Lomography Color Negative F2/400 - film, który może przejść do historii

1
Michał Chrzanowski
23 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Miłośnicy fotografii analogowej mają dużo powodów do radości, ponieważ przeżywa ona prawdziwy renesans. Co rusz jesteśmy wręcz zalewani informacji o premierach nowych materiałów światłoczułych lub wznowieniu produkcji legendarnych klisz. Teraz swoją cegiełkę dołożyła firma Lomography.

Lomography F2/400 to kolorowy negatyw (C-41), za którym kryje się bardzo ciekawa historia. W 2010 roku jedna z włoskich manufaktur zapowiedziała zaprzestanie produkcji filmu. Dla jednych ta informacja mogła być potwierdzeniem zmierzchu fotografii analogowej. Jednak nie dla Lomography. Firma zakupiła ostatni wielometrowy „master roll“ filmu 400 ASA - klisza produkcyjna nie poddana konfekcjonowaniu. W takiej formie przeleżała 7 lat w dębowych skrzyniach. Teraz w postaci filmu 35 mm ujrzała światło dzienne.

Zdjęcia utrwalone na F2/400 mają charakteryzować się przyjemnym ziarnem, nasyconymi kolorami i niespotykanymi tonami. Poniżej prezentujemy kilka fotografii, które wykonano za pomocą Lomography Color Negative F2/400.

Film Lomography Color Negative F2/400 jest już dostępny w sprzedaży. Za kliszę zapłacimy około 6 dolarów. Jednak za 50 dolarów można zakupić także zestaw składający się z 10 negatywów. Więcej informacji znajdziecie na stronie lomography.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
5
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły