Bergger Pancro400 – monochromatyczny film opracowany na nowo

0

Autor: Michał Chrzanowski

7 Październik 2016
Artykuł na: minutę

W końcu mamy dobrą wiadomość dla miłośników fotografii analogowej. Firma Bergger zaprezentowała nową monochromatyczną kliszę filmową Pancro400.

Zapewne nazwa Bergger nie jest znana nawet wśród bardziej zaawansowanych fotografów. Jednak francuski producent postanowił to zmienić. I to w jaki sposób! Zaprezentował zupełnie nową i opracowaną przez siebie monochromatyczną kliszę filmową Pancro400.

Pancro400 to film o uczuleniu panchromatycznym opracowany na bazie bromku srebra i jodku srebra. Zdjęcia wywołane z tej kliszy będą charakteryzować się drobnym ziarnem, wysoką tonalnością i rozdzielczością, a także wzmocnionym kontrastem.

Klisza Bergger Pancro400 będzie dostępna zarówno jako film 35 mm i 120. Niestety cena oraz dostępność na rynku jak na razie nie zostały ujawnione. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie bergger.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2