Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Unikalny system Lomography Neptune już dostępny w sprzedaży

0

Autor: Michał Chrzanowski

14 Grudzień 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Nowa propozycja Lomography to oryginalne podejście do tematu kompaktowej optyki. Dzięki systemowi wymiennych elementów frontowych otrzymamy możliwość skorzystania z szerokiego zakresu ogniskowych, przy zachowaniu miniaturowych wymiarów całego systemu.

Ostatnie lata to prawdziwy wysyp ciekawej optyki. Jednak to czasem nie najnowsze technologie odpowiadają za najbardziej oryginalne produkty. Nowy manualny system Lomography Neptune Convertible Art Lens bazuje na niemal 200-letnim projekcie francuskiego optyka, Charlesa Chevaliera. Podstawę całej konstrukcji stanowi moduł z przysłoną, pierścieniem ostrości, mocowaniem i 3 soczewkami, do którego możemy podłączyć różnorodne frontowe elementy optyczne, będące w stanie modyfikować wyjściową ogniskową obiektywu od 15 do 400 mm oraz jego jasność.

Prostota i funkcjonalność

Oryginalna konstrukcja sprawia, że całość staje się wyjątkowo mała i poręczna. Na początek system Neptune zapewnia 3 moduły optyczne, które przekształcają konstrukcję w obiektywy 35 mm f/3.5, 50 mm f/2.8 i 80 mm f/4.0. Jak zapewnia producent, soczewki zostały wykonane z wysokiej jakości szkła optycznego i zagwarantują nam ostry obraz oraz wierną reprodukcje kolorów.

Kolejnym plusem konstrukcji jest także fakt, że każdy z wymiennych frontowych elementów przyjmuje filtry o takiej samej średnicy (52 mm), a w zestawie otrzymamy także 6 efektowych wkładek, które montowane wewnątrz obiektywu pozwolą nam w nieostrościach uzyskać punkty świetlne o określonym kształcie.

Zestaw Neptune Convertible Art Lens wraz z 3 wspomnianymi wyżej modułami optycznymi jest już dostępny w sprzedaży w cenie 990 euro. System możemy nabyć w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F i Pentax K, a za pomocą przejściówek podepniemy go także do większości aparatów bezlusterkowych.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Więcej informacji o projekcie znajdziecie pod adresem lomography.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Najnowszy manualny obiektyw Irix powinien znaleźć się na celowniku wszystkich zainteresowanych aparatami Fujifilm GFX. To najjaśniejszy odpowiednik obiektywu 35 mm w...
9
0
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością...
0
0
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Latem producent zaktualizował linię budżetowych obiektywów kinematograficznych VDSLR. Teraz uzupełnia ją model...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)