LomoChrome Purple 400

Autor: Patrycja Tuszyńska

31 Styczeń 2013
Artykuł na: minutę
Lomography pokazał nowy materiał światłoczuły, który pozwala otrzymać podobne wyniki co wycofany z produkcji Kodak Aerochrome. Film LomoChrome Purple 400 jest już dostępny w przedsprzedaży internetowej w wersji 35 mm i 120.

Lomography wprowadza na rynek nowy negatyw - LomoChrome Purple 400. Nowy film daje bardzo podobne wyniki do wrażliwego na podczerwień Kodaka Aerochrome III Film Infrared 1443, którego produkcja została wstrzymana w 2009 roku. W odróżnieniu jednak od kliszy Kodaka, LomoChrome Purple daje pożądane efekty przy wywoływaniu w procesie C-41 i nie wymaga korzystania z dodatkowych filtrów kolorowych.

LomoChrome Purple 400 jest dostępny w dwóch wersjach, 135 i 120, w preorderze w sklepie Lomography. Wysyłka rozpocznie się w czerwcu. Za 5-cio pak filmu małoobrazkowego zapłacimy 47 euro, a filmu średnioformatowego 56 euro.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Od teraz 40 miesięcy gwarancji na produkty Newell
Od teraz 40 miesięcy gwarancji na produkty Newell
Znany producent zamienników baterii, lamp i rozwiązań z obszaru zasilania wydłuża gwarancję serwisową do 40 miesięcy. To prawie 3,5 roku.
1
Panel okrągły, prostokątny i pierścieniowy -  Newell prezentuje nowe lampy LED
Panel okrągły, prostokątny i pierścieniowy - Newell prezentuje nowe lampy LED
Cztery nowe lampy LED wprowadza do sprzedaży firma Newell. Okrągła Air Artha XL, prostokątna i cienka RGB Vividha Max oraz pierścieniowe modele RL w dwóch rozmiarach to propozycje dla szerokiego...
5
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)