FOQUS Type-D 200 - monochromatyczny film prosto z Rosji

3

Autor: Michał Chrzanowski

30 Sierpień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Fotografia analogowa przeżywa swoją druga młodość. Do grona producentów klisz filmowych dołączyła teraz rosyjska firma FOQUS, która zaprezentowała panchromatyczny film czarno-biały Type-D 200. Cena za jedną rolkę może zaskoczyć.

Jeszcze kilka lat temu chyba nikt się nie spodziewał, że w erze cyfrowych aparatów odrodzi się chęć na analogowe doznania. Jednak teraz jesteśmy świadkami prawdziwego renesansu fotografii analogowej, czego dowodem są premiery nowych błon światłoczułych lub powroty kultowych klisz. Wiele osób ucieszyło się na wieść o przywróceniu do życia przez Kodaka legendarnego Ektachrome. To tylko jeden z przykładów. Zresztą coraz więcej niezależnych producentów prezentuje także swoje własne klisze filmowe. Do tego grona dołączyła właśnie rosyjska firma FOQUS, która światu ukazała swoje dzieło - 35 mm panchromatyczny film czarno-biały FOQUS Type-D 200.

Kontrastowy monochrom dla świadomych fotografów

FOQUS Type-D 200 to panchromatyczna klisza filmowa, która ma dostarczyć bogatych czerni, wyraźnego ziarna, dużego kontrastu i odpowiedniego zakresu tonalnego. Powinna więc zaciekawić entuzjastów streeta czy też dokumentu. Jednak Type-D 200 nie jest dla każdego. Film nie wybacza błędów, dlatego też fotografowie „powinni znać się na rzeczy“ - podkreśla producent.

FOQUS Type-D 200 jest w całości produkowany w Rosji. Stad też cena za film - jak na realia rynku zachodniego - jest bardzo kusząca. Za kliszę zapłacimy zaledwie 4 dolary. Zainteresowanie Type-D 200 chyba przerosło najśmielsze oczekiwania producenta. Pierwsza partia została już w całości wyprzedana, jednak niebawem na stronie foqusstore.com film ma ponownie pojawić się w sprzedaży.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły