Adobe Creative Cloud Express - webowy kombajn dla kreatywnych, którzy nie mają czasu na Photoshopa

Autor: Maciej Luśtyk

15 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowa apka Creative Cloud Express łączy w sobie funkcje Adobe Spark i szereg nowości, aby sprostać oczekiwaniom młodych twórców szukających sposobu na szybką pracę na urządzeniach mobilnych.

Od pewnego czasu Adobe mocno stara się uatrakcyjnić swoją ofertę dla młodych osób, które tworzą ciekawe treści, sprawnie poruszają się w świecie mediów społecznościowych i niekoniecznie potrzebując w tym celu aplikacji Creative Cloud. Dziś do pracy wystarczy często po prostu skuteczna aplikacja mobilna. Widać to chociażby po eksplozji popularności apek takich jak Canva czy Picsart, które starają się być właśnie takim multimedialnym kombajnem do tworzenia grafik i filmików na social media.

Najważniejsze funkcje z różnych aplikacji Adobe w jednym miejscu. Tak, aby można było szybko tworzyć projekty na social media

Adobe Crative Cloud Express wydaje się być ich bezpośrednią konkurencją. Nowa apka Adobe zamyka w sobie wszystkie funkcje, które wcześniej oferowane były przez Adobe Spark i dorzuca szereg podstawowych (i nie tylko) opcji edycji z programów takich jak Photoshop, InDesign, Illustrator, Premiere czy Lightroom. Po trochu wszystkiego, byśmy byli w stanie tworzyć ciekawy content nie zagłębiając się w technikalia bardziej profesjonalnych pozycji z oferty Adobe.

Wszystko to okraszone bogatą biblioteką szablonów i fontów, dostępem do zasobów Adobe Stock oraz szeregiem przydatnych funkcji, takich jak Quick Actions, które jednym kliknięciem umożliwią nam usunięcia tła, zamieniać wideo na GIF-y czy też eksportować materiały w różnych formatach. ACCE oferuje też oczywiście pełną integrację z innymi produktami Adobe, co umożliwi wygodne wykorzystanie jej możliwości także w większych projektach.

Cena i dostępność

Adobe Creative Cloud Express jest aplikacją typu freemium. Jednym słowem możemy ją pobrać za darmo, ale większość, nawet podstawowych funkcji edycji wymaga od nas wykupienia subskrypcji w cenie 9,99 dolarów miesięcznie. Jeśli jednak tworzymy głównie na smartfonie czy tablecie, zdecydowanie warto - w pakiecie otrzymamy także apkę Photoshop Express oraz Premiere Rush, co powinno w całości zaspokoić nasze potrzeby „mobilnej” pracy.

Adobe Creative Cloud Express jest także dostępne w planach na pojedynczą i wszystkie aplikacje Adobe, ale nie znajdziemy jej niestety w Planie Fotograficznym.

Więcej informacji znajdziecie na stronie adobe.com/express/. Mobilna wersja aplikacji dostępna jest do pobrania z serwisów Google Play i App Store.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Calibrite Profiler v1.1 - szybsza i wygodniejsza kalibracja monitorów
Calibrite Profiler v1.1 - szybsza i wygodniejsza kalibracja monitorów
Calibrate wprowadza istotną aktualizację oprogramowania Profiler. Wprowadzono funkcję profilowania projektorów i wyświetlaczy wielkoformatowych. Nowa wersja posiada także pierwsze w...
0
DraGAN - kolejne narzędzie AI pokazuje jak będzie wyglądać przyszłość obróbki zdjęć
DraGAN - kolejne narzędzie AI pokazuje jak będzie wyglądać przyszłość obróbki zdjęć
Technologie AI na dobre wkraczają na rynek pracy komercyjnej. Naukowcy z Instytutu Maxa Placka, MIT i Google prezentują system, który już niedługo może rozbudować...
12
Final Cut Pro wreszcie trafia na iPada
Final Cut Pro wreszcie trafia na iPada
Profesjonalna obróbka wideo na tablecie? Apple zapowiedziało wypuszczenie popularnych aplikacji do montażu wideo i edycji dźwięku Final Cut Pro oraz Logic Pro w wersji...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)