Dubblefilm Jelly to nowy wstępnie naświetlony film z losowymi kolorystycznymi efektami

Dubblefilm Jelly to nowy wstępnie naświetlony film z losowymi kolorystycznymi efektami

Jesteś fanem analoga i poszukujesz niecodziennego materiału światłoczułego? Jeśli tak to najnowszy Dubblefilm Jelly jest filmem, który powinien Cię zaciekawić. Ta wstępnie naświetlona klisza 35 mm zapewnia losowe efekty kolorystyczne.

Dubblefilm to młoda firma zajmująca się produkcją filmów fotograficznych, która na swoim koncie ma już 5 materiałów światłoczułych. W tym roku obchodzi dopiero pierwsze urodziny i z tej okazji pokazała swoje najnowsze dokonanie. Jelly - klisza, która dzięki swojej specyfice ma dostarczać „imprezowych doznań” wizualnych.

Dubblefilm Jelly to wstępnie naświetlony film 35 mm ISO 200, który może być ciekawym dodatkiem dla niejednego fana analoga. Ten wstępnie naświetlony film dodaje mocno nasyconych kolorów: niebieskiego, czerwonego, zielonego, pomarańczowego i żółtego, a naniesiony efekt jest losowy. Poza tym niektóre fragmenty filmu mogą mieć zmieniony odcień barwowy lub całkowicie zdesaturowane partie kadru. Jak zapewnia producent, jest to „najczystsza forma przypadkowości”. Co więcej materiał światłoczuły wywołamy w standardowym procesie C-41, a więc w większości laboratoriów. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć przykładowych udostępnionych przez producenta.

Dubblefilm Jelly jest już dostępny w sprzedaży. Za rolkę z 24 klatkami zapłacimy 12 euro. Po więcej informacji o tym filmie, jak również o innych produktach firmy odsyłamy na stronę www.dubblefilm.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8