Thingyfy Pinhole Pro i Pro S - dwa obiektywy otworkowe już dostępne w sprzedaży

0
Michał Chrzanowski
17 Wrzesień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Pamiętacie firmę Thingyfy? O tym producencie po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2017 roku, kiedy to światu zaprezentował dwa rozwiązania przeznaczone do fotografii otworkowej. Teraz modele Pinhole Pro o zmiennej średnicy „przysłony“ i oferujący szerokie pole widzenia model Pinhole Pro S są już dostępne w sprzedaży.

Firma Thingyfy zadebiutowała w serwisie Kickstarter w połowie ubiegłego roku. Zaprezentowała wtedy dwie propozycje dla miłośników fotografii otworkowej: specjalnie opracowane obiektywy Pinhole Pro i Pro S. Obie kampanie okazały się sukcesem, dzięki czemu firma zebrała odpowiednie fundusze na realizację projektu. Jednak na ostateczne rezultaty musieliśmy trochę poczekać. Teraz zaprezentowane rozwiązania Thingyfy są już dostępne w sprzedaży.

Dwa modele, dwa różne sposoby widzenia

Thingyfy Pinhole Pro oferują kąt widzenia odpowiadający obiektywowi 50 mm (26 mm na bezlusterkowcach systemu Mikro Cztery Trzecie). Jednak nie przez to jest wyjątkową konstrukcją. Model ten pozwala na regulację otworka w zakresie 0,1-0,8 mm. Jak twierdzi producent, przy średnicy 0,8 mm, na matrycę będzie padać wystarczająca ilość światła, by umożliwić filmowanie czy chociażby podgląd sceny w trybie Live View. Poza tym konstrukcja pozwala także na zamocowanie filtra o średnicy 58 mm. W zestawie znajdziemy również filtr UV.

Natomiast drugi z dostępnych modeli, Pinhole Pro S o średnicy otworka wynoszącej 0,26 mm to odpowiedź na prośby użytkowników domagających się obiektywu o szerszym kącie widzenia. Zapewnia odpowiednik ogniskowej 37 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki). Tak więc zamocowany na bezlusterkowce z matrycą Mikro 4/3 pozwoli nam cieszyć się kątem widzenia równym 120 stopni (odpowiednik 11 mm).

krótki eksperymentalny film nakręcony w całości za pomocą Thingyfy Pinhole Pro oraz Nikona D750

Oba modele to aluminiowe konstrukcje, które są kompatybilne w systemami Canon EF, Nikon F, Sony E, Mikro Cztery Trzecie, Fujifilm X i Pentak K. Za model Pinhole Pro S będziemy musieli zapłacić 69 dolarów. Natomiast obiektyw Pinhole Pro to wydatek 89 dolarów. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
5
4
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się najnowsze manualne obiektywy Laowa, czyli kierowany do użytkowników systemu Mikro Cztery Trzecie obiektyw Fisheye, pełnoklatkowy...
5
0
Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 - wysokiej klasy manualny obiektyw standardowy do Sony E
Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 - wysokiej klasy manualny obiektyw standardowy do Sony E
Voigtländer prezentuje nowy obiektyw dla uczczenia 20-lecia serii Classic Line. To wysokiej jakości manualny standard, który spodobać ma się użytkownikom aparatów Sony, także tym filmującym.
7
0
Powiązane artykuły