Getty Images Instagram Grant - 10 tys. dolarów za dobry reportaż

Autor: Michał Chrzanowski

22 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Być może na Instagramie przeważają zdjęcia selfie, ale to też doskonałe medium służące popularyzacji fotografii dokumentalnej, która bez niego pozostałaby niezauważona. Jeśli działalność w serwisie jest ważnym punktem Waszej fotograficznej pracy, macie szansę na zdobycie grantu w wysokości 10 tys. dolarów.

Już drugi rok z rzędu agencja Getty Images i Instagram łączą siły by wesprzeć fotografów dokumentalnych, którzy publikację swoich prac opierają o popularny serwis społecznościowy, a których tematy są niewystarczająco eksponowane przez media głównego nurtu. W tym roku kryteria przyznawania grantu zostały rozszerzone także o filmy i zdobywające coraz większą popularność ruchome zdjęcia (live photos), czyli krótkie filmy poklatkowe. Aby zgłosić się do programu, należy za pośrednictwem internetowego formularza zgłoszeniowego przesłać krótką wzmiankę o naszej fotograficznej działalności w serwisie i załączyć od 10 do 20 opublikowanych w nim fotografii.

fot. Dmitri Markov, jeden z laureatów zeszłorocznego programu grantów

 

Zgłoszenia zostaną ocenione przez jury, w którym zasiadają zawodowi fotografowie i filmowcy związani z agencją Getty. Spośród nadesłanych formularzy jurorzy wybiorą 3 fotografów, którzy otrzymają profesjonalne wsparcie i po 10 tys. dolarów na dalszą działalność. Ponadto, jeśli wyrażą na to zgodę, ich prace będą prezentowane na stronie agencji.

Jeśli więc działalność w serwisie Instagram jest stałym elementem Waszej reporterskiej pracy, a Wasze projekty mają szansę zainteresować szersze grono odbiorców, nie czekajcie z wysłaniem zgłoszenia. Możecie to zrobić jeszcze tylko do12 kwietnia 2016 roku. Wyniki zostaną ogłoszone w lipcu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie grants.gettyimages.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Spotkanie z Kacprem Kowalskim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Kacprem Kowalskim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem jego bohaterem będzie Kacper Kowalski - fotograf specjalizujący się w fotografowaniu z lotu ptaka, jeden ze...
5
Ciągi projekcyjne - obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki w Galerii Studio. To pierwsza taka wystawa w Warszawie
Ciągi projekcyjne - obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki w Galerii Studio. To pierwsza taka...
Galeria Studio zaprasza na pierwszą tak dużą przekrojową wystawę twórczości Zygmunta Rytki Prezentowaną w Warszawie. Dwa piętra galerii wypełni kilkanaście autorskich cykli, mało znane...
6
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Cyfrowe.pl wraz z marką Canon zapraszają do wzięcia udziału w konkursie Pimp My Channel. Pokaż kulisy swojej pracy i zgarnij sprzęt wideo znanych marek.
1
Powiązane artykuły