Capture One na iPada już dostępne. Kosztuje 5 dolarów miesięcznie

Autor: Maciej Luśtyk

30 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Aplikacja do edycji RAW-ów od Capture One wreszcie ląduje w wersji na tablety iPad. Ma wszystko czego potrzeba do zdalnej obróbki w przystępnym abonamencie.

O mobilnej wersji Capture One słyszymy już od ponad roku. Teraz wreszcie aplikacja Capture One for iPad zadebiutowała w sklepie App Store. Jak obiecuje producent, posiada wszystko czego możemy oczekiwać od narzędzia do obróbki materiału poza naszą główną stacją roboczą.

Capture One na iPada to podstawowe edycje w zasięgu ręki i możliwość połączenia z wersją desktopową

Choć Capture One for iPad nie jest tak rozbudowane jak bazowa wersja Capture One Pro, aplikacja powinna zadowolić doskonałą większość użytkowników, a wielu oferowane przez nią narzędzia będą w stanie w zupełności wystarczyć do pracy. Program oferuje wszystkie bazowe opcje edycji, możliwości nakładania filtrów (Capture One Styles) i zaawansowaną obróbkę kolorystyczną. Mamy też opcje odszumiania, edycji HDR, symulacji ziarna czy suwaki Clarity i Structure. W chwili obecnej aplikacja wydaje się natomiast nie oferować opcji lokalnej edycji i pracy na warstwach. 

Capture One w wersji na iPada oferuje też wygodny system biblioteki, pozwalający na szybkie przebieranie materiału, selekcję zdjęć i aplikowanie konkretnych edycji na całe partie materiału. Jeśli chodzi i import, możemy dokonywać go także bezpośrednio z karty, po podłączeniu czytnika do tabletu. Mamy też opcję eksportu całych bloków zdjęć, a użytkownicy aplikacji desktopowej będą mogli zsynchronizować ją z wersją mobilną, by po powrocie z trasy czy zlecenia kontynuować edycję na komputerze.

Wszystkiego na temat działania aplikacji możecie dowiedzieć się z poniższego premierowego streama.

Cena i dostępność

Korzystanie z Capture One for iPad wiąże się z koniecznością wykupienia osobnej subskrypcji w cenie 5 dolarów miesięcznie (ok. 22 zł). Aplikację możecie pobrać ze sklepu AppStore.

Więcej informacji znajdziecie na stronie captureone.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Firefly - Adobe wprowadza swój własny generator i edytor AI. Tak będzie wyglądać przyszłość pracy z grafiką i zdjęciami
Firefly - Adobe wprowadza swój własny generator i edytor AI. Tak będzie wyglądać przyszłość pracy...
Adobe zapowiedziało pakiet nowych funkcji AI pod nazwą Firefly. Pierwsze skrzypce gra tu generator grafiki, ale prawdziwą siłą nowej usługi będą funkcje poboczne...
10
Creators’ App - nowa apka do obsługi aparatów Sony już dostępna
Creators’ App - nowa apka do obsługi aparatów Sony już dostępna
Sony prezentuje nową aplikacje do zdalnej obsługi aparatu i przesyłania zdjęć, która da nam także dostęp do chmury Creators’ Cloud.
1
ClearCut Pro - automatyczne szparowanie zdjęć w chmurze Frame.io
ClearCut Pro - automatyczne szparowanie zdjęć w chmurze Frame.io
Skylum, producent programu Luminar zapowiada aplikację, która pozwoli automatycznie usunąć tło ze zdjęcia w chmurze w chwilę po wciśnięciu spustu migawki. Ma być to...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)