Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego

0

Autor: Maciej Luśtyk

11 Styczeń 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym.

O programie Set.a.light 3D pisaliśmy już kilkukrotnie. Na przestrzeni lat ten wirtualny symulator oświetlenia studyjnego uległ znacznym usprawnieniom i stał się doskonałym narzędziem nie tylko do tworzenia schematów oświetleniowych i sprawdzania naszych pomysłów przed wizytą na planie, ale także świetną pomocą naukową. Teraz aplikacja doczekała się pokaźnej aktualizacji, która uzupełnia największą dotychczasową lukę - niewielką dostępność światła ciągłego, wykorzystywanego w produkcjach filmowych.

Wraz z wersją 2.5.5 otrzymujemy m.in. dostęp do ustawień ekspozycji stosowanych w kamerach, bogaty pakiet świateł wykorzystywanych w produkcjach wideo (m.in.: KinoFlo, Aputure, Spiffy), możliwość sterowania temperaturą barwową, symulację filtrów żelowych, a także więcej modeli, więcej możliwości ich personalizacji (m.in. regulacja sylwetki i spojrzenia) oraz dodatkowe tła, scenerie i przedmioty do stworzeni wirtualnego planu. Wreszcie pojawiają się też dyfuzory.

Cena i dostępność

Program Set.a.light 3D kosztuje 154 dolary, ale przed zakupem możemy także za darmo sprawdzić jego możliwości, dzięki 15-dniowej wersji próbnej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie elixxier.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Aplikacja DJI GO 4 otrzymuje tryb prywatny - dane o locie nie będą wysyłane do sieci
Aplikacja DJI GO 4 otrzymuje tryb prywatny - dane o locie nie będą wysyłane do sieci
Choć podobną funkcjonalność oferuje już aplikacja DJI Pilot, tryb lokalnych danych dopiero teraz trafia do apki GO, kontrolującej konsumenckie drony producenta. Dzięki...
0
0
Luminar AI już dostępny - witamy w świecie postprodukcji sterowanej przez sztuczną inteligencję
Luminar AI już dostępny - witamy w świecie postprodukcji sterowanej przez sztuczną inteligencję
O ile wcześniejsze edycje programu Luminar jedynie romansowały z ideą edytora RAW opartego o sieci neuronowe, w nowej wersji układy AI wkraczają w świat edycji zdjęć z...
12
2
Powiązane artykuły