Thingyfy Pinhole Pro i Pro S - dwa obiektywy otworkowe już dostępne w sprzedaży

0

Autor: Michał Chrzanowski

17 Wrzesień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Pamiętacie firmę Thingyfy? O tym producencie po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2017 roku, kiedy to światu zaprezentował dwa rozwiązania przeznaczone do fotografii otworkowej. Teraz modele Pinhole Pro o zmiennej średnicy „przysłony“ i oferujący szerokie pole widzenia model Pinhole Pro S są już dostępne w sprzedaży.

Firma Thingyfy zadebiutowała w serwisie Kickstarter w połowie ubiegłego roku. Zaprezentowała wtedy dwie propozycje dla miłośników fotografii otworkowej: specjalnie opracowane obiektywy Pinhole Pro i Pro S. Obie kampanie okazały się sukcesem, dzięki czemu firma zebrała odpowiednie fundusze na realizację projektu. Jednak na ostateczne rezultaty musieliśmy trochę poczekać. Teraz zaprezentowane rozwiązania Thingyfy są już dostępne w sprzedaży.

Dwa modele, dwa różne sposoby widzenia

Thingyfy Pinhole Pro oferują kąt widzenia odpowiadający obiektywowi 50 mm (26 mm na bezlusterkowcach systemu Mikro Cztery Trzecie). Jednak nie przez to jest wyjątkową konstrukcją. Model ten pozwala na regulację otworka w zakresie 0,1-0,8 mm. Jak twierdzi producent, przy średnicy 0,8 mm, na matrycę będzie padać wystarczająca ilość światła, by umożliwić filmowanie czy chociażby podgląd sceny w trybie Live View. Poza tym konstrukcja pozwala także na zamocowanie filtra o średnicy 58 mm. W zestawie znajdziemy również filtr UV.

Natomiast drugi z dostępnych modeli, Pinhole Pro S o średnicy otworka wynoszącej 0,26 mm to odpowiedź na prośby użytkowników domagających się obiektywu o szerszym kącie widzenia. Zapewnia odpowiednik ogniskowej 37 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki). Tak więc zamocowany na bezlusterkowce z matrycą Mikro 4/3 pozwoli nam cieszyć się kątem widzenia równym 120 stopni (odpowiednik 11 mm).

krótki eksperymentalny film nakręcony w całości za pomocą Thingyfy Pinhole Pro oraz Nikona D750

Oba modele to aluminiowe konstrukcje, które są kompatybilne w systemami Canon EF, Nikon F, Sony E, Mikro Cztery Trzecie, Fujifilm X i Pentak K. Za model Pinhole Pro S będziemy musieli zapłacić 69 dolarów. Natomiast obiektyw Pinhole Pro to wydatek 89 dolarów. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike 85 mm f/1.8 AF - tania portretówka teraz także z mocowaniem Nikon F
Meike 85 mm f/1.8 AF - tania portretówka teraz także z mocowaniem Nikon F
Pokazany przed dwoma laty budżetowy obiektyw portretowy doczekał się wreszcie wersji pod lustrzankowy system Nikona. Kosztuje mniej niż 1000 zł.
14
0
Zenit Selena 58 mm f/1.9 - kolejny obiektyw na horyzoncie
Zenit Selena 58 mm f/1.9 - kolejny obiektyw na horyzoncie
Wygląda na to, że Zenit przygotowuje się na jesienną ofensywę. Do obiektywów, które oficjalnie pokazane mają zostać jesienią dołącza nowy, ciekawy model - 58 mm...
0
1
Szkło Viltrox 85 mm f/1.8 zamienisz w obiektyw f/1.6 aktualizując firmware
Szkło Viltrox 85 mm f/1.8 zamienisz w obiektyw f/1.6 aktualizując firmware
To z pewnością jedna z najciekawszych informacji na temat aktualizacji oprogramowania obiektywów, o jakiej pisaliśmy. Okazuje się, że z pomocą nowego firmware’u możemy...
27
1
Powiązane artykuły