Lomography Color Negative F2/400 - film, który może przejść do historii

1
Michał Chrzanowski
23 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Miłośnicy fotografii analogowej mają dużo powodów do radości, ponieważ przeżywa ona prawdziwy renesans. Co rusz jesteśmy wręcz zalewani informacji o premierach nowych materiałów światłoczułych lub wznowieniu produkcji legendarnych klisz. Teraz swoją cegiełkę dołożyła firma Lomography.

Lomography F2/400 to kolorowy negatyw (C-41), za którym kryje się bardzo ciekawa historia. W 2010 roku jedna z włoskich manufaktur zapowiedziała zaprzestanie produkcji filmu. Dla jednych ta informacja mogła być potwierdzeniem zmierzchu fotografii analogowej. Jednak nie dla Lomography. Firma zakupiła ostatni wielometrowy „master roll“ filmu 400 ASA - klisza produkcyjna nie poddana konfekcjonowaniu. W takiej formie przeleżała 7 lat w dębowych skrzyniach. Teraz w postaci filmu 35 mm ujrzała światło dzienne.

Zdjęcia utrwalone na F2/400 mają charakteryzować się przyjemnym ziarnem, nasyconymi kolorami i niespotykanymi tonami. Poniżej prezentujemy kilka fotografii, które wykonano za pomocą Lomography Color Negative F2/400.

Film Lomography Color Negative F2/400 jest już dostępny w sprzedaży. Za kliszę zapłacimy około 6 dolarów. Jednak za 50 dolarów można zakupić także zestaw składający się z 10 negatywów. Więcej informacji znajdziecie na stronie lomography.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
5
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
5
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Powiązane artykuły