Dubblefilm Jelly to nowy wstępnie naświetlony film z losowymi kolorystycznymi efektami

Dubblefilm Jelly to nowy wstępnie naświetlony film z losowymi kolorystycznymi efektami

Jesteś fanem analoga i poszukujesz niecodziennego materiału światłoczułego? Jeśli tak to najnowszy Dubblefilm Jelly jest filmem, który powinien Cię zaciekawić. Ta wstępnie naświetlona klisza 35 mm zapewnia losowe efekty kolorystyczne.

Dubblefilm to młoda firma zajmująca się produkcją filmów fotograficznych, która na swoim koncie ma już 5 materiałów światłoczułych. W tym roku obchodzi dopiero pierwsze urodziny i z tej okazji pokazała swoje najnowsze dokonanie. Jelly - klisza, która dzięki swojej specyfice ma dostarczać „imprezowych doznań” wizualnych.

Dubblefilm Jelly to wstępnie naświetlony film 35 mm ISO 200, który może być ciekawym dodatkiem dla niejednego fana analoga. Ten wstępnie naświetlony film dodaje mocno nasyconych kolorów: niebieskiego, czerwonego, zielonego, pomarańczowego i żółtego, a naniesiony efekt jest losowy. Poza tym niektóre fragmenty filmu mogą mieć zmieniony odcień barwowy lub całkowicie zdesaturowane partie kadru. Jak zapewnia producent, jest to „najczystsza forma przypadkowości”. Co więcej materiał światłoczuły wywołamy w standardowym procesie C-41, a więc w większości laboratoriów. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć przykładowych udostępnionych przez producenta.

Dubblefilm Jelly jest już dostępny w sprzedaży. Za rolkę z 24 klatkami zapłacimy 12 euro. Po więcej informacji o tym filmie, jak również o innych produktach firmy odsyłamy na stronę www.dubblefilm.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1