Umurangi Generation - oryginalna gra komputerowa o fotografii

0

Autor: Maciej Luśtyk

10 Czerwiec 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Każdy z was grał kiedyś zapewne w strzelanki. A gdyby tak w wirtualnym świecie zamiast nabojami, strzelać fotki? O tym właśnie jest niezależna gra Umurangi Generation.

Fotografia, w takim czy innym wydaniu, obecna jest w grach komputerowych nie od dzisiaj. W niektórych przypadkach narzędzia do fotografowania udostępniają sami deweloperzy, w innych społeczność użytkowników bawi się w fotografowanie wirtualnego świata za pomocą specjalnych modów. Ba, fotografia była nawet motywem przewodnim znanej serii survival-horrorów Fatal Frame, a przed 10 laty australijskie studio stworzyło prototyp gry (Warco), w której wcielaliśmy się w reportera wojennego.

Do tej pory nie widzieliśmy jednak gry, w której fotografowanie byłoby celem samym w sobie i która przykładałaby wagę do takich rzeczy jak dobór obiektywu czy postprodukcja. Poznajcie Umurangi Generation.

Aparat w dłoni i zdjęcia do wykonania, czyli życie fotografa w krzywym zwierciadle

Umurangi Generation to imponująca, niezależna produkcja, stworzona przez Tali’ego Faulknera, która pozwala nam wcielić się w rolę fotografa w dystopijnym świecie przyszłości. Choć na pierwszy rzut oka, mocno stylizowana oprawa graficzna może niektórych fotografów przyprawić o oczopląs, wynagradzać ma nam to ciekawy gameplay, który sprawi, że fotografowanie w wirtualnym świecie będzie równie dobrą zabawą, co w rzeczywistości.

Gra podzielona jest na 10 etapów, w których mamy do wykonania różne zadania, które sprowadzają się do zrobienia określonych zdjęć czy też odnalezienia różnych przedmiotów. Zdobywanie celów daje nam dostęp m.in. do nowych typów obiektywów czy akcesoriów w postaci lampy błyskowej.

Nie zabrakło nawet zabawy w postprodukcję

Co ciekawe, twórca nie zapomniał także o takich rzeczach jak postprodukcja, czy kontakt z modelami. Podchodząc do postaci możemy prosić je o zmianę pozy, a po zrobieniu zdjęcia możemy przejść do menu, w którym suwakami możemy regulować jego ekspozycję, kontrast, nasycenie czy balans bieli (opcji przybywa wraz z wypełnianiem kolejnych misji).

Z pewnością nie jest to symulator fotografowania, który stawiałby na 100-procentowy realizm, ale Umurangi Generation może okazać się świetną zabawą dla wszystkich zainteresowanych fotografią i zainteresować nią tych, którzy nigdy nie mieli z nią do czynienia. Tym bardziej, że gra cieszy się pozytywnymi recenzjami użytkowników.

Cena i dostępność

Umurangi Generation dostępne jest do pobrania na komputery Windows z serwisu Steam w cenie 54 złotych. Jeśli nie wiecie czy warto tyle wydawać, możecie także pobrać wersję demo.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem store.steampowered.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nikon Webcam Utility - aparaty jako kamery internetowe dla użytkowników Windowsa
Nikon Webcam Utility - aparaty jako kamery internetowe dla użytkowników Windowsa
Wzorem innych producentów, także i Nikon wypuszcza oprogramowanie, które umożliwi wykorzystywanie korpusów producenta w roli kamer internetowych. Póki co, wsparcie...
10
0
Boris FX Optics - efekty z Hollywood dla fotografów
Boris FX Optics - efekty z Hollywood dla fotografów
Nowe oprogramowanie cenionego producenta pozwoli stosować filmowe efekty i grading z hollywoodzkich produkcji podczas edycji nieruchomych zdjęć. Boris FX Optics to samodzielne oprogramowanie lub...
15
1
MyHeritage Photo Enhancer - sztuczna inteligencja, która da nowe życie starym fotografiom
MyHeritage Photo Enhancer - sztuczna inteligencja, która da nowe życie starym fotografiom
Układy AI to prawdopodobnie przyszłość edycji zdjęć. O ile jednak jeszcze nie robią furory w temacie postprodukcji, to już teraz są w stanie dokonać lepszej...
75
3