Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Lomography Daguerreotype Achromat 2.9/64 Art Lens - legenda opracowana na nowo

0

Autor: Michał Chrzanowski

6 Kwiecień 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Firma Lomography, dzięki wsparciu internautów, zaprezentowała Daguerreotype Achromat 2.9/64 Art Lens - konstrukcję, która wyglądem przypomina pierwszy na świecie obiektyw zaprojektowany dla Louis’a Jacques’a Daguerre’a.

Firma Lomography słynie z ciekawych produktów fotograficznych, jednak tym razem jej projektanci przeszli chyba samych siebie. Na stronie producenta możemy znaleźć obiektyw, który wyglądem i konstrukcją przypomina pierwszy na świecie obiektyw fotograficzny. Zaprezentowany model Daguerreotype Achromat 2.9/64 Art Lens designem, a także wykonaniem nawiązuje do zaprojektowanej w XIX wieku przez Charles’a Chevalier’a konstrukcji, która została wykorzystana do uchwycenia przez Louis’a Jacques’a Daguerre’a jednej z pierwszych fotografii ukazujących człowieka.

Jednak niech was nie zwiedzie wygląd nawiązujący do historycznej konstrukcji. Współczesny model został wyposażony w nowoczesny, ale nie tak bardzo rozbudowany układ optyczny. W jego skład wchodzi zaledwie dwa elementy rozmieszczone w jednej grupie. Niemniej jednak, jak zapewniają projektanci, obiektyw powinien zapewnić wyjątkowe doznania podczas fotografowania.

Nowa propozycja Lomography zapewnia ogniskową 64 mm i światło f/2.9. Producent zdecydował się zachować tradycyjny system przysłon Waterhouse. Opiera się on na wprowadzaniu bezpośrednio do tubusu różnej wielkości pierścieni, które mają wydrążone otwory, odpowiadające wielkości konwencjonalnych przysłon.

Zaprezentowany obiektyw to oczywiście w pełni manualna konstrukcja, która umożliwia efektywne ostrzenie już od pół metra. Ponadto będziemy mogli zamocować do niej różnego rodzaju filtry o średnicy 40.5 mm.

 

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć przykładowych wykonanych obiektywem Lomography Daguerreotype Achromat 2.9/64 Art Lens.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Jeżeli zaciekawiła was najnowsza propozycja Lomography, to możecie stać się jej posiadaczami już za około $400. Projekt możecie wesprzeć za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Jak zapowiada producent, pierwsze wysyłki modelu Daguerreotype Achromat 2.9/64 Art Lens są planowane na przełom listopada i grudnia 2016 roku. Obiektyw będzie dostępny do systemów Canon FE i Nikon F w dwóch wariantach kolorystycznych - czarnym i złotym. Oczywiście dzięki różnego rodzaju adapterom przymocujemy go także do aparatów bezlusterkowych.

Więcej zdjęć, jak również informacji o nowym obiektywie Lomography Daguerreotype Achromat 2.9/64 Art Lens znajdziecie na stronie www.lomography.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III VC RXD -najbardziej uniwersalny obiektyw do APS-C?
Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III VC RXD -najbardziej uniwersalny obiektyw do APS-C?
Najnowszy Tamron do bezlusterkowców Sony wreszcie został oficjalnie pokazany. Ekwiwalent obiektywu 25-105 mm, ze względu na możliwości i dobrą cenę ma szansę stać się...
3
0
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Jest dopracowany pod względem wykonania i optyki. Przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony, nowy obiektyw Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary ma gwarantować udane ujęcia portretowe na...
0
0
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Jest niewielki, ale solidny. Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary to kolejny obiektyw z nowej serii Sigma I, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów bez lustra.
0
0
Powiązane artykuły