Ważna aktualizacja Capture One 21 - błyskawiczne maskowanie, wygodniejszy eksport, lepsza synchronizacja

Autor: Maciej Luśtyk

23 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Capture One wypuszcza aktualizację edytora zdjęć, która czyni program C1 2021 jeszcze lepszym. Tym razem usprawnienia przełożą się głównie na efektywność pracy. Otrzymamy m.in. możliwość maskowania obiektów jednym kliknięciem.

Najnowsza aktualizacja programu Capture One 2021 (14.3.0) wprowadza kilka bardzo istotnych usprawnień. Pojawiają się między innymi: pędzel Magic Brush to łatwego maskowania skomplikowanych obiektów, przeprojektowany panel eksportu, rozszerzone opcje organizacji folderów i usprawniony tethering z aparatami Fujifilm i Leica.

Magic Brush - zaznaczanie obiektów jednym ruchem

W przypadku Magic Brush, do stworzenia skomplikowanej maski będzie wystarczyć utworzenie linii na obiekcie, który chcemy wymaskować. Maskę możemy dowolnie rozbudowywać i korygować pędzlem korekcji. Należy mieć jedynie na uwadze, że pędzel ten bazuje na obszarach o podobnej kolorystyce, dlatego prawdopodobnie dobrze sprawdzi się w krajobrazach, ale już mniej przy zaznaczania skomplikowanych wielobarwnych obiektów, np. w fotografii reklamowej.

Wygodniejsza synchronizacja plików i wszystkie opcje eksportu w jednym miejscu

Nowy panel eksportu ma być z kolei wygodniejszy, dzięki wyciągnięciu wszystkich dostępnych opcji na wierzch. Otrzymujemy też nową opcję Proofing Viewer, w ramach której będziemy w stanie podejrzeć finalny obraz ze wszystkimi naniesionymi ustawieniami. Jest także opcja podmiany poszczególnych obrazów w panelu eksportu.

Usprawniono także obsługę katalogu i synchronizację plików. Od teraz możemy wygodnie w jednym miejscu podejrzeć wszystkie zdjęcia znajdujące się w podfolderach w ramach danego katalogu, a także synchronizować nowe podfoldery uruchamiając jedynie synchronizację folderu nadrzędnego.

Wreszcie otrzymujemy też usprawnienia w zakresie tetheringu. Wsparcie otrzymują między innymi aparaty Fujifilm X-S10 oraz Panasonic Lumix G90. Pojawia się też opcja wygodnego wyzwalania migawki z poziomu trybu Live View na komputerze podczas pracy z aparatami Fujifilm i możliwość zdalnego regulacji ostrości w aparatach Leica. Aktualizacja wprowadza też wsparcie dla 14 obiektywów Fujifilm, Sony i Sigma.

Skąd pobrać?

Uaktualnienie 14.3.0 dostępne jest za darmo dla wszystkich posiadaczy programu Capture One 2021, kupionego osobno lub w subskrypcji.

Więcej informacji i możliwość pobrania uaktualnienia znajdziecie na stronie support.captureone.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu
Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu
Chciałbyś ruszyć w świat z aparatem, ale nie masz czasu i… aparatu? Być może twoje pragnienia już niebawem zaspokoją polscy deweloperzy z Madnetic Games. W Photography...
7
Luminar Neo - nowa wersja edytora zdjęć opartego o systemy AI zawita już zimą
Luminar Neo - nowa wersja edytora zdjęć opartego o systemy AI zawita już zimą
Skylum zapowiedziało premierę kolejnego programu z serii Luminar. Czy jednak zamiast co roku prezentować kolejny nowy produkt nie lepiej byłoby skupić się na...
11
Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW
Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW
Nowe funkcje podmiany nieba, redukcji szumów, czy tworzenia time lapse'ów zobaczymy w najnowszej wersji konkurenta Photoshopa i Lightrooma, czyli programu ON1 Photo RAW 2022
6