Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Lumigraphe - smartfonowa camera obscura

0

Autor: Maciej Luśtyk

2 Czerwiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Dziś znów trochę Kickstartera. Tym razem jest to urządzenie Lumigraphe, za pomocą którego będziemy mogli przenieść świat fotografii otworkowej na ekrany naszych smartfonów.

Lumigraphe to składane pudełko z obiektywem o świetle f/8 i otworem na smartfona. Obraz powstaje tu na zasadzie camera obscura i pada na tylną sciankę aparatu. Powstały w ten sposób obraz możemy modyfikować umieszczając na tylnej ścianie papiery o różnych kolorach i fakturze, a następnie sfotografować lub sfilmować za pomocą naszego smartfona. Dodatkowo dzięki składanemu mieszkowi możemy sterować ogniskową.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Ciężko powiedzieć na ile osoby fotografujące smartfonami będą chętne by poruszać się po mieście z pudełkiem o wymiarach 23 x 23 cm, z pewnością jednak produkt przypadnie do gustu wszelkiej maści kolekcjonerów. Osobną kwestią pozostaje jakość obrazu uzyskanego w ten sposób. Jeśli jednak chcielibyście sprawdzić to na własną rękę, wspierając projekt kwotą $185 staniecie się posiadaczami urządzenia.

Do końca kampanii w serwisie Kickstarter pozostał jeszcze ponad miesiąć, a jej twórcy zdołali już zebrać około 1/5 kwoty potrzebnej na produkcję. Możemy się wieć spodziewać, że projekt zostanie ufundowany.

Więcej informacji o urządzeniu znajdziecie na stronie projektu w serwisie Kickstarter

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
Powiązane artykuły