Nowe Adobe Express już dostępne - alternatywa dla Canva wspierana AI

Autor: Maciej Luśtyk

18 Sierpień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Adobe zaprezentowało nową odsłonę webowej aplikacji Express, służącej do szybkiego i wygodnego tworzenia różnego rodzaju grafik, filmików i animacji na potrzeby internetu. Nowe Adobe Express płynnie współpracuje z aplikacjami Creative Cloud i oferuje wbudowany generator AI.

Przeglądarkowa aplikacja Canva w krótkim czasie i dość nieoczekiwanie stała się jednym z poważniejszych rywali Adobe. Nic dziwnego, że kalifornijski gigant rynku grafiki od paru lat stara się stworzyć atrakcyjną alternatywę dla popularnego webowego programu, z którego korzysta dziś większość osób tworzących grafiki na potrzeby social mediów.

Najpierw w 2016 pojawiła się aplikacja Adobe Spark, która w 2021 roku została rozbudowana i przebrandowana na Adobe Creative Cloud Express. Teraz producent kolejny raz przeobraża swoją usługę i prezentuje odnowioną, webową aplikację o nazwie Adobe Express.

Nowe Adobe Express - wszystko czego potrzebujesz do tworzenia materiałów do mediów społecznościowych

Tak jak wcześniej, Adobe Express to prosty w użyciu przeglądarkowy kombajn do tworzenia ogólnie pojętego „designu” na potrzeby mediów społecznościowych, będący bezpośrednią konkurencją dla wspomnianej wyżej Canvy.

Użyjemy go więc m.in. do edycji i tworzenia atrakcyjnie wyglądających graficznych postów, animacji na instagramowe stories czy montowania krótkich rolek lub youtubowych shortów, a nawet tworzenia CV i innych dokumentów w formacie PDF. Całość, względem poprzednich odsłon, otrzymała szereg usprawnień, które obejmują m.in. więcej opcji edycji, większa bibliotekę szablonów, możliwość zdalnej kolaboracji nad projektem czy obsługę wideo.

Główną różnicą i największą zaletą nowej aplikacji Adobe Express jest jednak fakt, że pozwala płynnie importować materiały tworzone przez nas w innych programach pakietu Creative Cloud i oferuje dostęp do zasobów banku Adobe Stock. Do tego pozwala na swobodne generowanie i edytowanie treści przy pomocy Adobe Firefly - generatora grafiki i systemu edycji AI zaprezentowanego przez producenta na początku roku.

Wszystko to sprawia, że możliwości Adobe Express ogranicza głównie nasza wyobraźnia, a sama aplikacja będzie tez ciekawy wsparciem dla zawodowców, tworzących główny content w dedykowanych aplikacjach, ale potrzebujących wygodnego narzędzia do eksportu materiałów na różne platformy.

Cena i dostępność

Tak jak wcześniejsze odsłony aplikacji, Adobe Express jest programem, który można używać za darmo, jednak aby wykorzystać pełnię jego możliwości konieczne jest wykupienie subskrypcji w cenie 12 euro (około 50 zł). Kupując subskrypcję otrzymamy także dostęp do aplikacji Adobe Premierę Rush i Adobe Photoshop Express.

Adobe Express otrzymamy także oczywiście wykupując plan na wszystkie aplikacje Adobe CC. Niebawem o wszystkie nowe funkcje powinny zostać zaktualizowane także obecne aplikacje Adobe Express na platformy iOS i Android.

Więcej informacji znajdziecie na stronie adobe.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe zapowiada szereg nowych, opartych o układy generatywnej AI funkcji programu Premiere, które pozwolą robić rzeczy, jakie wcześniej wydawały się niemożliwe. Rewolucja w edycji...
8
DaVinci Resolve 19 - nowe funkcje AI, dokładniejszy grading, zarządzanie chmurą i setki usprawnień dla zawodowców
DaVinci Resolve 19 - nowe funkcje AI, dokładniejszy grading, zarządzanie chmurą i setki usprawnień...
Blackmagic Design prezentuje najnowszą wersję swojego programu do edycji wideo. W 19. odsłonie DaVinci Resolve znajdziemy masę usprawnień i nowe funkcje, które znacznie przyspieszą...
6
Luminar debiutuje w wersji na iPada i… Apple Vision Pro
Luminar debiutuje w wersji na iPada i… Apple Vision Pro
Konkurent dla Lightrooma, program Luminar, debiutuje w końcu w wersji na iPada. Nowa aplikacja chce odmienić sposób w jaki edytujemy, łącząc zabawę z profesjonalnymi rezultatami.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)