pinhole

Wszystkie artykuły z tagiem: "pinhole" w serwisie fotopolis.pl:
Thingyfy Pinhole Pro X - pierwszy otworkowy zoom na świecie
Podczas największych brytyjskich targów fotograficznych The Photography Show 2019, firma Thingyfy pokazała kolejny oryginalny “obiektyw” otworkowy. Co ciekawe, tym razem konstrukcja umożliwi nam regulację ogniskowej.
18 Mar 2019
Maciej Luśtyk
3
Thingyfy Pinhole Pro S - najszerszy obiektyw otworkowy na rynku
Choć fotografia otworkowa kojarzy się zwykle z budową własnego aparatu i mniej lub bardziej udanymi eksperymentami. Możemy jednak skorzystać także z gotowych rozwiązań, które dostarczają firmy takie, jak Thingyfy. Jej najnowszy produkt to najszerszy “obiektyw” pinhole na rynku.
4 Gru 2017
Maciej Luśtyk
1
Thingyfy Pinhole Pro - obiektyw pinhole z regulacją średnicy otworka
Każdy powinien choć raz spróbować fotografii otworkowej. Jeśli jednak przeraża Was proces budowania własnego aparatu i zakładania filmu, warto skorzystać z gotowych rozwiązań, jak choćby nowy “obiektyw” Thingyfy, który podłączymy do zwykłych aparatów.
1 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
Zero Optik 35 mm - profesjonalny obiektyw… otworkowy?
Fotografie otworkowe mają niepowtarzalny, wyjątkowy charakter. Czy na tyle, by zapłacić za nie prawie 5 tys. złotych?
11 Kwi 2016
Maciej Luśtyk
5
NOPO Cameras to rodzina oryginalnych, drewnianych aparatów otworkowych. Jest nawet duży format!
Dziś kolejny ciekawy projekt z Kickstartera. Tym razem gratka dla fanów fotografii analogowej. Twórcy stojący za projektem NOPO Camera chcą wprowadzić na rynek całą rodzinę drewnianych, ręcznie wykańczanych aparatów otworkowych o różnych formatach.
28 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
Romski Pstryk - warsztaty fotografii otworkowej dla młodzieży
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaprasza dzieci w wieku 10 - 16 lat na warsztaty fotografii otworkowej. Uczestnicy stworzą swój własny aparat i scenografię do zdjęć, a zdjęcia wywołają w specjalnie przygotowanej ciemni. Warsztaty odbędą się 18 lipca 2015 roku.
22 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
66/6 Pinhole Instant Camera
6 lat temu grupa entuzjastów uratowała produkcję filmów natychmiastowych do aparatów typu Polaroid. Dzisiaj, ludzie odpowiadający za tamten projekt prezentują światu limitowaną edycję aparatu otworkowego obsługującego produkowane przez nich filmy. Liczba jest mocno ograniczona.
6 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
llford Pinhole Camera
W ofercie firmy Ilford pojawił się aparat otworkowy "llford Pinhole Camera". Prosta, lekka konstrukcja pozwala na wykonywanie lekko rozmytych, niskokontrastowych zdjęć o dużej głębi ostrości w formacie 4x5 cali.
23 Sie 2013
Michal Grzegorczyk
0
Pentax AF360FGZ II - nowa lampa błyskowa
CP+ 2013 Firma Pentax Ricoh poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej lampy błyskowej latem tego roku. Lampa AF360FGZ II jest przystosowana do współpracy z lustrzankami cyfrowymi tego producenta. Liczba przewodnia lampy to 36 (ISO 100 / m). Wraz z fleszem został także zaprezentowany dekielek pinhole dedykowany do aparatów z mocowaniem Q.
30 Sty 2013
Patrycja Tuszyńska
0
Otworkowa Lie-ca M3
Kto nie chciałby własnej analogowej Leiki? Niestety, nie każdy może sobie na nią pozwolić. Jednak nic straconego - Matthew Nicholson opracował model Lie-ca M3, papierową kamerę otworkową na kliszę 35mm. Dokładne szablony i instrukcja montażu kosztują 1,50 funta.
12 Lip 2011
Michal Grzegorczyk
0