Apple iPad Pro (2022) - procesor M2, szybsze kodowanie ProRes i wygodniejsza obsługa piórka

Autor: Maciej Luśtyk

19 Październik 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Apple zaprezentowało najnowszą wersję flagowego tabletu. Z zewnątrz zaszło niewiele zmian, ale iPad Pro ma być teraz jeszcze bardziej wydajny i pozwalać nawet na profesjonalną edycję wideo.

Wygląda na to, że tablety z serii iPad Pro w końcu dorosły to swojego wizerunku. Wraz z takimi nowościami jak DaVinci Resolve na iPada i rozwojem aplikacji z pakietu Adobe, tablety z Cupertino stają się wreszcie tym, czym miały być od początku - wygodnymi narzędziami pracy dla twórców grafiki, filmów i fotografii. A dzięki najnowszym podzespołom, pod względem wydajności nie odstawać mają widocznie od zwykłych komputerów.

Podzespoły przygotowane na wymagającą pracę

Najnowszy iPad Pro, dostępny w wariantach o przekątnej 11” i 12.9” z zewnątrz prawie niczym nie różni się od poprzednika. To nadal te same wymiary i takie same możliwości ekranów.Główne zmiany dotyczą tu wydajności i funkcjonalności.

Najważniejszą nowością jest tu oczywiście układ M2, dzięki któremu iPad Pro z 2022 roku oferować ma do 35% większą wydajność przy przetwarzaniu grafiki i który jest w stanie obsłużyć do 16 GB wbudowanej pamięci RAM, co powinno pozwolić na obsługę nawet bardziej wymagających procesów. Producent mówi między innymi o 3 razy szybszym przetwarzaniu materiałów ProRes. Nic więc dziwnego, że reklamuje nowy tablet „mobilną” wersją programu DaVinci Resolve.

Oprócz tego, nowy iPad Pro oferuje ciekawe udogodnienie dla osób pracujących z piórkiem, które będzie teraz wykrywane z odległości 12 mm ponad wyświetlaczem, co pozwoli użytkownikom lepiej zorientować się w jego precyzyjnym położeniu (na ekranie zostanie wyświetlona kropka podążająca za rysikiem).

Nowe iPady Pro wspierają standardy Wi-Fi 6E oraz Bluetooth 5.3 i dostępne są w wariantach Wi-Fi Only i Wi-Fi + Cellular, pozwalających na obsługę kart SIM. Są też kompatybilne z klawiaturami Magic Keyboard i Smart Keyboard Folio.

Cena i dostępność

iPad Pro (2022) dostępny będzie w sprzedaży od 26 października, w cenach od 5199 zł za model 11” i od 7199 zł. Warto jednak wspomnieć, że ceny te dotyczą wariantów o pojemności 128 GB i z 8 GB RAM-u. Za najtańszy wariant oferujący 16 GB RAM-u (1 TB wbudowanej pamięci) zapłacimy już bagatela 9799 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie apple.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)