Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego

0

Autor: Maciej Luśtyk

11 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym.

O programie Set.a.light 3D pisaliśmy już kilkukrotnie. Na przestrzeni lat ten wirtualny symulator oświetlenia studyjnego uległ znacznym usprawnieniom i stał się doskonałym narzędziem nie tylko do tworzenia schematów oświetleniowych i sprawdzania naszych pomysłów przed wizytą na planie, ale także świetną pomocą naukową. Teraz aplikacja doczekała się pokaźnej aktualizacji, która uzupełnia największą dotychczasową lukę - niewielką dostępność światła ciągłego, wykorzystywanego w produkcjach filmowych.

Wraz z wersją 2.5.5 otrzymujemy m.in. dostęp do ustawień ekspozycji stosowanych w kamerach, bogaty pakiet świateł wykorzystywanych w produkcjach wideo (m.in.: KinoFlo, Aputure, Spiffy), możliwość sterowania temperaturą barwową, symulację filtrów żelowych, a także więcej modeli, więcej możliwości ich personalizacji (m.in. regulacja sylwetki i spojrzenia) oraz dodatkowe tła, scenerie i przedmioty do stworzeni wirtualnego planu. Wreszcie pojawiają się też dyfuzory.

Cena i dostępność

Program Set.a.light 3D kosztuje 154 dolary, ale przed zakupem możemy także za darmo sprawdzić jego możliwości, dzięki 15-dniowej wersji próbnej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie elixxier.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem
Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem
Rozbudowana mobilna aplikacja do łączenia smartfona z aparatem została zaktualizowana. Wersja 6.0 to nowy wygląd, ulepszony interfejs oraz wsparcie dla średnioformatowego Phase One IQ4.
0
0
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Projektanci Apple’a od zawsze przykładali dużo uwagi do kwestii łączności pomiędzy urządzeniami. Wraz z najnowszym systemem przeniesiona zostanie ona na kolejny...
0
0
Capture One z aplikacją na iPada na początku 2022 roku
Capture One z aplikacją na iPada na początku 2022 roku
Najnowsze iPady z procesorem M1 udowodniły, że mogą stać się funkcjonalną stacją do obróbki zdjęć i filmów. Skorzystać chce z tego Capture One, wypuszczając „mobilną”...
0
0
Powiązane artykuły