Lomography Color Negative F2/400 - film, który może przejść do historii

1

Autor: Michał Chrzanowski

23 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Miłośnicy fotografii analogowej mają dużo powodów do radości, ponieważ przeżywa ona prawdziwy renesans. Co rusz jesteśmy wręcz zalewani informacji o premierach nowych materiałów światłoczułych lub wznowieniu produkcji legendarnych klisz. Teraz swoją cegiełkę dołożyła firma Lomography.

Lomography F2/400 to kolorowy negatyw (C-41), za którym kryje się bardzo ciekawa historia. W 2010 roku jedna z włoskich manufaktur zapowiedziała zaprzestanie produkcji filmu. Dla jednych ta informacja mogła być potwierdzeniem zmierzchu fotografii analogowej. Jednak nie dla Lomography. Firma zakupiła ostatni wielometrowy „master roll“ filmu 400 ASA - klisza produkcyjna nie poddana konfekcjonowaniu. W takiej formie przeleżała 7 lat w dębowych skrzyniach. Teraz w postaci filmu 35 mm ujrzała światło dzienne.

Zdjęcia utrwalone na F2/400 mają charakteryzować się przyjemnym ziarnem, nasyconymi kolorami i niespotykanymi tonami. Poniżej prezentujemy kilka fotografii, które wykonano za pomocą Lomography Color Negative F2/400.

Film Lomography Color Negative F2/400 jest już dostępny w sprzedaży. Za kliszę zapłacimy około 6 dolarów. Jednak za 50 dolarów można zakupić także zestaw składający się z 10 negatywów. Więcej informacji znajdziecie na stronie lomography.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
2
1
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Jesienna promocja Irix - filtry prostokątnę do 19% taniej i Protector gratis
Jesienna promocja Irix - filtry prostokątnę do 19% taniej i Protector gratis
Jesień to jedna z najlepszych pór na fotografię krajobrazową. W ramach najnowszej promocji Irix, specjalistyczne filtry, które pozwolą wam robić ją lepiej, kupicie ze...
0
0
Powiązane artykuły