negatyw

Wszystkie artykuły z tagiem: "negatyw" w serwisie fotopolis.pl:
Lomography Color Negative F2/400 - film, który może przejść do historii
Miłośnicy fotografii analogowej mają dużo powodów do radości, ponieważ przeżywa ona prawdziwy renesans. Co rusz jesteśmy wręcz zalewani informacji o premierach nowych materiałów światłoczułych lub wznowieniu produkcji legendarnych klisz. Teraz swoją cegiełkę dołożyła firma Lomography.
23 Lut 2017
Michał Chrzanowski
1
Dla chcącego, nic trudnego. Fotograf własnoręcznie stworzył zautomatyzowaną wywoływarkę do negatywów
Fotografia analogowa to spore koszty. Filmy co i rusz drożeją, a i wizyty w labach nie należą do najtańszych. Najlepiej więc zaznajomić się tradycyjną ciemnią. W tym wypadku, aby otrzymać atrakcyjne efekty potrzeba nam będzie dużo praktyki. Może więc lepiej zbudować sobie maszynę, która nas w tym wyręczy? Niemożliwe?
9 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
Krzysztof Pijarski “Negatyw rzeźby / rzeźba negatywu”
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na wernisaż wystawy Krzysztofa Pijarskiego “Negatyw rzeźby / rzeźba negatywu”. Artysta zderza ze sobą rzeźbę i fotografię w celu odnalezienia istoty fotografii. Wernisaż odbędzie się 16 kwietnia 2015 roku o godzinie 19:00.
7 Kwi 2015
Maciej Luśtyk
0
31 niewywołanych do tej pory negatywów z czasów II wojny światowej
Na stronie petapixel.com pojawiła się informacja o niezwykłym odkryciu. Fotograf Levi Bettweiser znalazł i wywołał 31 negatywów naświetlonych w trakcie II wojny światowej przez jednego żołnierza.
19 Sty 2015
Marcin Grabowiecki
0
Reflecta RPS 10M - Profesjonalna jakość skanów
Na rynku pojawił się niedawno nowy skaner do negatywów znanej firmy Reflecta. Model RPS 10M łączy w sobie wydajność i profesjonalną jakość.
16 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Lomography Cine200 Tungsten Film
Ostatnio nie mamy zbyt wielu okazji do informowania o nowych analogowych materiałach światłoczułych. Jedną z nielicznych aktywnych na tym polu firm jest Lomography. Na rynek trafiło właśnie 4000 sztuk małoobrazkowego negatywu Lomography Cine200 Tungsten Film.
23 Lip 2014
Michal Grzegorczyk
0
LomoChrome Purple 400
Lomography pokazał nowy materiał światłoczuły, który pozwala otrzymać podobne wyniki co wycofany z produkcji Kodak Aerochrome. Film LomoChrome Purple 400 jest już dostępny w przedsprzedaży internetowej w wersji 35 mm i 120.
31 Sty 2013
Patrycja Tuszyńska
0
Ilford powrócił do produkcji swoich własnych kaset do filmów czarno-białych
Po 50 latach korzystania z kaset do filmów małoobrazkowych wytwarzanych przez zewnętrznych producentów, Ilford powrócił do produkcji swoich własnych kaset. Ma to zapewnić lepszą jakość produktu i tym samym zadowolenie klientów.
19 Gru 2012
Patrycja Tuszyńska
0
Ilford XP2 Super i HP5 Plus - jednorazowe aparaty czarno-białe
Ilford poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty jednorazowych aparatów wyposażonych w czarno-biały negatyw. Do dyspozycji użytkownika będzie 27 klatek, ISO 400 i lampa błyskowa.
5 Gru 2012
Marcin Falana
0
Fujicolor Pro 800Z - zmiana decyzji, produkcja będzie kontynuowana
Kilkanaście dni temu informowaliśmy o planach zakończenia produkcji kolorowego negatywu Fujicolor Pro 800Z. Teraz okazuje się, że nie zniknie on jednak z oferty firmy Fujifilm. Powodem są liczne protesty użytkowników Pro 800Z.
24 Lip 2009
Michal Grzegorczyk
0