Dubblefilm Jelly to nowy wstępnie naświetlony film z losowymi kolorystycznymi efektami

0
Michał Chrzanowski
2 Listopad 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Jesteś fanem analoga i poszukujesz niecodziennego materiału światłoczułego? Jeśli tak to najnowszy Dubblefilm Jelly jest filmem, który powinien Cię zaciekawić. Ta wstępnie naświetlona klisza 35 mm zapewnia losowe efekty kolorystyczne.

Dubblefilm to młoda firma zajmująca się produkcją filmów fotograficznych, która na swoim koncie ma już 5 materiałów światłoczułych. W tym roku obchodzi dopiero pierwsze urodziny i z tej okazji pokazała swoje najnowsze dokonanie. Jelly - klisza, która dzięki swojej specyfice ma dostarczać „imprezowych doznań” wizualnych.

Dubblefilm Jelly to wstępnie naświetlony film 35 mm ISO 200, który może być ciekawym dodatkiem dla niejednego fana analoga. Ten wstępnie naświetlony film dodaje mocno nasyconych kolorów: niebieskiego, czerwonego, zielonego, pomarańczowego i żółtego, a naniesiony efekt jest losowy. Poza tym niektóre fragmenty filmu mogą mieć zmieniony odcień barwowy lub całkowicie zdesaturowane partie kadru. Jak zapewnia producent, jest to „najczystsza forma przypadkowości”. Co więcej materiał światłoczuły wywołamy w standardowym procesie C-41, a więc w większości laboratoriów. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć przykładowych udostępnionych przez producenta.

Dubblefilm Jelly jest już dostępny w sprzedaży. Za rolkę z 24 klatkami zapłacimy 12 euro. Po więcej informacji o tym filmie, jak również o innych produktach firmy odsyłamy na stronę www.dubblefilm.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży
Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży
Jeden z najciekawszych trójnogów ostatnich lat i akcesorium roku w naszym plebiscycie - statyw Peak Design Travel Tripod można już zamawiać w polskiej...
20
2
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
16
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
Powiązane artykuły