This Book is a Camera - fotografia otworkowa w najprostszym wydaniu

Autor: Michał Chrzanowski

3 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Jak w najlepszy sposób połączyć teorię fotografii z praktyką? Wystarczy zaprojektować książkę, która po złożeniu stanie się… aparatem Camera Obscura. Na taki właśnie pomysł wpadła amerykańska artystka, Kelli Anderson. Publikacja jest już dostępna w sprzedaży.

Kelli Anderson obrała sobie jasny cel - w jak najbardziej podstawowy sposób wyjaśnić działanie aparatu fotograficznego. Po miesiącach projektowania, artystce w końcu udało się stworzyć i wydać książkę typu pop-up zatytułowaną ”This Book is a Camera”. Publikacja nie tylko opisuje budowę kamery, lecz także pokazuje, w jaki sposób aparat wykorzystuje światło podczas wykonywania zdjęcia.

”Chciałam stworzyć w pełni działający aparat, który będzie zamknięty w edukacyjnej i przystępnej książce. Mam nadzieję, że ta publikacja będzie dobrym łącznikiem między teorią i nauką a praktyką fotografii. - powiedziała autorka książki, Kelli Anderson

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Wewnątrz - poza szczegółowymi informacjami oraz instrukcją, w jaki sposób posługiwać się kamerą - możemy znaleźć czarno-biały papier fotograficzny Ilford. Po złożeniu wszystkich części książki wyłoni się podstawowy aparat otworkowy, którym będziemy w stanie wykonywać zdjęcia. Sposób działania dobrze obrazuje poniższy film.

“This Book is a Camera” jest już dostępna w sprzedaży w cenie 29 dolarów i można ją nabyć ze strony autorki kellianderson.com. Jednak jeżeli sami chcielibyście stworzyć taki aparat, to również istnieje taka możliwość. Kelli Anderson zamieściła w sieci bezpłatny PDF z projektem kamery.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Myślisz, że znasz się na analogu? Weź udział w grze i rozpoznaj rodzaje filmów po zdjęciach
Myślisz, że znasz się na analogu? Weź udział w grze i rozpoznaj rodzaje filmów po zdjęciach
Kontrasty T-Maxa i charakterystykę HP5 Plusa rozpoznajesz z kilometra? Spróbuj swoich sił w fotograficznym quizie. Ostrzegamy, nie będzie łatwo.
6
Prawda ma znaczenie. Adobe zmienia politykę dotyczącą sprzedaży obrazów AI
Prawda ma znaczenie. Adobe zmienia politykę dotyczącą sprzedaży obrazów AI
Po niedawnych kontrowersjach dotyczących handlu wygenerowanymi obrazami, mającymi ilustrować prawdziwe wydarzenia, Adobe obiecuje zmienić zasady dotyczące zgłaszania prac do Adobe...
9
World Press Photo chciało dopuścić do konkursu obrazy AI. Teraz wycofuje się ze swojej decyzji
World Press Photo chciało dopuścić do konkursu obrazy AI. Teraz wycofuje się ze swojej decyzji
W ostatnich latach konkurs WPP obrał zupełnie inne tory. W nadchodzącej edycji jury zamierzało dopuścić do konkursu „fotografie” wytworzone generatorach AI. Po fali krytyki...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)