Jak zrezygnować z usług Adobe Creative Cloud bez opłat [PORADNIK]

Autor: Maciej Luśtyk

12 Maj 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Przeoczyłeś koniec wersji próbnej, masz przestój w pracy, a może po prostu chcesz przesiąść się na inne oprogramowanie? Oto prosty sposób, jak zrezygnować z subskrypcji Adobe CC i nie musieć opłacać reszty okresu rozliczeniowego.

Aplikacje z pakietu Adobe Creative Cloud to świetne programy, które stanowią podstawę pracy większości twórców na naszej planecie. Co nie znaczy, że producent oprogramowania do edycji filmów i grafiki nie ma nic za uszami. Odkąd Adobe przeszło na system subskrypcji, robi wszystko, by nie przepuścić żadnej okazji na zarobienie pieniędzy, co owocuje praktykami, które mówiąc delikatnie budzą pewne wątpliwości.

Możemy tu wymienić chociażby utrudnianie dostępu do darmowej wersji próbnej bez konieczności uiszczenia wcześniejszej opłaty, automatyczne przełączanie się wersji trial na płatną subskrypcję po upływie okresu próbnego czy też zniechęcania użytkowników do rezygnacji z usług poprzez wymaganie opłaty anulacyjnej w wysokości 50% pozostałego rocznego okresu rozliczeniowego, która, jeśli rezygnujemy niedługo po uruchomieniu usługi może wynieść nawet kilkaset złotych.

Na szczęście na wszystko jest sposób. Jeśli z jakiegoś powodu utknęliście w systemie aplikacji Adobe i chcielibyście go opuścić nie ponosząc dodatkowych kosztów, podpowiadamy jak to zrobić.

Rezygnacja z usług Adobe CC bez opłat - instrukcja krok po kroku

1. Zaloguj się do Adobe ID i przejdź do ustawień konta

Aby zrezygnować z usług, musimy wpierw zalogować się na nasze konto Adobe ID. Możemy to zrobić przez przeglądarkę (account.adobe.com) lub poprzez aplikację desktopową. Po zalogowaniu przechodzimy do zakładki „Plany i płatność” i klikamy opcję „Zarządzaj planem”.

2. Przełącz się na inny plan

W oknie zarządzania planem kliknij „Anuluj plan”. Adobe poinformuje cię o konieczności uiszczenia dodatkowej opłaty, ale da też propozycję zamiany na inny plan. Zignoruj początkowe informacje o opłacie i kliknij "Kontynuuj". W Kolejnym oknie, Adobe poinformuje nas o możliwości zamiany planu. Z dostępnych ofert wybierz najtańszy możliwy plan i zaakceptuj. (W przypadku korzystania z najtańszego Planu Fotograficznego Adobe CC możemy wybrać kosztujący tyle samo plan na jedną aplikację - np. Plan Lightroom).

 

3. Anuluj nowy plan bez opłat

Po aktywacji nowego planu, Adobe pobierze z karty opłatę miesięczną za nowy plan, ale się tym nie martwmy - będziemy ją mogli odzyskać (o czym poniżej). Jednocześnie na nasze konto wpłyną pieniądze za niewykorzystany, a opłacony już okres starego planu.

 

Po aktywacji nowego planu będziemy mieli 14 dni na bezpłatne jego anulowanie. W tym celu powtarzamy opisany proces od początku, jednak w tym wypadku po kliknięciu „Anuluj Plan” Adobe nie będzie już od nas wymagać dodatkowej opłaty i pozwoli zrezygnować z usługi za darmo. Po zakończeniu procesu rezygnacji, Adobe zwróci nam na konto opłatę za nowy plan (może to potrwać do kilku dni).

Powodzenia!

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jaka karta pamięci do aparatu, drona, kamery sportowej? [PORADNIK]
Jaka karta pamięci do aparatu, drona, kamery sportowej? [PORADNIK]
Jak wybrać odpowiednią kartę pamięci do posiadanego sprzętu? Podpowiadamy, który nośnik będzie najlepszy, by spełnić wymagania ale nie przepłacać za możliwości i...
21
Architektura kadru - poznaj złote zasady klasycznego krajobrazu
Architektura kadru - poznaj złote zasady klasycznego krajobrazu
Zdobądź podstawowe umiejętności i poznaj techniki, które pomogą Ci budować harmonijne, zatrzymujące oko widza kompozycje.
16
Miasto zamknięte  w kadrze Bena Moore'a
Miasto zamknięte w kadrze Bena Moore'a
Nieustanne poszukiwanie wyjątkowych ujęć zaprowadziło Bena Moore’a pod drzwi wielu światowych marek, które doceniły jego kreatywność i oko do kompozycji. Dziś spacerujemy z nim ulicami Londynu,...
22
Powiązane artykuły