Thingyfy Pinhole Pro S - najszerszy obiektyw otworkowy na rynku

Autor: Maciej Luśtyk

4 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Choć fotografia otworkowa kojarzy się zwykle z budową własnego aparatu i mniej lub bardziej udanymi eksperymentami. Możemy jednak skorzystać także z gotowych rozwiązań, które dostarczają firmy takie, jak Thingyfy. Jej najnowszy produkt to najszerszy “obiektyw” pinhole na rynku.

O firmie Thingyfy po raz pierwszy pisaliśmy w czerwcu bieżącego roku, gdy wystartowała w serwisie Kickstarter z kampanią wyjątkowego “obiektywu” otworkowego Pinhole Pro, który jako jedyny z podobnych rozwiązań na rynku oferował możliwość regulacji wielkości otworka. Projekt, choć dosyć niszowy, cieszył się dużym zainteresowaniem, a twórcom udało się zebrać wielokrotność sumy potrzebnej na rozpoczęcie produkcji.

Pinhole Pro S - szerzej i ostrzej

Po nabraniu wiatru w żagle, firma prezentuje kolejny ciekawy produkt, a nawet dwa. Nowa linia Pinhole Pro S to odpowiedź na prośby użytkowników domagających się obiektywów o szerszym kącie widzenia (model Pinhole Pro oferował kąt widzenia równy obiektywowi 50 mm). W jej skład wchodzą dwa modele: przeznaczony do lustrzanek Pinhole Pro S37 (kąt widzenia 60 stopni, ekwiwalent 37 mm) oraz dedykowany bezlusterkowcom Pinhole Pro S11, który w przypadku zamocowania na aparat pełnoklatkowy pozwoli nam cieszyć się kątem widzenia równym 120 stopni (odpowiednik 11 mm).

 

Oprócz szerszych kątów widzenia, obiektywy mają być także nawet 9 razy ostrzejsze oraz lżejsze - model S11 waży jedyne 46 g, przy czym wykonany jest w całości z aluminium. Niestety nowe modele nie pozwalają na regulację wielkości otworka i charakteryzują się stałą przysłoną o średnicy 0,26 mm (model S37) i 0,14 mm (model S11).

Cena i dostępność

Plusem jest natomiast to, że oferowane są w równie atrakcyjnej cenie co wcześniejsze modele. Wspierając kampanię produktu na Kickstarterze, każdy z modeli możemy nabyć za 46 dolarów (około 160 zł). Biorąc pod uwagę, że podobne konstrukcje potrafią kosztować nawet 5 tys. zł, trudno dziwić się popularności projektu. Do końca zbiórki zostały jeszcze ponad dwa tygodnie, a twórcom projektu już udało się zebrać 20-krotność potrzebnej sumy. Z prowadzeniem finalnego produktu na rynek, nie powinno być więc problemów.

Obiektywy dostępne będą w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony A i Pentax K (wersja S37) oraz Mikro Cztery Trzecie, Fujifilm X i Sony E (wersja S11). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, modele z serii Pinhole Pro S pojawią się na rynku w marcu 2018 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii w serwisie Kickstarter oraz pod adresem thingyfy.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)