Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego

Autor: Maciej Luśtyk

11 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym.

O programie Set.a.light 3D pisaliśmy już kilkukrotnie. Na przestrzeni lat ten wirtualny symulator oświetlenia studyjnego uległ znacznym usprawnieniom i stał się doskonałym narzędziem nie tylko do tworzenia schematów oświetleniowych i sprawdzania naszych pomysłów przed wizytą na planie, ale także świetną pomocą naukową. Teraz aplikacja doczekała się pokaźnej aktualizacji, która uzupełnia największą dotychczasową lukę - niewielką dostępność światła ciągłego, wykorzystywanego w produkcjach filmowych.

Wraz z wersją 2.5.5 otrzymujemy m.in. dostęp do ustawień ekspozycji stosowanych w kamerach, bogaty pakiet świateł wykorzystywanych w produkcjach wideo (m.in.: KinoFlo, Aputure, Spiffy), możliwość sterowania temperaturą barwową, symulację filtrów żelowych, a także więcej modeli, więcej możliwości ich personalizacji (m.in. regulacja sylwetki i spojrzenia) oraz dodatkowe tła, scenerie i przedmioty do stworzeni wirtualnego planu. Wreszcie pojawiają się też dyfuzory.

Cena i dostępność

Program Set.a.light 3D kosztuje 154 dolary, ale przed zakupem możemy także za darmo sprawdzić jego możliwości, dzięki 15-dniowej wersji próbnej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie elixxier.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DxO Photolab 5 i FilmPack 6 - wsparcie dla aparatów Fujifilm, nowe symulacje filmów i lepsza optymalizacja
DxO Photolab 5 i FilmPack 6 - wsparcie dla aparatów Fujifilm, nowe symulacje filmów i lepsza...
DxO aktualizuje swoje dwa sztandarowe programy do edycji. Ucieszą się zwłaszcza użytkownicy aparatów Fujifilm z matrycami X-Trans, którzy właśnie otrzymali ciekawą...
5
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2022 - proste programy do obróbki zdjęć i filmów
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2022 - proste programy do obróbki zdjęć i filmów
Nowe wersje programów Photoshop i Premiere Elements wprowadzają jeszcze więcej wygodnych funkcji, które ułatwić mają edycję zdjęć oraz filmów osobom nie znającym się...
8
Adobe zapowiada jedną z największych zmian ostatnich lat. Przygotujcie się na zupełnie nowe i wygodniejsze funkcje maskowania w ACR i LR
Adobe zapowiada jedną z największych zmian ostatnich lat. Przygotujcie się na zupełnie nowe i...
Już w październiku do Adobe Camera RAW i Lightrooma zawitają nowe, oparte o systemy AI funkcje maskowania.
6
Powiązane artykuły