Dubblefilm Jelly to nowy wstępnie naświetlony film z losowymi kolorystycznymi efektami

0
Michał Chrzanowski
2 Listopad 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Jesteś fanem analoga i poszukujesz niecodziennego materiału światłoczułego? Jeśli tak to najnowszy Dubblefilm Jelly jest filmem, który powinien Cię zaciekawić. Ta wstępnie naświetlona klisza 35 mm zapewnia losowe efekty kolorystyczne.

Dubblefilm to młoda firma zajmująca się produkcją filmów fotograficznych, która na swoim koncie ma już 5 materiałów światłoczułych. W tym roku obchodzi dopiero pierwsze urodziny i z tej okazji pokazała swoje najnowsze dokonanie. Jelly - klisza, która dzięki swojej specyfice ma dostarczać „imprezowych doznań” wizualnych.

Dubblefilm Jelly to wstępnie naświetlony film 35 mm ISO 200, który może być ciekawym dodatkiem dla niejednego fana analoga. Ten wstępnie naświetlony film dodaje mocno nasyconych kolorów: niebieskiego, czerwonego, zielonego, pomarańczowego i żółtego, a naniesiony efekt jest losowy. Poza tym niektóre fragmenty filmu mogą mieć zmieniony odcień barwowy lub całkowicie zdesaturowane partie kadru. Jak zapewnia producent, jest to „najczystsza forma przypadkowości”. Co więcej materiał światłoczuły wywołamy w standardowym procesie C-41, a więc w większości laboratoriów. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć przykładowych udostępnionych przez producenta.

Dubblefilm Jelly jest już dostępny w sprzedaży. Za rolkę z 24 klatkami zapłacimy 12 euro. Po więcej informacji o tym filmie, jak również o innych produktach firmy odsyłamy na stronę www.dubblefilm.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
42
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Powiązane artykuły