Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu

Autor: Maciej Luśtyk

15 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Chciałbyś ruszyć w świat z aparatem, ale nie masz czasu i… aparatu? Być może twoje pragnienia już niebawem zaspokoją polscy deweloperzy z Madnetic Games. W Photography Simulator będziemy mogli nawet latać dronem.

Pewnie zastanawialiście się kiedyś dlaczego jeszcze nie powstała gra, w której wcielalibyśmy się w fotografa. Cóż, powstała, i to nie jedna, ale żadna z nich nie skupiała się na samym fotografowaniu tak mocno, jak nadchodzącą gra z polskiego studia Madnetic Games.

Photography Simulator zapowiada się na ucztę dla "diehardowych" fanów fotografii, którzy nie mogą wyruszyć w teren. I dla wszystkich, którzy chcieliby się jej nauczyć

Tworzony przez Polaków Photography Simulator, jak sama nazwa wskazuje będzie symulatorem. Mamy więc przygotować się na dość fanatyczne podejście do tematu, wraz z koniecznością pamiętania o kartach pamięci i dodatkowych bateriach, wieloma możliwościami doboru i upgrade’u sprzętu, pełną kontrolą ustawień czy wyczekiwaniem na idealne światło i tropieniem zwierząt, które chcielibyśmy uchwycić w kadrze. Bo na chwilę obecną wygląda na to, że symulator będzie skupiał się na szeroko rozumianej fotografii przyrodniczej.

Jak pokazuje trailer, w grze będziemy w stanie odwiedzić różne miejsca na całym świecie i wykonywać wiele różnych czynności. Emocji zabraknąć nie powinno, a rozgrywkę urozmaicać będą takie smaczki jak fotopułapki, praca na statywie z długimi czasami ekspozycji czy możliwość polatania dronem. W zapowiedzi na Steamie pojawiają się także informacje o możliwości przyjmowania zleceń, współpracy z magazynami czy promowania się w mediach społecznościowych. Jednym słowem życie fotografa pełna gębą.

Cena i dostępność

Na chwilę obecną gra została jedynie zapowiedziana. Orientacyjna data premiery ani cena nie zostały jeszcze podane do wiadomości.

Więcej informacji i możliwość dodania gry do listy życzeń na Steamie znajdziecie na stronie store.steampowered.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Capture One na iPada już dostępne. Kosztuje 5 dolarów miesięcznie
Capture One na iPada już dostępne. Kosztuje 5 dolarów miesięcznie
Aplikacja do edycji RAW-ów od Capture One wreszcie ląduje w wersji na tablety iPad. Ma wszystko czego potrzeba do zdalnej obróbki w przystępnym abonamencie.
5
Adobe testuje darmową, przeglądarkową wersję Photoshopa
Adobe testuje darmową, przeglądarkową wersję Photoshopa
Photoshop stanie się darmowy… w pewnym sensie. Nowa wersja aplikacji do obróbki grafiki ma działać w modelu freemium.
10
Immersive View - mapy Google staną się świetnym narzędziem do planowania sesji fotograficznych
Immersive View - mapy Google staną się świetnym narzędziem do planowania sesji fotograficznych
Google na dobre zmieniło to, jak korzystamy z Map. Teraz wprowadza kolejną rewolucję, która pozwoli nam oglądać interesujące miejsca swobodnie jak nigdy dotąd. Nowa...
10
Powiązane artykuły