Zamknięto waszą siłownię? Dla fotografów to nie problem

0
Andrzej Wencel
26 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Sprawność fizyczna jest bardzo ważną częścią pracy fotografa. Zobacz, co robić żeby nie utracić formy.

Szaleje pandemia. Wszystkie eventy i plany zdjęciowe odwołane. Śluby i inne zgromadzenia także. Stan branży jest dramatyczny. Zawodowi fotografowie płaczą, bo zamiast robić zdjęcia muszą wymyślać coraz głupsze łańcuszki i instruktarze na Instagram. Amatorzy cierpią, bo nie mogą przetestować nowego obiektywu za trzy średnie krajowe robiąc zdjęcia dziecka na placu zabaw. Koledzy z forów nigdy już nie dowiedzą się, czy autofocus jest wystarczająco szybki. Być może jednak nie wszystko stracone?

Drugie życie sprzętu foto

Każdy zna złotą zasadę kulturystyki: najpierw masa, potem rzeźba. Jesteśmy juz po ponad tygodniowej kwarantannie i choć z mediów docierają do nas informacje, że nie wszyscy uczciwie siedzą w domach, wierzymy, że akurat Wy byliście posłuszni, więc budowanie masy macie już pewnie za sobą. Teraz przyjrzyjcie się sobie, a kiedy już zlokalizujecie zbędne kilogramy w okolicy pasa, klaty, łydek, możecie wziąć się za rzeźbę. Oczywiście pomoże Wam w tym sprzęt który dźwigacie na co dzień, bo cóż by innego...

Gerald Undone zebrał dziesięciu znanych fotografów i vlogerów z całego świata, którzy niczym Avengersi połączyli swoje siły, aby w tym trudnym dla wszystkich czasie poradzić wam, jak zbudować perfekcyjne ciało fotograficzne.

Jeśli do tej pory przytłoczony zleceniami nie miałeś na nic czasu, to teraz wreszcie możesz zrobić coś dla siebie. Zobaczcie jak tuzy youtube'a Lee Zavitz, Cody Wanner, iPhonedo, Chris Brockhurst, Julie Whelan, Philip Bloom, Tommy Callaway, Dave Maze, Jeven Dovey i Atola Visuals ćwiczą przy użyciu sprzętu fotograficznego. A wszystko po to żeby nie utracić formy przed kolejnym zleceniem.

 

Psycholog z wykształcenia, przez wiele lat pracował jako fotosista na planach filmowych. Fan ciepłych wieczorów nad Wisłą i dobrej książki. Najlepiej reportażu podszytego wielką teorią spiskową.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Cyjanotypia - zobacz, jak stworzyć szlachetne odbitki z własnych zdjęć
Cyjanotypia - zobacz, jak stworzyć szlachetne odbitki z własnych zdjęć
Mathieu Stern powraca z ciekawym poradnikiem na temat tego, jak zamienić zdjęcia cyfrowe w cyjanotypie. Sam mam za sobą eksperymenty w tej technice, dlatego też postaram się w...
20
0
Soda, kawa, witamina C i sól, to wszystko czego potrzebujesz żeby wywołać odbitkę
Soda, kawa, witamina C i sól, to wszystko czego potrzebujesz żeby wywołać odbitkę
Nie wiesz już co robić? W tym tygodniu warto spróbować stworzyć chemię fotograficzną własnym sumptem. Okazuje się, że większość z nas ma pod ręką wszystko, co jest potrzebne do samodzielnego...
343
0
Jak muzyka może sprawić, że wasze zdjęcia będą lepsze?
Jak muzyka może sprawić, że wasze zdjęcia będą lepsze?
Jeżeli nie wiecie co to histogram, albo słyszeliście to sformułowanie wiele razy i nadal nic nie rozumiecie, ten film jest zdecydowanie dla Was.
12
0