GimmePhotos - polska aplikacja skróci żmudny proces w pracy fotografa

Autor: Maciej Luśtyk

26 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Mówi się, że proste pomysły są najlepsze. Jeśli też tracisz sporo czasu na ręczne wyszukiwanie, zaznaczanie i kopiowanie zdjęć wybranych do obróbki przez klienta, stworzona przez Polaków aplikacja GimmePhotos jest czymś dla ciebie.

Aplikacja GimmePhotos to program zrodzony z zawodowej frustracji fotografa Radka Świątkowskiego, która znacznie przyspiesza żmudny często proces zaznaczania i kopiowania zdjęć.

„Jeśli podczas zlecenia robicie tysiąc zdjęć, a później wysyłacie je klientowi do wyboru, jest więcej niż pewne, że spędzicie sporo czasu na wyszukiwaniu tych zaakceptowanych do obróbki fotografii. Oddzielanie wybranych zdjęć od reszty jest tak fascynujące, jak retuszowanie pyłków na matrycy. Na szczęście jest na to rada.” - pisze twórca aplikacji.

Wystarczy wkleić treść maila, a wybrane pliki "magicznie" powędrują do wybranego folderu

Program GimmePhotos ma tylko jedno zadanie: automatycznie przekopiować wybrane zdjęcia do osobnego folderu. Wystarczy tylko wybrać folder źródłowy oraz docelowy, a w okienko aplikacji wkleić całego maila od klienta z podanymi numerami zdjęć i wcisnąć kopiuj. Zrobione!

Korzyści z używania GimmePhotos zauważą przede wszystkim fotografowie zajmujący się fotografią produktową, eventową czy ślubną, ale powinni zainteresować się nią wszyscy, którzy mają w zwyczaju podsyłanie klientom dużego wyboru zdjęć.

Cena i dostępność

Aplikacja GimmePhotos w wersji na komputery Mac zadebiutowała w sklepie AppStore w symbolicznej cenie 1 dolara (4,99 zł). W najbliższym czasie ukazać ma się także wersja na Windowsa.

Więcej informacji znajdziecie na stronie apps.apple.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar debiutuje w wersji na iPada i… Apple Vision Pro
Luminar debiutuje w wersji na iPada i… Apple Vision Pro
Konkurent dla Lightrooma, program Luminar, debiutuje w końcu w wersji na iPada. Nowa aplikacja chce odmienić sposób w jaki edytujemy, łącząc zabawę z profesjonalnymi rezultatami.
6
Nie wiesz jaką kartę wybrać? Pomoże ci ta wyszukiwarka
Nie wiesz jaką kartę wybrać? Pomoże ci ta wyszukiwarka
Wybór właściwej karty pamięci do aparatu, kamery lub drona to konieczność sprawdzenia wielu parametrów. Aby ułatwić ten proces, Lexar przygotował wygodną wyszukiwarkę, która zrobi to...
17
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Twórcy programu Luminar informują o wprowadzeniu nowej funkcji o nazwie GenSwap. Tym samym program dołącza do rosnącego grona aplikacji, które w procesie edycji wykorzystują możliwości...
7
Powiązane artykuły