Lumigraphe - smartfonowa camera obscura

Lumigraphe - smartfonowa camera obscura
Dziś znów trochę Kickstartera. Tym razem jest to urządzenie Lumigraphe, za pomocą którego będziemy mogli przenieść świat fotografii otworkowej na ekrany naszych smartfonów.
Lumigraphe to składane pudełko z obiektywem o świetle f/8 i otworem na smartfona. Obraz powstaje tu na zasadzie camera obscura i pada na tylną sciankę aparatu. Powstały w ten sposób obraz możemy modyfikować umieszczając na tylnej ścianie papiery o różnych kolorach i fakturze, a następnie sfotografować lub sfilmować za pomocą naszego smartfona. Dodatkowo dzięki składanemu mieszkowi możemy sterować ogniskową.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Ciężko powiedzieć na ile osoby fotografujące smartfonami będą chętne by poruszać się po mieście z pudełkiem o wymiarach 23 x 23 cm, z pewnością jednak produkt przypadnie do gustu wszelkiej maści kolekcjonerów. Osobną kwestią pozostaje jakość obrazu uzyskanego w ten sposób. Jeśli jednak chcielibyście sprawdzić to na własną rękę, wspierając projekt kwotą $185 staniecie się posiadaczami urządzenia.

Do końca kampanii w serwisie Kickstarter pozostał jeszcze ponad miesiąć, a jej twórcy zdołali już zebrać około 1/5 kwoty potrzebnej na produkcję. Możemy się wieć spodziewać, że projekt zostanie ufundowany.

Więcej informacji o urządzeniu znajdziecie na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!