Lomography New Petzval 58 mm f/1,9 Bokeh Control

Lomography New Petzval 58 mm f/1,9 Bokeh Control
Dziś znów wracamy do nowości z Kickstartera. Firma Lomography wystartowałą z kampanią mająca na celu zebranie funduszy na produkcję kolejnego obiektywu bazującego na klasycznych szkłach Petzval. New Petzval 58 mm f/1.9 Bokeh Control Art Lens został wyposażony w specjalny pierścień pozwalający na regulację natężenia efektu rozmycia.
Obiektyw Lomography New Petzval 58 mm f/1,9 Bokeh Control to druga po obiketywie Petzval 85 mm pozycja w ofercie producenta bazująca na konstrukcji wprowadzonej ponad 170 lat temu przez Józsefa Petzvala. Oryginalny układ składał się z dwóch achromatów - przednia grupa soczewek korygowała aberrację sferyczną, ale wprowadzała komę, którą eliminowała druga grupa soczewek. Pomiędzy grupami znajdowała się apertura. Nowe szkło zostało wyposażone w pokrętło sterujące natężeniem tego unikalnego bokeh oferowanego przez obiektyw.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Dodatkowo szkło wyposażono w nawiązujące do klasycznego designu pokrętło ostrzenia, a także system wymiennych przysłon, wsuwanych w korpus obiektywu. Te będą oferowały zakres od f/1,9 do f/16.

Obiektywy, tak jak wcześniejsza konstrukcja Lomography z serii Petzval, będą montowane w fabryce Zenita. Petzval 58 mm będzie oferowany w mosiężnym i czarnym wykończeniu w wersjach do systemów Canon EF i Nikon F, a a pomocą adapterów podłączymy je także do aparatów Fujifilm X, Sony E i Mikro Cztery Trzecie. Po kilku dniach od startu kampanii w serwisie Kickstarter, twórcy zebrali już pięciokrotność sumy potrzebnej na produkcję (560 tys. dolarów), a do końca zbiórki został jeszcze prawie miesiąć.Jeśli chcecie stać się posiadaczami jednego z tych oryginalnych szkieł wystarczy wesprzeć projekt kwotą $460. Obiektywy trafią na rynek na początku przyszłego roku.

Więcej informacji o projekcie i przykładowe zdjęcia zrobione na za pomocą obiektywu znajdziecie na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1