Lomography New Petzval 58 mm f/1,9 Bokeh Control

Lomography New Petzval 58 mm f/1,9 Bokeh Control
Dziś znów wracamy do nowości z Kickstartera. Firma Lomography wystartowałą z kampanią mająca na celu zebranie funduszy na produkcję kolejnego obiektywu bazującego na klasycznych szkłach Petzval. New Petzval 58 mm f/1.9 Bokeh Control Art Lens został wyposażony w specjalny pierścień pozwalający na regulację natężenia efektu rozmycia.
Obiektyw Lomography New Petzval 58 mm f/1,9 Bokeh Control to druga po obiketywie Petzval 85 mm pozycja w ofercie producenta bazująca na konstrukcji wprowadzonej ponad 170 lat temu przez Józsefa Petzvala. Oryginalny układ składał się z dwóch achromatów - przednia grupa soczewek korygowała aberrację sferyczną, ale wprowadzała komę, którą eliminowała druga grupa soczewek. Pomiędzy grupami znajdowała się apertura. Nowe szkło zostało wyposażone w pokrętło sterujące natężeniem tego unikalnego bokeh oferowanego przez obiektyw.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Dodatkowo szkło wyposażono w nawiązujące do klasycznego designu pokrętło ostrzenia, a także system wymiennych przysłon, wsuwanych w korpus obiektywu. Te będą oferowały zakres od f/1,9 do f/16.

Obiektywy, tak jak wcześniejsza konstrukcja Lomography z serii Petzval, będą montowane w fabryce Zenita. Petzval 58 mm będzie oferowany w mosiężnym i czarnym wykończeniu w wersjach do systemów Canon EF i Nikon F, a a pomocą adapterów podłączymy je także do aparatów Fujifilm X, Sony E i Mikro Cztery Trzecie. Po kilku dniach od startu kampanii w serwisie Kickstarter, twórcy zebrali już pięciokrotność sumy potrzebnej na produkcję (560 tys. dolarów), a do końca zbiórki został jeszcze prawie miesiąć.Jeśli chcecie stać się posiadaczami jednego z tych oryginalnych szkieł wystarczy wesprzeć projekt kwotą $460. Obiektywy trafią na rynek na początku przyszłego roku.

Więcej informacji o projekcie i przykładowe zdjęcia zrobione na za pomocą obiektywu znajdziecie na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
3
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4