Rollei Vario Chrome - nowy slajd wkracza na rynek

Rollei Vario Chrome - nowy slajd wkracza na rynek

Kolejna dobra wiadomość dla miłośników fotografii analogowej. Już niebawem ich wybór rozszerzy się o nowy film pozytywowy Rollei.

Ostatnie kilkanaście miesięcy wydaje się zapowiadać prawdziwy renesans fotografii analogowej. Tylu premier materiałów światłoczułych nie widzieliśmy już bowiem na rynku od dawna. Teraz do stawki dołącza Maco Direct - niemiecki sklep i producent filmów sygnowanych logiem Rollei.

Ciekawie prezentuje się nie tylko fakt, że nowy materiał Rollei Vario Chrome to slajd, ale także to, że będzie pozwalał na forsowanie, oferując nam różne rezultaty w zależności od sposobu naświetlania. Jego czułość oszacowana jest na ISO 320, producent twierdzi, że bez problemu możemy forsować go w zakresie ISO 200 - 400. Niższe czułości zalecane są jeżeli filmy mamy zamiar wyświetlać na projektorze, górne z kolei mają lepiej poddawać się skanowaniu.

Sam film charakteryzować ma się ciepłą tonacją, średnią ostrością i delikatnym, ale widocznym ziarnem. Na razie producent nie udostępnia zdjęć przykładowych w dużej rozdzielczości, dlatego trudno stwierdzić czego można się po nowym filmie spodziewać. Wskazówek mogą nam jednak dostarczyć zdjęcia zamieszczone na profilu instagramowym firmy.

Rollei Vario Chrome trafić ma do internetowej sprzedaży już dzisiaj, w cenie 9 euro za rolkę. Jak sugerują posty producenta, w ofercie filmów Rollei pojawić ma się także nowy film czarno-biały oraz natychmiastowy.

Nowy film będzie można zamówić ze strony macodirect.de.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2