Capture One na iPada już dostępne. Kosztuje 5 dolarów miesięcznie

Autor: Maciej Luśtyk

30 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Aplikacja do edycji RAW-ów od Capture One wreszcie ląduje w wersji na tablety iPad. Ma wszystko czego potrzeba do zdalnej obróbki w przystępnym abonamencie.

O mobilnej wersji Capture One słyszymy już od ponad roku. Teraz wreszcie aplikacja Capture One for iPad zadebiutowała w sklepie App Store. Jak obiecuje producent, posiada wszystko czego możemy oczekiwać od narzędzia do obróbki materiału poza naszą główną stacją roboczą.

Capture One na iPada to podstawowe edycje w zasięgu ręki i możliwość połączenia z wersją desktopową

Choć Capture One for iPad nie jest tak rozbudowane jak bazowa wersja Capture One Pro, aplikacja powinna zadowolić doskonałą większość użytkowników, a wielu oferowane przez nią narzędzia będą w stanie w zupełności wystarczyć do pracy. Program oferuje wszystkie bazowe opcje edycji, możliwości nakładania filtrów (Capture One Styles) i zaawansowaną obróbkę kolorystyczną. Mamy też opcje odszumiania, edycji HDR, symulacji ziarna czy suwaki Clarity i Structure. W chwili obecnej aplikacja wydaje się natomiast nie oferować opcji lokalnej edycji i pracy na warstwach. 

Capture One w wersji na iPada oferuje też wygodny system biblioteki, pozwalający na szybkie przebieranie materiału, selekcję zdjęć i aplikowanie konkretnych edycji na całe partie materiału. Jeśli chodzi i import, możemy dokonywać go także bezpośrednio z karty, po podłączeniu czytnika do tabletu. Mamy też opcję eksportu całych bloków zdjęć, a użytkownicy aplikacji desktopowej będą mogli zsynchronizować ją z wersją mobilną, by po powrocie z trasy czy zlecenia kontynuować edycję na komputerze.

Wszystkiego na temat działania aplikacji możecie dowiedzieć się z poniższego premierowego streama.

Cena i dostępność

Korzystanie z Capture One for iPad wiąże się z koniecznością wykupienia osobnej subskrypcji w cenie 5 dolarów miesięcznie (ok. 22 zł). Aplikację możecie pobrać ze sklepu AppStore.

Więcej informacji znajdziecie na stronie captureone.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Newell BattFindr - aplikacja, która pozwoli łatwo znaleźć zamiennik akumulatora do aparatu
Newell BattFindr - aplikacja, która pozwoli łatwo znaleźć zamiennik akumulatora do aparatu
Nie znasz się na symbolach i oznaczeniach i niie wiesz, jaki zamiennik akumulatora będzie odpowiedni dla Twojego sprzętu? Z pomocą...
0
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe zapowiada szereg nowych, opartych o układy generatywnej AI funkcji programu Premiere, które pozwolą robić rzeczy, jakie wcześniej wydawały się niemożliwe. Rewolucja w edycji...
8
DaVinci Resolve 19 - nowe funkcje AI, dokładniejszy grading, zarządzanie chmurą i setki usprawnień dla zawodowców
DaVinci Resolve 19 - nowe funkcje AI, dokładniejszy grading, zarządzanie chmurą i setki usprawnień...
Blackmagic Design prezentuje najnowszą wersję swojego programu do edycji wideo. W 19. odsłonie DaVinci Resolve znajdziemy masę usprawnień i nowe funkcje, które znacznie przyspieszą...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)