Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Zamknięto waszą siłownię? Dla fotografów to nie problem

0

Autor: Andrzej Wencel

26 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Sprawność fizyczna jest bardzo ważną częścią pracy fotografa. Zobacz, co robić żeby nie utracić formy.

Szaleje pandemia. Wszystkie eventy i plany zdjęciowe odwołane. Śluby i inne zgromadzenia także. Stan branży jest dramatyczny. Zawodowi fotografowie płaczą, bo zamiast robić zdjęcia muszą wymyślać coraz głupsze łańcuszki i instruktarze na Instagram. Amatorzy cierpią, bo nie mogą przetestować nowego obiektywu za trzy średnie krajowe robiąc zdjęcia dziecka na placu zabaw. Koledzy z forów nigdy już nie dowiedzą się, czy autofocus jest wystarczająco szybki. Być może jednak nie wszystko stracone?

Drugie życie sprzętu foto

Każdy zna złotą zasadę kulturystyki: najpierw masa, potem rzeźba. Jesteśmy juz po ponad tygodniowej kwarantannie i choć z mediów docierają do nas informacje, że nie wszyscy uczciwie siedzą w domach, wierzymy, że akurat Wy byliście posłuszni, więc budowanie masy macie już pewnie za sobą. Teraz przyjrzyjcie się sobie, a kiedy już zlokalizujecie zbędne kilogramy w okolicy pasa, klaty, łydek, możecie wziąć się za rzeźbę. Oczywiście pomoże Wam w tym sprzęt który dźwigacie na co dzień, bo cóż by innego...

Gerald Undone zebrał dziesięciu znanych fotografów i vlogerów z całego świata, którzy niczym Avengersi połączyli swoje siły, aby w tym trudnym dla wszystkich czasie poradzić wam, jak zbudować perfekcyjne ciało fotograficzne.

Jeśli do tej pory przytłoczony zleceniami nie miałeś na nic czasu, to teraz wreszcie możesz zrobić coś dla siebie. Zobaczcie jak tuzy youtube'a Lee Zavitz, Cody Wanner, iPhonedo, Chris Brockhurst, Julie Whelan, Philip Bloom, Tommy Callaway, Dave Maze, Jeven Dovey i Atola Visuals ćwiczą przy użyciu sprzętu fotograficznego. A wszystko po to żeby nie utracić formy przed kolejnym zleceniem.

 

Autor: Andrzej Wencel

Psycholog z wykształcenia, przez wiele lat pracował jako fotosista na planach filmowych. Fan ciepłych wieczorów nad Wisłą i dobrej książki. Najlepiej reportażu podszytego wielką teorią spiskową.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak uzyskać efekt rozmytego tła oraz wykorzystać instalacje świetlne do tworzenia magicznych, świątecznych kadrów? Swoje pomysły przedstawia specjalista...
34
0
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
89
0