Rollei Vario Chrome - nowy slajd wkracza na rynek

1
Maciej Luśtyk
3 Lipiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Kolejna dobra wiadomość dla miłośników fotografii analogowej. Już niebawem ich wybór rozszerzy się o nowy film pozytywowy Rollei.

Ostatnie kilkanaście miesięcy wydaje się zapowiadać prawdziwy renesans fotografii analogowej. Tylu premier materiałów światłoczułych nie widzieliśmy już bowiem na rynku od dawna. Teraz do stawki dołącza Maco Direct - niemiecki sklep i producent filmów sygnowanych logiem Rollei.

Ciekawie prezentuje się nie tylko fakt, że nowy materiał Rollei Vario Chrome to slajd, ale także to, że będzie pozwalał na forsowanie, oferując nam różne rezultaty w zależności od sposobu naświetlania. Jego czułość oszacowana jest na ISO 320, producent twierdzi, że bez problemu możemy forsować go w zakresie ISO 200 - 400. Niższe czułości zalecane są jeżeli filmy mamy zamiar wyświetlać na projektorze, górne z kolei mają lepiej poddawać się skanowaniu.

Sam film charakteryzować ma się ciepłą tonacją, średnią ostrością i delikatnym, ale widocznym ziarnem. Na razie producent nie udostępnia zdjęć przykładowych w dużej rozdzielczości, dlatego trudno stwierdzić czego można się po nowym filmie spodziewać. Wskazówek mogą nam jednak dostarczyć zdjęcia zamieszczone na profilu instagramowym firmy.

Rollei Vario Chrome trafić ma do internetowej sprzedaży już dzisiaj, w cenie 9 euro za rolkę. Jak sugerują posty producenta, w ofercie filmów Rollei pojawić ma się także nowy film czarno-biały oraz natychmiastowy.

Nowy film będzie można zamówić ze strony macodirect.de.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
Do rodziny produktów X-Rite dołączają dwa nowe, udoskonalone technologicznie kalibratory, które zadowolić mają najbardziej wymagających, w tym także filmowców...
3
0
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski SSD z kolekcji LaCie zaspokoić mają wymagania zarówno filmowców pracujących z rozdzielczościami 8K, jak i fotografów potrzebujących wygodnego rozwiązania do...
12
0
Asus w pogoni za branżą kreatywną. Monitor ProArt Display i komputer ProArt StudioBook One odpowiadają na zapotrzebowania najbardziej wymagających użytkowników
Asus w pogoni za branżą kreatywną. Monitor ProArt Display i komputer ProArt StudioBook One...
Asus już od kilku lat stara się przekonać do siebie profesjonalistów. Tym razem poszedł jednak na całego i prezentuje rozwiązania, które konkurować mają z najlepszymi...
3
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)