Bergger Pancro400 – monochromatyczny film opracowany na nowo

0
Michał Chrzanowski
7 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

W końcu mamy dobrą wiadomość dla miłośników fotografii analogowej. Firma Bergger zaprezentowała nową monochromatyczną kliszę filmową Pancro400.

Zapewne nazwa Bergger nie jest znana nawet wśród bardziej zaawansowanych fotografów. Jednak francuski producent postanowił to zmienić. I to w jaki sposób! Zaprezentował zupełnie nową i opracowaną przez siebie monochromatyczną kliszę filmową Pancro400.

Pancro400 to film o uczuleniu panchromatycznym opracowany na bazie bromku srebra i jodku srebra. Zdjęcia wywołane z tej kliszy będą charakteryzować się drobnym ziarnem, wysoką tonalnością i rozdzielczością, a także wzmocnionym kontrastem.

Klisza Bergger Pancro400 będzie dostępna zarówno jako film 35 mm i 120. Niestety cena oraz dostępność na rynku jak na razie nie zostały ujawnione. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie bergger.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który dla fotografa?
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który...
Microsoft zaprezentował właśnie najnowsze tablety i komputery z linii Surface. Czy to dobry wybór dla fotografa?
6
1
Fujifilm Instax Mini Link - nowa, bardziej kompaktowa i tańsza drukarka do instaksów
Fujifilm Instax Mini Link - nowa, bardziej kompaktowa i tańsza drukarka do instaksów
Fujifilm zaprezentowało nową drukarkę, która pozwoli przenieść zdjęcia ze smartfonów i aparatów na filmy analogowe Instax. Jest mniejsza, bardziej funkcjonalna i...
7
0