Już niebawem wystartuje Brzeski Festiwal Fotografii Otworkowej

Autor: Michał Chrzanowski

9 Kwiecień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

To będzie już trzecia edycja Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Święto fotografowania camerą obscurą potrwa w Brzegu w województwie opolskim od 14 do 29 kwietnia.

Podczas Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej pokazane zostaną trzy wystawy. W plenerze, na głównym placu miejskim, stanie ekspozycja „Miasto żyje. Magia ruchomej fotografii” autorstwa Sławoja Dubiela i Sławomira Mielnika, a po wernisażu odbędzie się spotkanie z autorami. Z kolei w Niezależnym Ośrodku Kultury „Herbaciarnia” zaprezentują się członkowie Fotoklubu Opole oraz ich goście, wśród których znaleźli się m.in. wykładowcy łódzkiej filmówki: Marek Szyryk i Marek Poźniak.

fot. Paweł Olearka

Prawdziwe święto dla miłośników fotografii otworkowej

W Galerii Sztuki Współczesnej BCK, mieszczącej się w brzeskim ratuszu, będzie można także zobaczyć wystawę pokonkursową BFFO 2018, na którą nadeszło ponad sto zgłoszeń z wielu zakątków Polski. Laureatami zostali Monika Uruska, Katarzyna Tsynkel i Paweł Olearka.

Łącznie, podczas całego festiwalu, swoje prace pokaże aż 43 autorów. Oprócz wystawowego charakteru, festiwal ma także wymiar edukacyjny. Zajęcia przybliżające działanie camery obscury odbędą się w przedszkolu, szkole podstawowej, a także w formie warsztatów rodzinnych na placu przed siedzibą Brzeskiego Centrum Kultury, które jest organizatorem imprezy.

fot. Monika Uruska

Harmonogram Festiwalu

 • 14 kwietnia (sobota)
  15.00 - otwarcie wystawy plenerowej „Miasto żyje. Magia ruchomej fotografii” autorstwa Sławoja Dubiela i Sławomira Mielnika (pl. Polonii Amerykańskiej, Brzeg)
  15.30 - spotkanie autorskie ze Sławojem Dubielem i Sławomirem Mielnikiem (Galeria Sztuki Współczesnej w ratuszu, Rynek, Brzeg)
  17.00 - otwarcie wystawy Fotoklubu Opole i gości (NOK Herbaciarnia, ul. Jana Pawła II 20, Brzeg)
 • 18 kwietnia (środa)
  10.00 - zajęcia plastyczne dla przedszkolaków w olbrzymiej camerze obscurze (Akademia Skrzata, ul. Konopnickiej 2, Brzeg)
 • 21 kwietnia (sobota)
  11.00 - warsztaty rodzinne w budowaniu camery obscury (pl. Polonii Amerykańskiej, Brzeg)
 • 24 kwietnia (wtorek)
  10.00 - spotkanie autorskie z uczestnikami zajęć fotograficznych dla dzieci prowadzonych w BCK (PSP nr 1, ul. Bohaterów Monte Cassino 14, Brzeg)
 • 28 kwietnia (sobota)
  16.00 - wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego BFFO 2018 i konkursu na „Aparat codziennego użytku” (Galeria Sztuki Współczesnej w ratuszu, Rynek, Brzeg)
 • 29 kwietnia (niedziela)
  11.00 - wspólne fotografowanie w ramach Worldwide Pinhole Photography Day (pl. Polonii Amerykańskiej, Brzeg)

fot. Katarzyna Tsynkel

Więcej informacji o trzeciej odsłonie Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej 2018 znajdziecie na facebookowej stronie wydarzenia.

zdjęcie główne: fot. Sławoj Dubiel i Sławomir Mielnik

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Galeria ARTINFO zaprasza na monograficzną wystawę fotografa-legendy, autora unikalnego, czarno-białego katalogu osobowości polskich - Krzysztofa Gierałtowskiego. Na wystawie przy ul....
6
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE FOTOJOKER rozpoczyna serię warsztatów fotograficznych z marką Sony! To 4 inspirujące spotkania poświęcone różnym dziedzinom fotografii, możliwość przetestowania najnowszego...
5
Spotkanie z Aleksandrą Szmigiel w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Aleksandrą Szmigiel w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie fotografka sportowa Aleksandra Szmigiel. Start 17 czerwca o 18:00.
6
Powiązane artykuły