Holga Digital - cyfrowe lomo

0

Autor: Maciej Luśtyk

31 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Analogowe aparaty Holga zyskały rzeszę zwolenników, dzięki prostocie i ciekawej plastyce zdjęć. Teraz, za sprawą kampanii w serwisie Kickstarter światło dzienne ujrzeć ma cyfrowa wersja aparatu.

Twórcy aparatu Holga Digital stawiają na prostotę i radość z fotografowania, wprowadzając cyfrową wersję klasycznej konstrukcji. Aparat ma korzystać z oryginalnej optyki Holgi, dzięki czemu plastyka obrazu ma być analogiczna do tej oferowanej przez analogowego poprzednika. Szkło ma oferować dwie przysłony f/2.8 i f/8.0, a za pomocą pokrętła na górnym panelu aparatu będziemy mogli przełączać się między formatami 4:3 i 1:1. Ogniskową obiektywu będzie można regulować za pomocą opcjonalnych adapterów. Aparat będzie też oferował tryb Bulb do pracy z długimi czasami naświetlania, a dodatkowo, za pośrednictwem gorącej stopki do aparatu będziemy mogli podłączyć lampę błyskową. Zdjęcia zaś będą zapisywane na kartach SD.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Zagadką pozostaje rozdzielczość matrycy w jaką wyposażony będzie aparat, ale biorąc pod uwagę fakt, że za pośrednictwem kampanii w serwisie Kickstarter możemy go nabyć za 75 dolarów, raczej nie możemy spodziewać rewelacji. Ma być to jednak przede wszystkim aparat do zabawy i pod tym względem konstrukcja prezentuje się bardzo ciekawie. Dodatkową atrakcją jest brak ekranu LCD. Jak widać pomysł na cyfrowy aparat lomo to strzał w dziesiątkę - w ciągu kilku dni twórcom projektu udało się już zebrać całą sumę (50 tys. dolarów) potrzebną na rozpoczęcie produkcji.

Jeśli chcecie stać się posiadaczami cyfrowej Holgi, wystarczy wesprzeć projekt kwotą $75. Aparaty mają trafić do sprzedaży w styczniu 2016 roku. Więcej informacji i przykładowe zdjęcia wykonane za pomocą aparatu znajdziecie na stronie holgadigital.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy tak będzie wyglądał DJI Mavic 3 Pro? Oto, co wiemy o nadchodzącym dronie
Czy tak będzie wyglądał DJI Mavic 3 Pro? Oto, co wiemy o nadchodzącym dronie
Plotki na temat nowego drona z serii Mavic krążą w internecie już od ponad roku, a spodziewana premiera nastąpić ma jeszcze tego lata. Teraz pojawiają się kolejne...
0
0
Trzy korpusy APS-C z mocowaniem Canon RF na horyzoncie?
Trzy korpusy APS-C z mocowaniem Canon RF na horyzoncie?
Czyżby Canon miał zamiar uruchomić nowy segment w ofercie mocowania RF? Według plotek możemy się spodziewać nie jednego, a nawet trzech nowych modeli APS-C.
0
1
A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc
A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc
Raptem wczoraj informowaliśmy Was o nowym stylizowanym na klasyczne aparaty korpusie Nikona, który niebawem wzbogacić ma ofertę systemu Z. Dzisiaj otrzymujemy jego...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)