This Book is a Camera - fotografia otworkowa w najprostszym wydaniu

0
Michał Chrzanowski
3 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Jak w najlepszy sposób połączyć teorię fotografii z praktyką? Wystarczy zaprojektować książkę, która po złożeniu stanie się… aparatem Camera Obscura. Na taki właśnie pomysł wpadła amerykańska artystka, Kelli Anderson. Publikacja jest już dostępna w sprzedaży.
Kelli Anderson obrała sobie jasny cel - w jak najbardziej podstawowy sposób wyjaśnić działanie aparatu fotograficznego. Po miesiącach projektowania, artystce w końcu udało się stworzyć i wydać książkę typu pop-up zatytułowaną ”This Book is a Camera”. Publikacja nie tylko opisuje budowę kamery, lecz także pokazuje, w jaki sposób aparat wykorzystuje światło podczas wykonywania zdjęcia.

”Chciałam stworzyć w pełni działający aparat, który będzie zamknięty w edukacyjnej i przystępnej książce. Mam nadzieję, że ta publikacja będzie dobrym łącznikiem między teorią i nauką a praktyką fotografii. - powiedziała autorka książki, Kelli Anderson
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Wewnątrz - poza szczegółowymi informacjami oraz instrukcją, w jaki sposób posługiwać się kamerą - możemy znaleźć czarno-biały papier fotograficzny Ilford. Po złożeniu wszystkich części książki wyłoni się podstawowy aparat otworkowy, którym będziemy w stanie wykonywać zdjęcia. Sposób działania dobrze obrazuje poniższy film.“This Book is a Camera” jest już dostępna w sprzedaży w cenie 29 dolarów i można ją nabyć ze strony autorki kellianderson.com. Jednak jeżeli sami chcielibyście stworzyć taki aparat, to również istnieje taka możliwość. Kelli Anderson zamieściła w sieci bezpłatny PDF z projektem kamery.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)