Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2022 - proste programy do obróbki zdjęć i filmów

Autor: Maciej Luśtyk

8 Październik 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Nowe wersje programów Photoshop i Premiere Elements wprowadzają jeszcze więcej wygodnych funkcji, które ułatwić mają edycję zdjęć oraz filmów osobom nie znającym się na technikaliach.

Pamiętasz przerażenie, jakie towarzyszyło ci, gdy pierwszy raz otworzyłeś Photoshopa lub Premiera? Większość osób na tym etapie porzuca zabawę z edycją zdjęć lub filmów. Właśnie do nich kierowane są programy z serii Adobe Elements, których zadaniem jest udostępnienie najważniejszych funkcjonalności profesjonalnych wersji Photoshop i Premiere w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdego.

Adobe Photoshop i Premiere Elements 2022 to jeszcze wygodniejsza edycja zdjęć i filmów. Ucieszą się zwłaszcza amatorzy publikujący wideo w mediach społecznościowych

Wraz z najnowszą edycją, Adobe jeszcze bardziej rozwija funkcje bazujące na układach AI, a także zwiększa bibliotekę przyjaznych interaktywnych tutoriali Guided Edits. Z użyciem tego trybu program „za rękę” przeprowadza nas przez różne techniki obróbki, pozwalając łatwo osiagnać upragnione efekty. W programie Photoshop Elements 2022 pojawiają się funkcje pozwalające w ten sposób łatwo wyedytować zdjęcia naszych pupili a także dosztukować tło, zamieniając np. zdjęcie pionowe w poziom.

Pojawia się też bazująca na układach AI opcja nakładania na zdjęcia styli różnych obrazów, dopasowywania zdjęć do konkretnych kształtów czy też dodawania do zdjeć elementów animowanych i eksportu całości w formie „ruchomego” zdjęcia w formacie MP4.

Podobnie w przypadku Adobe Premiere Elements otrzymujemy nowy Guided Edit dotyczący dodawania animowanych elementów do filmów. Inna z nowości pozwoli nam wyciągać cienie i prześwietlenia z materiałów wideo, pozwalając uzyskać więcej informacji.

Najważniejszą z nowości jest tu chyba jednak nowa opcja eksportu wideo w różnych formatach przystosowanych do mediów społecznościowych (także w pionie) wraz z funkcją Auto Reframe, która automatycznie wykadruje film tak, żeby pożądany obiekt był na środku. W eksportowaniu wideo do social media pomoże także nowy slider do sterowania kompresją, co pozwoli zmniejszyć rozmiar filmu i szybciej wgrać go do sieci czy podzielić się nim z rodziną i przyjaciółmi.

Cena i dostępność

Programy Adobe Photoshop Elements 2022 i Adobe Premiere Elements 2022 dostępne są do kupienia w wersjach na systemy macOS i Windows w cenie 102 euro (ok. 470 zł) za pojedynczą aplikację, lub w cenie 153 euro (ok. 705 zł) za zestaw.

Więcej informacji na temat nowych funkcjonalności znajdziecie na stronie adobe.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe zapowiada szereg nowych, opartych o układy generatywnej AI funkcji programu Premiere, które pozwolą robić rzeczy, jakie wcześniej wydawały się niemożliwe. Rewolucja w edycji...
8
DaVinci Resolve 19 - nowe funkcje AI, dokładniejszy grading, zarządzanie chmurą i setki usprawnień dla zawodowców
DaVinci Resolve 19 - nowe funkcje AI, dokładniejszy grading, zarządzanie chmurą i setki usprawnień...
Blackmagic Design prezentuje najnowszą wersję swojego programu do edycji wideo. W 19. odsłonie DaVinci Resolve znajdziemy masę usprawnień i nowe funkcje, które znacznie przyspieszą...
6
Luminar debiutuje w wersji na iPada i… Apple Vision Pro
Luminar debiutuje w wersji na iPada i… Apple Vision Pro
Konkurent dla Lightrooma, program Luminar, debiutuje w końcu w wersji na iPada. Nowa aplikacja chce odmienić sposób w jaki edytujemy, łącząc zabawę z profesjonalnymi rezultatami.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)