Rollei Vario Chrome - nowy slajd wkracza na rynek

Autor: Maciej Luśtyk

3 Lipiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Kolejna dobra wiadomość dla miłośników fotografii analogowej. Już niebawem ich wybór rozszerzy się o nowy film pozytywowy Rollei.

Ostatnie kilkanaście miesięcy wydaje się zapowiadać prawdziwy renesans fotografii analogowej. Tylu premier materiałów światłoczułych nie widzieliśmy już bowiem na rynku od dawna. Teraz do stawki dołącza Maco Direct - niemiecki sklep i producent filmów sygnowanych logiem Rollei.

Ciekawie prezentuje się nie tylko fakt, że nowy materiał Rollei Vario Chrome to slajd, ale także to, że będzie pozwalał na forsowanie, oferując nam różne rezultaty w zależności od sposobu naświetlania. Jego czułość oszacowana jest na ISO 320, producent twierdzi, że bez problemu możemy forsować go w zakresie ISO 200 - 400. Niższe czułości zalecane są jeżeli filmy mamy zamiar wyświetlać na projektorze, górne z kolei mają lepiej poddawać się skanowaniu.

Sam film charakteryzować ma się ciepłą tonacją, średnią ostrością i delikatnym, ale widocznym ziarnem. Na razie producent nie udostępnia zdjęć przykładowych w dużej rozdzielczości, dlatego trudno stwierdzić czego można się po nowym filmie spodziewać. Wskazówek mogą nam jednak dostarczyć zdjęcia zamieszczone na profilu instagramowym firmy.

Rollei Vario Chrome trafić ma do internetowej sprzedaży już dzisiaj, w cenie 9 euro za rolkę. Jak sugerują posty producenta, w ofercie filmów Rollei pojawić ma się także nowy film czarno-biały oraz natychmiastowy.

Nowy film będzie można zamówić ze strony macodirect.de.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI poszerza swoją działalność. Chińczycy pokazali właśnie swoje pierwsze przenośne stacje zasilające, która ułatwią ładowanie baterii i zasilanie sprzętu elektronicznego w terenie....
5
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Firma Angelbird przedstawia nową edycję zestawów kart pamięci Match Pack. Stworzone z myślą o profesjonalistach w branży fotograficznej i filmowej, mają zapewnić maksymalną wydajność i...
1
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)