Lumigraphe - smartfonowa camera obscura

Lumigraphe - smartfonowa camera obscura
Dziś znów trochę Kickstartera. Tym razem jest to urządzenie Lumigraphe, za pomocą którego będziemy mogli przenieść świat fotografii otworkowej na ekrany naszych smartfonów.
Lumigraphe to składane pudełko z obiektywem o świetle f/8 i otworem na smartfona. Obraz powstaje tu na zasadzie camera obscura i pada na tylną sciankę aparatu. Powstały w ten sposób obraz możemy modyfikować umieszczając na tylnej ścianie papiery o różnych kolorach i fakturze, a następnie sfotografować lub sfilmować za pomocą naszego smartfona. Dodatkowo dzięki składanemu mieszkowi możemy sterować ogniskową.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Ciężko powiedzieć na ile osoby fotografujące smartfonami będą chętne by poruszać się po mieście z pudełkiem o wymiarach 23 x 23 cm, z pewnością jednak produkt przypadnie do gustu wszelkiej maści kolekcjonerów. Osobną kwestią pozostaje jakość obrazu uzyskanego w ten sposób. Jeśli jednak chcielibyście sprawdzić to na własną rękę, wspierając projekt kwotą $185 staniecie się posiadaczami urządzenia.

Do końca kampanii w serwisie Kickstarter pozostał jeszcze ponad miesiąć, a jej twórcy zdołali już zebrać około 1/5 kwoty potrzebnej na produkcję. Możemy się wieć spodziewać, że projekt zostanie ufundowany.

Więcej informacji o urządzeniu znajdziecie na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4