Nowy symulator Samyanga pokaże jakich efektów spodziewać się po danym obiektywie

0

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Zastanawiasz się jak w praktyce wypada połączenie ogniskowej i maksymalnej światłosiły danego obiektywu albo, który obiektyw będzie właściwy do zrealizowania twojej wizji? Samyang Lens Simulator pomoże ci dokonać właściwego wyboru.

Pomysł na tego typu symulator nie jest bynajmniej niczym nowym. Od lat dostępne są takie usługi jak camerasim.com czy stworzona przez polskiego fotografa Michała Bemowskiego strona dofsimulator.net, która notabene jest chyba najbardziej rozbudowanym darmowym narzędziem tego typu, które widzieliśmy. Jak to jednak mówią, od przybytku głowa nie boli, więc dlaczego by też nie zobaczyć, co w tym zakresie ma do zaoferowania Samyang.

Samyang Lens Simulator pozwoli sprawdzić jak w praktyce wypada kombinacja danej przysłony i ogniskowej

Samyang Lens Simulator jest bardzo prosty i pozwala jedynie zobaczyć jakich efektów możemy oczekiwać po danej kombinacji matrycy, ogniskowej, przysłony i odległości fotografowanego obiektu. Jego przewagą nad DOF Simulator jest natomiast to, że lepiej oddaje efekty, jakich możemy oczekiwać w przypadku obiektywów szerokokątnych, a tych akurat w ofercie Samyanga nie brakuje. Przyjemnie prezentuje się także to, że możemy łatwo wyszukać dowolny obiektyw z oferty producenta.

Choć symulator nie jest idealny, jeśli do tej pory nie byliście pewni czy różnica między obiektywem 14 mm a 18 mm rzeczywiście jest mocno zauważalna, lub też czy w przypadku wykonywanych przez was portretów lepiej sprawdzi się obiektyw 50 mm f/1.2 czy może 75 mm f/1.8, być może pomoże wam dokonać właściwego wyboru.

Nadal jednak czekamy aż któryś z producentów zabierze swoje obiektywy w teren i przygotuje symulator z prawdziwego zdarzenia, pokazujący podobne efekty na prawdziwych zdjęciach.

Symulator dostępny jest z poziomu przeglądarki na stronie samyanglens.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang AF 24 mm f/1.8 FE - kompaktowy, uszczelniany szeroki kąt z nową przydatną funkcją
Samyang AF 24 mm f/1.8 FE - kompaktowy, uszczelniany szeroki kąt z nową przydatną funkcją
Samyang prezentuje nowy obiektyw 24 mm, który, jeśli zapewnienia producenta okażą się prawdą, może okazać się jednym z najbardziej popularnych szkieł tego typu na...
37
1
Czy Canon już wygasza system EF? Plotki mówią o wycofaniu EF 70-200 mm f/4L i EF 85 mm f/1.2L
Czy Canon już wygasza system EF? Plotki mówią o wycofaniu EF 70-200 mm f/4L i EF 85 mm f/1.2L
Pojawiły się doniesienia o zaprzestaniu produkcji kolejnych popularnych obiektywów Canon do lustrzanek. Jeśli się to potwierdzi, będzie to już 5 wygaszonych modeli EOS EF od początku roku.
5
6
Sony FE 24 mm f/2.8 G, FE 40 mm f/2.5 G i FE 50 mm f/2.5 G - trzy poręczne stałki do fotografowania i filmowania
Sony FE 24 mm f/2.8 G, FE 40 mm f/2.5 G i FE 50 mm f/2.5 G - trzy poręczne stałki do...
Trzy kompaktowe i lekkie obiektywy pełnoklatkowe zaprezentowała firma Sony. To wszechstronne trio może zaspokoić większość potrzeb podczas fotografowania i filmowania bezlusterkowcami systemu...
4
1
Powiązane artykuły