NOPO Cameras to rodzina oryginalnych, drewnianych aparatów otworkowych. Jest nawet duży format!

Autor: Maciej Luśtyk

28 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Dziś kolejny ciekawy projekt z Kickstartera. Tym razem gratka dla fanów fotografii analogowej. Twórcy stojący za projektem NOPO Camera chcą wprowadzić na rynek całą rodzinę drewnianych, ręcznie wykańczanych aparatów otworkowych o różnych formatach.

Większość z Was miała zapewne do czynia z aparatami otworkowymi. Można je zrobić ze wszystkiego, a powstałe za ich pomocą efekty zawsze są ciekawe. Pewnym problemem bywa stworzenie trwałej konstrukcji, którą można by wielokrotnie wykorzystywać. Takie rozwiązanie, w stylowej, ręcznie wykonanej obudowie proponują twórcy aparatów otworkowych NOPO.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Aparaty NOPO wykonany zostały z drewna orzecha włoskiego i drzewa wiśniowego, a poszczególne elementy poddane zostały ręcznej obróbce. Za wytrzymałość i dokładność kontrukcji ma odpowiadać fakt, że kluczowe elementy, jak na przykład system naciągu filmu, były wycinane za pomocą lasera, bądź drukowane na drukarkach 3D.

Rodzina aparatów NOPO składa się z 5 modeli o różnych formatach, przeznaczonych do pracy z różnymi filmami. Trzy z nich zostały zaprojektowane z myślą o filmie małobrazkowym, a pozostałe dwa poświęcono średniemu, oraz dużemu formatowi. Entuzjaści analoga będą zachwyceni.

Projekt drewnianych otworków jest jeszcze na etapie finansowanie w serwisie Kickstarter, jednak twórcom już udało się zebrać całą kwotę potrzebną na ich produkcję ($15,000). Do końca trwania kampanii aparaty można nabyć w przedsprzedaży w promocyjnych cenach. Za najmniejszy model zapłacimy $60. Aparaty ZOMO mają trafić do sprzedaży jeszcze w listopadzie 2015 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nopocamera.com, oraz na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)