Camera obscura

Wszystkie artykuły z tagiem: "Camera obscura" w serwisie fotopolis.pl:
Już niebawem wystartuje Brzeski Festiwal Fotografii Otworkowej
To będzie już trzecia edycja Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Święto fotografowania camerą obscurą potrwa w Brzegu w województwie opolskim od 14 do 29 kwietnia.
9 Kwi 2018
Michał Chrzanowski
0
Jacek Ożóg sfotografował Gdańsk… swoim samochodem
Każdy amator fotografii analogowej powinien choć raz w życiu zbudować swój własny aparat otworkowy. Jacek Ożóg poszedł o krok dalej i zamienił w niego swój własny samochód.
24 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0
„Fotosynteza” i „Ustąp mi słońca” - dwa projekty fotograficzne wykonane przy pomocy camera obscura
„Fotosynteza” autorstwa Kamila Myszkowskiego i „Ustąp mi słońca” Krzysztofa Szlapy, to dwa wyjątkowe cykle utrzymane w różnych stylistykach. Łączy je jednak tematyka i sposób wykonania - camera obscura.
19 Sty 2016
Michał Chrzanowski
0
This Book is a Camera - fotografia otworkowa w najprostszym wydaniu
Jak w najlepszy sposób połączyć teorię fotografii z praktyką? Wystarczy zaprojektować książkę, która po złożeniu stanie się… aparatem Camera Obscura. Na taki właśnie pomysł wpadła amerykańska artystka, Kelli Anderson. Publikacja jest już dostępna w sprzedaży.
3 Gru 2015
Michał Chrzanowski
0
Romski Pstryk - warsztaty fotografii otworkowej dla młodzieży
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaprasza dzieci w wieku 10 - 16 lat na warsztaty fotografii otworkowej. Uczestnicy stworzą swój własny aparat i scenografię do zdjęć, a zdjęcia wywołają w specjalnie przygotowanej ciemni. Warsztaty odbędą się 18 lipca 2015 roku.
22 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
Lumigraphe - smartfonowa camera obscura
Dziś znów trochę Kickstartera. Tym razem jest to urządzenie Lumigraphe, za pomocą którego będziemy mogli przenieść świat fotografii otworkowej na ekrany naszych smartfonów.
2 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
Z archiwum fotopolis.pl - fotografia bezkamerowa i otworkowa
Jak co roku producenci aparatów cyfrowych i optyki zasypują nas w lutym lawinami premier nowych modeli. W ten weekend proponujemy chwilę wytchnienia od sprzętu i zapraszamy do wyszperanych z archiwum fotopolis.pl artykułów o fotografii bezkamerowej i fotografii otworkowej.
7 Lut 2009
Marta Majewska
0
Kamery otworkowe od Corbisu
Corbis, jeden z największych banków zdjęć na świecie, w sympatyczny sposób uczcił Światowy Dzień Fotografii Otworkowej. Przygotował i opublikował kilka schematów kamer otworkowych do własnoręcznego montażu. Wystarczy Internet, drukarka, karton, nożyce, klej i trochę pracy. W rezultacie otrzymamy oryginalne urządzenie, które umożliwi wejście w ciekawy świat widziany przez małą dziurkę.
28 Maj 2008
Michal Grzegorczyk
0