Lumigraphe - smartfonowa camera obscura

Lumigraphe - smartfonowa camera obscura
Dziś znów trochę Kickstartera. Tym razem jest to urządzenie Lumigraphe, za pomocą którego będziemy mogli przenieść świat fotografii otworkowej na ekrany naszych smartfonów.
Lumigraphe to składane pudełko z obiektywem o świetle f/8 i otworem na smartfona. Obraz powstaje tu na zasadzie camera obscura i pada na tylną sciankę aparatu. Powstały w ten sposób obraz możemy modyfikować umieszczając na tylnej ścianie papiery o różnych kolorach i fakturze, a następnie sfotografować lub sfilmować za pomocą naszego smartfona. Dodatkowo dzięki składanemu mieszkowi możemy sterować ogniskową.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Ciężko powiedzieć na ile osoby fotografujące smartfonami będą chętne by poruszać się po mieście z pudełkiem o wymiarach 23 x 23 cm, z pewnością jednak produkt przypadnie do gustu wszelkiej maści kolekcjonerów. Osobną kwestią pozostaje jakość obrazu uzyskanego w ten sposób. Jeśli jednak chcielibyście sprawdzić to na własną rękę, wspierając projekt kwotą $185 staniecie się posiadaczami urządzenia.

Do końca kampanii w serwisie Kickstarter pozostał jeszcze ponad miesiąć, a jej twórcy zdołali już zebrać około 1/5 kwoty potrzebnej na produkcję. Możemy się wieć spodziewać, że projekt zostanie ufundowany.

Więcej informacji o urządzeniu znajdziecie na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2