Getty Images Instagram Grant - 10 tys. dolarów za dobry reportaż

Autor: Michał Chrzanowski

22 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Być może na Instagramie przeważają zdjęcia selfie, ale to też doskonałe medium służące popularyzacji fotografii dokumentalnej, która bez niego pozostałaby niezauważona. Jeśli działalność w serwisie jest ważnym punktem Waszej fotograficznej pracy, macie szansę na zdobycie grantu w wysokości 10 tys. dolarów.

Już drugi rok z rzędu agencja Getty Images i Instagram łączą siły by wesprzeć fotografów dokumentalnych, którzy publikację swoich prac opierają o popularny serwis społecznościowy, a których tematy są niewystarczająco eksponowane przez media głównego nurtu. W tym roku kryteria przyznawania grantu zostały rozszerzone także o filmy i zdobywające coraz większą popularność ruchome zdjęcia (live photos), czyli krótkie filmy poklatkowe. Aby zgłosić się do programu, należy za pośrednictwem internetowego formularza zgłoszeniowego przesłać krótką wzmiankę o naszej fotograficznej działalności w serwisie i załączyć od 10 do 20 opublikowanych w nim fotografii.

fot. Dmitri Markov, jeden z laureatów zeszłorocznego programu grantów

 

Zgłoszenia zostaną ocenione przez jury, w którym zasiadają zawodowi fotografowie i filmowcy związani z agencją Getty. Spośród nadesłanych formularzy jurorzy wybiorą 3 fotografów, którzy otrzymają profesjonalne wsparcie i po 10 tys. dolarów na dalszą działalność. Ponadto, jeśli wyrażą na to zgodę, ich prace będą prezentowane na stronie agencji.

Jeśli więc działalność w serwisie Instagram jest stałym elementem Waszej reporterskiej pracy, a Wasze projekty mają szansę zainteresować szersze grono odbiorców, nie czekajcie z wysłaniem zgłoszenia. Możecie to zrobić jeszcze tylko do12 kwietnia 2016 roku. Wyniki zostaną ogłoszone w lipcu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie grants.gettyimages.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
Galeria Śledzińskich zaprasza na wystawę jednej z najbardziej utalentowanych polskich dokumentalistek. Projekt „Bebok” powstał w ramach zeszłorocznej Kolekcji Wrzesińskiej i opowiada o...
4
Spotkanie z Andrzejem Kiełbowiczem w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Andrzejem Kiełbowiczem w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie polsko-kanadyjski fotoreporter i podróżnik, Andrzej Kiełbowicz. Start 28 maja o...
4
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Powiązane artykuły