Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nowy symulator Samyanga pokaże jakich efektów spodziewać się po danym obiektywie

0

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Wrzesień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Zastanawiasz się jak w praktyce wypada połączenie ogniskowej i maksymalnej światłosiły danego obiektywu albo, który obiektyw będzie właściwy do zrealizowania twojej wizji? Samyang Lens Simulator pomoże ci dokonać właściwego wyboru.

Pomysł na tego typu symulator nie jest bynajmniej niczym nowym. Od lat dostępne są takie usługi jak camerasim.com czy stworzona przez polskiego fotografa Michała Bemowskiego strona dofsimulator.net, która notabene jest chyba najbardziej rozbudowanym darmowym narzędziem tego typu, które widzieliśmy. Jak to jednak mówią, od przybytku głowa nie boli, więc dlaczego by też nie zobaczyć, co w tym zakresie ma do zaoferowania Samyang.

Samyang Lens Simulator pozwoli sprawdzić jak w praktyce wypada kombinacja danej przysłony i ogniskowej

Samyang Lens Simulator jest bardzo prosty i pozwala jedynie zobaczyć jakich efektów możemy oczekiwać po danej kombinacji matrycy, ogniskowej, przysłony i odległości fotografowanego obiektu. Jego przewagą nad DOF Simulator jest natomiast to, że lepiej oddaje efekty, jakich możemy oczekiwać w przypadku obiektywów szerokokątnych, a tych akurat w ofercie Samyanga nie brakuje. Przyjemnie prezentuje się także to, że możemy łatwo wyszukać dowolny obiektyw z oferty producenta.

Choć symulator nie jest idealny, jeśli do tej pory nie byliście pewni czy różnica między obiektywem 14 mm a 18 mm rzeczywiście jest mocno zauważalna, lub też czy w przypadku wykonywanych przez was portretów lepiej sprawdzi się obiektyw 50 mm f/1.2 czy może 75 mm f/1.8, być może pomoże wam dokonać właściwego wyboru.

Nadal jednak czekamy aż któryś z producentów zabierze swoje obiektywy w teren i przygotuje symulator z prawdziwego zdarzenia, pokazujący podobne efekty na prawdziwych zdjęciach.

Symulator dostępny jest z poziomu przeglądarki na stronie samyanglens.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Najnowszy manualny obiektyw Irix powinien znaleźć się na celowniku wszystkich zainteresowanych aparatami Fujifilm GFX. To najjaśniejszy odpowiednik obiektywu 35 mm w...
9
0
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością...
0
0
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Latem producent zaktualizował linię budżetowych obiektywów kinematograficznych VDSLR. Teraz uzupełnia ją model...
2
0
Powiązane artykuły