praca fotografa

Wszystkie artykuły z tagiem: "praca fotografa" w serwisie fotopolis.pl:
Fotograf na liście 25 najgorszych zawodów
Bycie fotografem brzmi jak praca marzeń? Nad tą decyzją warto się dobrze zastanowić. Zawód ten trafił niedawno na listę najgorszych zawodów w Ameryce. Dlaczego?
23 Kwi 2019
Maciej Luśtyk
5
Huawei Matebook X Pro, Matebook 14 i Matebook 13 - czy nowe chińskie notebooki zachwycą fotografów?
Huawei właśnie zaprezentował aktualną ofertę komputerów. Czy „macbooki pod Windowsa” czymś zaskakują? Otrzymujemy m.in. nowe, mniejsze modele, dobrą specyfikację i świetną cenę. Jak wypadną w walce z konkurencją?
25 Lut 2019
Maciej Luśtyk
1
Michał „Massa” Mąsior: Czy kogokolwiek interesują Twoje zdjęcia?
Świat profesjonalnej fotografii jest trudny. Mit wolnego zawodu przyciąga jednak wielu. Plan, by żyć i zarabiać na swojej pasji jest piękny, choć niełatwy do zrealizowania. Początkowo świetnie zapowiadające się „nowe życie” weryfikowane jest przez wiele czynników. Warto przeczytać, żeby nie wpaść w pułapkę.
12 Lut 2019
Redakcja Fotopolis
19
Ile zarabia fotograf w Polsce? Zobacz, jak kształtowały się zarobki w branży foto w 2018 roku
Po 5 latach wspólnie z redakcją Digital Camera Polska powracamy do tematu zarobków w branży. Zobaczcie jak zmienił się krajobraz rynku fotografii zawodowej w Polsce.
4 Lut 2019
Redakcja Fotopolis
4
Fotoreporterzy kontra PAP. Dziennikarze zbierają podpisy pod pismem do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych
Ciąg dalszy zamieszania wokół zwolnienia czwórki fotoreporterów z Polskiej Agencji Prasowej. Dziennikarze przygotowują pismo do Krzysztofa Czabańskiego i domagają się zwolnienia prezesa PAP.
4 Lut 2019
Maciej Luśtyk
3
Polskie standardy branży: PAP zwalnia bez słowa fotoreporterów z kilkunastoletnim stażem
Już od ponad dekady słyszymy o stale pogarszającej się sytuacji w zawodzie fotoreportera. Czy może być lepiej, skoro standardów zatrudnienia nie utrzymuje nawet państwowa Polska Agencja Prasowa?
1 Lut 2019
Maciej Luśtyk
1
Jaka? Po co? Dlaczego? Czyli po ludzku o umowach na wykonanie zdjęć
Nie spisywaliśmy żadnej umowy. Klient dzwonił mówiąc jedynie: „Wysyłam do Pana kuriera”. Ja wiedziałem jak sfotografować to, co kurier przywiezie. Klient był pewien, że następnego dnia dostanie gotowy materiał i fakturę na rozsądną sumę. Współpraca układała się bezproblemowo. Do czasu...
29 Lis 2018
Paweł Baldwin
0
Jak zdobywać pierwsze zlecenia fotograficzne - praktyczne rady
Czujesz, że jesteś już gotów, by zarabiać na fotografii? Oto kilka porad, które ułatwią ci zdobycie pierwszych zleceń.
7 Lis 2018
Maciej Luśtyk
2
98% zawodowych fotografów kocha swoją pracę. A ty?
Według ankiety przeprowadzonej przez serwis PolicyBee doskonała większość zawodowych fotografów jest zadowolona z wybranej przez siebie ścieżki. Z kolei ponad połowa zaczynała bez wystarczającego doświadczenia. Ale to nie jedyne ciekawe wnioski.
22 Cze 2018
Maciej Luśtyk
1
Fotograf pozywa New York Timesa. Powód? Brak stałego zatrudnienia i dyskryminacja ze względu na wiek
W dzisiejszym świecie fotografii i dziennikarstwa prawdziwy etat należy do rzadkości. Jak się jednak okazuje, to nie jedyny problem z jakim muszą mierzyć się zawodowi fotoreporterzy. Robert Stolarik idzie na wojnę z dziennikiem New York Times, którego pozywa o dyskryminację wiekową i wykorzystywanie statusu freelancera.
23 Paź 2017
Maciej Luśtyk
1