Zamknięto waszą siłownię? Dla fotografów to nie problem

0

Autor: Andrzej Wencel

26 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Sprawność fizyczna jest bardzo ważną częścią pracy fotografa. Zobacz, co robić żeby nie utracić formy.

Szaleje pandemia. Wszystkie eventy i plany zdjęciowe odwołane. Śluby i inne zgromadzenia także. Stan branży jest dramatyczny. Zawodowi fotografowie płaczą, bo zamiast robić zdjęcia muszą wymyślać coraz głupsze łańcuszki i instruktarze na Instagram. Amatorzy cierpią, bo nie mogą przetestować nowego obiektywu za trzy średnie krajowe robiąc zdjęcia dziecka na placu zabaw. Koledzy z forów nigdy już nie dowiedzą się, czy autofocus jest wystarczająco szybki. Być może jednak nie wszystko stracone?

Drugie życie sprzętu foto

Każdy zna złotą zasadę kulturystyki: najpierw masa, potem rzeźba. Jesteśmy juz po ponad tygodniowej kwarantannie i choć z mediów docierają do nas informacje, że nie wszyscy uczciwie siedzą w domach, wierzymy, że akurat Wy byliście posłuszni, więc budowanie masy macie już pewnie za sobą. Teraz przyjrzyjcie się sobie, a kiedy już zlokalizujecie zbędne kilogramy w okolicy pasa, klaty, łydek, możecie wziąć się za rzeźbę. Oczywiście pomoże Wam w tym sprzęt który dźwigacie na co dzień, bo cóż by innego...

Gerald Undone zebrał dziesięciu znanych fotografów i vlogerów z całego świata, którzy niczym Avengersi połączyli swoje siły, aby w tym trudnym dla wszystkich czasie poradzić wam, jak zbudować perfekcyjne ciało fotograficzne.

Jeśli do tej pory przytłoczony zleceniami nie miałeś na nic czasu, to teraz wreszcie możesz zrobić coś dla siebie. Zobaczcie jak tuzy youtube'a Lee Zavitz, Cody Wanner, iPhonedo, Chris Brockhurst, Julie Whelan, Philip Bloom, Tommy Callaway, Dave Maze, Jeven Dovey i Atola Visuals ćwiczą przy użyciu sprzętu fotograficznego. A wszystko po to żeby nie utracić formy przed kolejnym zleceniem.

 

Autor: Andrzej Wencel

Psycholog z wykształcenia, przez wiele lat pracował jako fotosista na planach filmowych. Fan ciepłych wieczorów nad Wisłą i dobrej książki. Najlepiej reportażu podszytego wielką teorią spiskową.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Fotografia kulinarna. Jak robić zdjęcia ze smakiem? - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia kulinarna. Jak robić zdjęcia ze smakiem? - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Jak sprawić, by zdjęcia kulinarne podsycały apetyt oglądających? Z pomocą przyjdą nam praktyczne akcesoria, wygodne oświetlenie, a także… aktualne trendy.
60
1
Sesja portretowa w domowym studiu - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Sesja portretowa w domowym studiu - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Czy w domowym studiu jesteśmy w stanie zrealizować profesjonalną sesję portretową? Jakub Kaźmierczyk przekonuje, że wystarczy tylko trochę akcesoriów, pomysłowość i...
170
0
Joanna Kustra udostępnia godzinny kurs color gradingu za darmo
Joanna Kustra udostępnia godzinny kurs color gradingu za darmo
Korekta barwna to jeden z kluczowych procesów w profesjonalnej post produkcji filmów i fotografii. O tym, jak robić to dobrze opowie wam polska fotografka Joanna...
104
1