NOPO Cameras to rodzina oryginalnych, drewnianych aparatów otworkowych. Jest nawet duży format!

0
Maciej Luśtyk
28 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Dziś kolejny ciekawy projekt z Kickstartera. Tym razem gratka dla fanów fotografii analogowej. Twórcy stojący za projektem NOPO Camera chcą wprowadzić na rynek całą rodzinę drewnianych, ręcznie wykańczanych aparatów otworkowych o różnych formatach.
Większość z Was miała zapewne do czynia z aparatami otworkowymi. Można je zrobić ze wszystkiego, a powstałe za ich pomocą efekty zawsze są ciekawe. Pewnym problemem bywa stworzenie trwałej konstrukcji, którą można by wielokrotnie wykorzystywać. Takie rozwiązanie, w stylowej, ręcznie wykonanej obudowie proponują twórcy aparatów otworkowych NOPO.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Aparaty NOPO wykonany zostały z drewna orzecha włoskiego i drzewa wiśniowego, a poszczególne elementy poddane zostały ręcznej obróbce. Za wytrzymałość i dokładność kontrukcji ma odpowiadać fakt, że kluczowe elementy, jak na przykład system naciągu filmu, były wycinane za pomocą lasera, bądź drukowane na drukarkach 3D.

Rodzina aparatów NOPO składa się z 5 modeli o różnych formatach, przeznaczonych do pracy z różnymi filmami. Trzy z nich zostały zaprojektowane z myślą o filmie małobrazkowym, a pozostałe dwa poświęcono średniemu, oraz dużemu formatowi. Entuzjaści analoga będą zachwyceni.Projekt drewnianych otworków jest jeszcze na etapie finansowanie w serwisie Kickstarter, jednak twórcom już udało się zebrać całą kwotę potrzebną na ich produkcję ($15,000). Do końca trwania kampanii aparaty można nabyć w przedsprzedaży w promocyjnych cenach. Za najmniejszy model zapłacimy $60. Aparaty ZOMO mają trafić do sprzedaży jeszcze w listopadzie 2015 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nopocamera.com, oraz na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
11
11
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
16
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)