Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Najlepsze zdjęcia Lomo ostatniego roku. Jury Ten & One nagrodziło także Polaków

Choć w większości konkursów fotograficznych wygrywają piękne, dopieszczone kadry, “brzydka” analogowa fotografia także ma ogromną rzeszę wyznawców. Właśnie z myślą o nich powstał konkurs Ten & One, którego 2. edycja właśnie dobiegła końca.

0

Autor: Maciej Luśtyk

28 Kwiecień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jesteście zmęczeni doskonałością współczesnej fotografii cyfrowej? Biorąc pod uwagę popularność jaką cieszy się nagradzający najlepsze zdjęcia Lomo konkurs Ten & One, nie jesteście wyjątkiem. W tym roku zgłoszono do niego prawie 115 tys. zdjęć, wykonanych przez fotografów z 76 krajów świata. Spośród nich jury wybrało 110 finalistów oraz po 1 najlepszej pracy, która zwyciężyła w każdej z 11 konkursowych kategorii.

Miło nam poinformować, że główna nagrodę w kategorii portretowej zdobyła polska fotografka i członkini internetowej społeczności serwisu Lomography, Kamila_K. Choć większość nagrodzonych “lomografów” ukrywa się pod pseudonimami, wiemy że w gronie finalistów znaleźli się jeszcze przynajmniej dwaj Polacy - Kamil Śleszyński oraz mloscik.

Zobacz wszystkie zdjęcia (100)

Wszyscy nagrodzeni otrzymają aparaty Lomography oraz roczny zapas filmów. Oprócz tego, 11 losowo wybranych finalistów zostanie zaproszonych na tygodniową rezydencję artystyczną do siedziby firmy w Wiedniu. Nagrodzonym rodakom gratulujemy, a Was zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej galerii zwycięskich zdjęć, będącej uosobieniem nurtu lomografii.

Więcej informacji o konkursie i finalistach znajdziecie pod adresem lomography.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Monochrome Awards 2020 - Polacy na podium
Monochrome Awards 2020 - Polacy na podium
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych w tegorocznej edycji Monochrome Awards znalazło się wielu fotografów z Polski. Oto najlepsze czarno-białe zdjęcia Polaków.
33
1
Aktualne problemy świata - znamy projekty finalistów Open Call Fotofestiwal 2021
Aktualne problemy świata - znamy projekty finalistów Open Call Fotofestiwal 2021
Program Otwarty Fotofestiwalu pozwala na przegląd aktualnych zjawisk w fotografii i na przyjrzenie się tematom, które interesują twórców. Oto 6 finalistów, których...
1
0
Oto najlepsze zdjęcia uliczne minionego roku - wyniki 10. Leica Street Photo
Oto najlepsze zdjęcia uliczne minionego roku - wyniki 10. Leica Street Photo
Ponad 2500 zgłoszeń i 10 tys. zdjęć z całego świata. Poznaliśmy wyniki pierwszej międzynarodowej edycji konkursu fotografii ulicznej, organizowanego przez Leica...
286
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)