanie z Capture One for iPad wiąże się z koniecznością wykupienia osobnej subskrypcji w cenie 5 dolarów miesięcznie (ok. 22 zł). Aplikację możecie pobrać ze sklepu AppStore.

Więcej informacji znajdziecie na stronie captureone.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Lens Utility Mobile - Tamron zapowiada aplikację na Androida
Lens Utility Mobile - Tamron zapowiada aplikację na Androida
Program Tamron Lens Utility pozwala na personalizację działania poszczególnych funkcji obiektywów. Niebawem zmian będziemy mogli dokonywać także w terenie, dzięki...
3
Adobe testuje darmową, przeglądarkową wersję Photoshopa
Adobe testuje darmową, przeglądarkową wersję Photoshopa
Photoshop stanie się darmowy… w pewnym sensie. Nowa wersja aplikacji do obróbki grafiki ma działać w modelu freemium.
10
Immersive View - mapy Google staną się świetnym narzędziem do planowania sesji fotograficznych
Immersive View - mapy Google staną się świetnym narzędziem do planowania sesji fotograficznych
Google na dobre zmieniło to, jak korzystamy z Map. Teraz wprowadza kolejną rewolucję, która pozwoli nam oglądać interesujące miejsca swobodnie jak nigdy dotąd. Nowa...
10
Powiązane artykuły