NOPO Cameras to rodzina oryginalnych, drewnianych aparatów otworkowych. Jest nawet duży format!

Autor: Maciej Luśtyk

28 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Dziś kolejny ciekawy projekt z Kickstartera. Tym razem gratka dla fanów fotografii analogowej. Twórcy stojący za projektem NOPO Camera chcą wprowadzić na rynek całą rodzinę drewnianych, ręcznie wykańczanych aparatów otworkowych o różnych formatach.

Większość z Was miała zapewne do czynia z aparatami otworkowymi. Można je zrobić ze wszystkiego, a powstałe za ich pomocą efekty zawsze są ciekawe. Pewnym problemem bywa stworzenie trwałej konstrukcji, którą można by wielokrotnie wykorzystywać. Takie rozwiązanie, w stylowej, ręcznie wykonanej obudowie proponują twórcy aparatów otworkowych NOPO.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Aparaty NOPO wykonany zostały z drewna orzecha włoskiego i drzewa wiśniowego, a poszczególne elementy poddane zostały ręcznej obróbce. Za wytrzymałość i dokładność kontrukcji ma odpowiadać fakt, że kluczowe elementy, jak na przykład system naciągu filmu, były wycinane za pomocą lasera, bądź drukowane na drukarkach 3D.

Rodzina aparatów NOPO składa się z 5 modeli o różnych formatach, przeznaczonych do pracy z różnymi filmami. Trzy z nich zostały zaprojektowane z myślą o filmie małobrazkowym, a pozostałe dwa poświęcono średniemu, oraz dużemu formatowi. Entuzjaści analoga będą zachwyceni.

Projekt drewnianych otworków jest jeszcze na etapie finansowanie w serwisie Kickstarter, jednak twórcom już udało się zebrać całą kwotę potrzebną na ich produkcję ($15,000). Do końca trwania kampanii aparaty można nabyć w przedsprzedaży w promocyjnych cenach. Za najmniejszy model zapłacimy $60. Aparaty ZOMO mają trafić do sprzedaży jeszcze w listopadzie 2015 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nopocamera.com, oraz na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
9
Nadchodzi duża aktualizacja Lumixa S5II i S5IIX - zapis proxy, integracja z chmurą i lepsze śledzenie
Nadchodzi duża aktualizacja Lumixa S5II i S5IIX - zapis proxy, integracja z chmurą i lepsze...
Panasonic zapowiedział ważną aktualizację dla aparatów Lumix S5II i S5IIX. Nowy firmware m.in. usprawni autofokus, ale także wprowadzi ważne funkcje dla zawodowych filmowców.
14
Leica SL3 - poznaj nowy aparat na spotkaniu z Patem Domingo i Kubą Dąbrowskim
Leica SL3 - poznaj nowy aparat na spotkaniu z Patem Domingo i Kubą Dąbrowskim
Leica zaprasza na prezentację modelu SL3 w warszawskim Studiu Daylight. W ramach wydarzenia spotkanie z fotografem mody Patem Domingo oraz Kubą Dąbrowskim, który w reporterskim stylu dokumentuje...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)