fotografia otworkowa

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia otworkowa" w serwisie fotopolis.pl:
Trwa Brzeski Festiwal Fotografii Otworkowej. Zobacz co przygotowali organizatorzy
To już czwarta edycja Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Święto fotografowania camerą obscurą potrwa w Brzegu w województwie opolskim jeszcze do niedzieli 28 kwietnia.
25 Kwi 2019
Michał Chrzanowski
0
Thingyfy Pinhole Pro X - pierwszy otworkowy zoom na świecie
Podczas największych brytyjskich targów fotograficznych The Photography Show 2019, firma Thingyfy pokazała kolejny oryginalny “obiektyw” otworkowy. Co ciekawe, tym razem konstrukcja umożliwi nam regulację ogniskowej.
18 Mar 2019
Maciej Luśtyk
3
Jonathon Keats naświetla 1000-letnie ekspozycje, by uchwycić na zdjęciach zmiany klimatyczne
To z pewnością jeden z najbardziej niecodziennych projektów fotograficznych, z jakimi mieliśmy styczność. Artysta i filozof Jonathon Keats rozpoczął naświetlanie 1000-letnich ekspozycji amerykańskiego jeziora Tahoe.
26 Paź 2018
Maciej Luśtyk
0
Thingyfy Pinhole Pro i Pro S - dwa obiektywy otworkowe już dostępne w sprzedaży
Pamiętacie firmę Thingyfy? O tym producencie po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2017 roku, kiedy to światu zaprezentował dwa rozwiązania przeznaczone do fotografii otworkowej. Teraz modele Pinhole Pro o zmiennej średnicy „przysłony“ i oferujący szerokie pole widzenia model Pinhole Pro S są już dostępne w sprzedaży.
17 Wrz 2018
Michał Chrzanowski
0
Wystawa Haliny Morcinek „Fotografia otworkowa 1:1” - wernisaż już dziś w Galerii Katowice
Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na dzisiejszy wernisaż wyjątkowej wystawy prac Haliny Morcinek. „Obraz, nawet jeśli nie idealny to może być prawdziwszy, niosący całą gamę wspomnień. Może być świadectwem uczuć i emocji tylko wtedy, gdy jest efektem doświadczania“ - zaznacza Beata Mendrek, kuratorka wystawy „Fotografia otworkowa 1:1”.
4 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Już niebawem wystartuje Brzeski Festiwal Fotografii Otworkowej
To będzie już trzecia edycja Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Święto fotografowania camerą obscurą potrwa w Brzegu w województwie opolskim od 14 do 29 kwietnia.
9 Kwi 2018
Michał Chrzanowski
0
Thingyfy Pinhole Pro S - najszerszy obiektyw otworkowy na rynku
Choć fotografia otworkowa kojarzy się zwykle z budową własnego aparatu i mniej lub bardziej udanymi eksperymentami. Możemy jednak skorzystać także z gotowych rozwiązań, które dostarczają firmy takie, jak Thingyfy. Jej najnowszy produkt to najszerszy “obiektyw” pinhole na rynku.
4 Gru 2017
Maciej Luśtyk
1
Thingyfy Pinhole Pro - obiektyw pinhole z regulacją średnicy otworka
Każdy powinien choć raz spróbować fotografii otworkowej. Jeśli jednak przeraża Was proces budowania własnego aparatu i zakładania filmu, warto skorzystać z gotowych rozwiązań, jak choćby nowy “obiektyw” Thingyfy, który podłączymy do zwykłych aparatów.
1 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
Powrót do korzeni, czyli fotografia otworkowa Piotra Kucii w Galerii Obok ZPAF
W dzisiejszych czasach fotografia jest miksem nowości ze świata nauki, optyki i fizyki. Tylko czy taki idealny, cyfrowy obraz świata jest jeszcze dla widza czymś zjadliwym i możliwym do przyjęcia? Wystawa “Return” to powrót do magii związanej z z początkami fotografii.
23 Maj 2017
Maciej Luśtyk
0
Jacek Ożóg sfotografował Gdańsk… swoim samochodem
Każdy amator fotografii analogowej powinien choć raz w życiu zbudować swój własny aparat otworkowy. Jacek Ożóg poszedł o krok dalej i zamienił w niego swój własny samochód.
24 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0