NOPO Cameras to rodzina oryginalnych, drewnianych aparatów otworkowych. Jest nawet duży format!

NOPO Cameras to rodzina oryginalnych, drewnianych aparatów otworkowych. Jest nawet duży format!
Dziś kolejny ciekawy projekt z Kickstartera. Tym razem gratka dla fanów fotografii analogowej. Twórcy stojący za projektem NOPO Camera chcą wprowadzić na rynek całą rodzinę drewnianych, ręcznie wykańczanych aparatów otworkowych o różnych formatach.
Większość z Was miała zapewne do czynia z aparatami otworkowymi. Można je zrobić ze wszystkiego, a powstałe za ich pomocą efekty zawsze są ciekawe. Pewnym problemem bywa stworzenie trwałej konstrukcji, którą można by wielokrotnie wykorzystywać. Takie rozwiązanie, w stylowej, ręcznie wykonanej obudowie proponują twórcy aparatów otworkowych NOPO.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)
Aparaty NOPO wykonany zostały z drewna orzecha włoskiego i drzewa wiśniowego, a poszczególne elementy poddane zostały ręcznej obróbce. Za wytrzymałość i dokładność kontrukcji ma odpowiadać fakt, że kluczowe elementy, jak na przykład system naciągu filmu, były wycinane za pomocą lasera, bądź drukowane na drukarkach 3D.

Rodzina aparatów NOPO składa się z 5 modeli o różnych formatach, przeznaczonych do pracy z różnymi filmami. Trzy z nich zostały zaprojektowane z myślą o filmie małobrazkowym, a pozostałe dwa poświęcono średniemu, oraz dużemu formatowi. Entuzjaści analoga będą zachwyceni.Projekt drewnianych otworków jest jeszcze na etapie finansowanie w serwisie Kickstarter, jednak twórcom już udało się zebrać całą kwotę potrzebną na ich produkcję ($15,000). Do końca trwania kampanii aparaty można nabyć w przedsprzedaży w promocyjnych cenach. Za najmniejszy model zapłacimy $60. Aparaty ZOMO mają trafić do sprzedaży jeszcze w listopadzie 2015 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nopocamera.com, oraz na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1