Capture One Live - nowe narzędzie do zdalnej kolaboracji z klientami na sesji

Autor: Maciej Luśtyk

2 Luty 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Pandemia sprawiła, że dziś coraz częściej podgląd z sesji streamowany jest na żywo do klientów czy dyrektorów artystycznych stacjonujących w innych częściach kraju czy świata. Nie jest to jednak najwygodniejsze rozwiązanie i właśnie to, chce zmienić nowa wtyczka Capture One Live.

Jeszcze do niedawna na większości sesji komercyjnych klient zaglądał nam przez ramię. Od pewnego czasu coraz częściej robi to zdalnie, co wydaje się być na rękę wszystkim, ale też nie zawsze okazuje się wygodne pod względem organizacyjnym i sprzętowym. Właśnie z tym problemem chce uporać się nowe narzędzie Capture One Live.

Capture One Live pozwoli na wygodną, zdalną współpracę z klientem na żywo

Capture One Live to nic innego jak wtyczka do zdalnej „kolaboracji” podczas sesji, która po otwarciu linka oferuje podgląd plików na żywo w pełnym rozmiarze oraz możliwość obserwowania na żywo nanoszonych edycji. Mamy też opcję zdalnego oceniania czy tagowania zdjęć. Funkcja dostępna jest w ramach Katalogów i Sesji w programie Capture One.

Jedna sesja w ramach funkcji C1 Live będzie aktywna maksymalnie przez tydzień, a użytkownik może udostępniać jednocześnie klientom nieograniczoną liczbę takich sesji. W ramach kolaboracji, do wspólnego partycypowania w jednym projekcie może dołączyć w sumie 25 osób.

Wszystko to jawi się także jako funkcja, która doskonale sprawdzi się poza samą sesją i będzie przydatna do wysyłania klientom wyboru zdjęć. W ten sposób cały proces selekcji będziemy w stanie przeprowadzić bez konieczności eksportowania plików z katalogu. Szkoda natomiast, że opcja kolaboracji nie obejmuje jednej z najważniejszej opcji dla zawodowych fotografów studyjnych, jaką byłoby automatyczne udostępnianie katalogu z sesji pracującemu zdalnie retuszerowi. Być może przyjdzie jeszcze na to czas w kolejnych aktualizacjach.

Cena i dostępność

Jak można się było spodziewać, funkcja Capture One Live nie jest udostępniana za darmo. Plugin dostępny jest w formie dodatkowej subskrypcji w cenie 10 dolarów (ok. 40 zł) miesięcznie. Producent zaznacza też, że jest to cena „wejściowa”, co oznacza, że opłata może wzrosnąć.

Z tego względu popularność nowego narzędzia będzie na pewno ograniczona, ale dla fotografów pracujących głównie w studio może być dokładnie tym, czego potrzebowali.

Więcej informacji znajdziecie na stronie captureone.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe testuje darmową, przeglądarkową wersję Photoshopa
Adobe testuje darmową, przeglądarkową wersję Photoshopa
Photoshop stanie się darmowy… w pewnym sensie. Nowa wersja aplikacji do obróbki grafiki ma działać w modelu freemium.
10
Immersive View - mapy Google staną się świetnym narzędziem do planowania sesji fotograficznych
Immersive View - mapy Google staną się świetnym narzędziem do planowania sesji fotograficznych
Google na dobre zmieniło to, jak korzystamy z Map. Teraz wprowadza kolejną rewolucję, która pozwoli nam oglądać interesujące miejsca swobodnie jak nigdy dotąd. Nowa...
10
Apple aktualizuje Final Cut Pro z myślą o komputerach Mac Studio
Apple aktualizuje Final Cut Pro z myślą o komputerach Mac Studio
Firma Apple udostępniła uaktualnienie dla programu Final Cut Pro. Nowa wersja poprawia wydajność programu na komputerach Mac Studio i wprowadza kilka nowych funkcji.
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)