Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

This Book is a Camera - fotografia otworkowa w najprostszym wydaniu

0

Autor: Michał Chrzanowski

3 Grudzień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Jak w najlepszy sposób połączyć teorię fotografii z praktyką? Wystarczy zaprojektować książkę, która po złożeniu stanie się… aparatem Camera Obscura. Na taki właśnie pomysł wpadła amerykańska artystka, Kelli Anderson. Publikacja jest już dostępna w sprzedaży.

Kelli Anderson obrała sobie jasny cel - w jak najbardziej podstawowy sposób wyjaśnić działanie aparatu fotograficznego. Po miesiącach projektowania, artystce w końcu udało się stworzyć i wydać książkę typu pop-up zatytułowaną ”This Book is a Camera”. Publikacja nie tylko opisuje budowę kamery, lecz także pokazuje, w jaki sposób aparat wykorzystuje światło podczas wykonywania zdjęcia.

”Chciałam stworzyć w pełni działający aparat, który będzie zamknięty w edukacyjnej i przystępnej książce. Mam nadzieję, że ta publikacja będzie dobrym łącznikiem między teorią i nauką a praktyką fotografii. - powiedziała autorka książki, Kelli Anderson

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Wewnątrz - poza szczegółowymi informacjami oraz instrukcją, w jaki sposób posługiwać się kamerą - możemy znaleźć czarno-biały papier fotograficzny Ilford. Po złożeniu wszystkich części książki wyłoni się podstawowy aparat otworkowy, którym będziemy w stanie wykonywać zdjęcia. Sposób działania dobrze obrazuje poniższy film.

“This Book is a Camera” jest już dostępna w sprzedaży w cenie 29 dolarów i można ją nabyć ze strony autorki kellianderson.com. Jednak jeżeli sami chcielibyście stworzyć taki aparat, to również istnieje taka możliwość. Kelli Anderson zamieściła w sieci bezpłatny PDF z projektem kamery.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
31
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)