GimmePhotos - polska aplikacja skróci żmudny proces w pracy fotografa

Autor: Maciej Luśtyk

26 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Mówi się, że proste pomysły są najlepsze. Jeśli też tracisz sporo czasu na ręczne wyszukiwanie, zaznaczanie i kopiowanie zdjęć wybranych do obróbki przez klienta, stworzona przez Polaków aplikacja GimmePhotos jest czymś dla ciebie.

Aplikacja GimmePhotos to program zrodzony z zawodowej frustracji fotografa Radka Świątkowskiego, która znacznie przyspiesza żmudny często proces zaznaczania i kopiowania zdjęć.

„Jeśli podczas zlecenia robicie tysiąc zdjęć, a później wysyłacie je klientowi do wyboru, jest więcej niż pewne, że spędzicie sporo czasu na wyszukiwaniu tych zaakceptowanych do obróbki fotografii. Oddzielanie wybranych zdjęć od reszty jest tak fascynujące, jak retuszowanie pyłków na matrycy. Na szczęście jest na to rada.” - pisze twórca aplikacji.

Wystarczy wkleić treść maila, a wybrane pliki "magicznie" powędrują do wybranego folderu

Program GimmePhotos ma tylko jedno zadanie: automatycznie przekopiować wybrane zdjęcia do osobnego folderu. Wystarczy tylko wybrać folder źródłowy oraz docelowy, a w okienko aplikacji wkleić całego maila od klienta z podanymi numerami zdjęć i wcisnąć kopiuj. Zrobione!

Korzyści z używania GimmePhotos zauważą przede wszystkim fotografowie zajmujący się fotografią produktową, eventową czy ślubną, ale powinni zainteresować się nią wszyscy, którzy mają w zwyczaju podsyłanie klientom dużego wyboru zdjęć.

Cena i dostępność

Aplikacja GimmePhotos w wersji na komputery Mac zadebiutowała w sklepie AppStore w symbolicznej cenie 1 dolara (4,99 zł). W najbliższym czasie ukazać ma się także wersja na Windowsa.

Więcej informacji znajdziecie na stronie apps.apple.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Immersive View - mapy Google staną się świetnym narzędziem do planowania sesji fotograficznych
Immersive View - mapy Google staną się świetnym narzędziem do planowania sesji fotograficznych
Google na dobre zmieniło to, jak korzystamy z Map. Teraz wprowadza kolejną rewolucję, która pozwoli nam oglądać interesujące miejsca swobodnie jak nigdy dotąd. Nowa...
9
Apple aktualizuje Final Cut Pro z myślą o komputerach Mac Studio
Apple aktualizuje Final Cut Pro z myślą o komputerach Mac Studio
Firma Apple udostępniła uaktualnienie dla programu Final Cut Pro. Nowa wersja poprawia wydajność programu na komputerach Mac Studio i wprowadza kilka nowych funkcji.
5
DaVinci Resolve 18 - darmowy edytor wideo wprowadza opcję współpracy w chmurze i szereg nowych narzędzi
DaVinci Resolve 18 - darmowy edytor wideo wprowadza opcję współpracy w chmurze i szereg nowych...
Jeden z najbardziej zaawansowanych programów do edycji filmów na rynku rozszerza funkcjonalność o opcję kolaboracji przez sieć i szereg innych wygodnych nowości. Jak...
8
Powiązane artykuły