Getty Images Instagram Grant - 10 tys. dolarów za dobry reportaż

Autor: Michał Chrzanowski

22 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Być może na Instagramie przeważają zdjęcia selfie, ale to też doskonałe medium służące popularyzacji fotografii dokumentalnej, która bez niego pozostałaby niezauważona. Jeśli działalność w serwisie jest ważnym punktem Waszej fotograficznej pracy, macie szansę na zdobycie grantu w wysokości 10 tys. dolarów.

Już drugi rok z rzędu agencja Getty Images i Instagram łączą siły by wesprzeć fotografów dokumentalnych, którzy publikację swoich prac opierają o popularny serwis społecznościowy, a których tematy są niewystarczająco eksponowane przez media głównego nurtu. W tym roku kryteria przyznawania grantu zostały rozszerzone także o filmy i zdobywające coraz większą popularność ruchome zdjęcia (live photos), czyli krótkie filmy poklatkowe. Aby zgłosić się do programu, należy za pośrednictwem internetowego formularza zgłoszeniowego przesłać krótką wzmiankę o naszej fotograficznej działalności w serwisie i załączyć od 10 do 20 opublikowanych w nim fotografii.

fot. Dmitri Markov, jeden z laureatów zeszłorocznego programu grantów

 

Zgłoszenia zostaną ocenione przez jury, w którym zasiadają zawodowi fotografowie i filmowcy związani z agencją Getty. Spośród nadesłanych formularzy jurorzy wybiorą 3 fotografów, którzy otrzymają profesjonalne wsparcie i po 10 tys. dolarów na dalszą działalność. Ponadto, jeśli wyrażą na to zgodę, ich prace będą prezentowane na stronie agencji.

Jeśli więc działalność w serwisie Instagram jest stałym elementem Waszej reporterskiej pracy, a Wasze projekty mają szansę zainteresować szersze grono odbiorców, nie czekajcie z wysłaniem zgłoszenia. Możecie to zrobić jeszcze tylko do12 kwietnia 2016 roku. Wyniki zostaną ogłoszone w lipcu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie grants.gettyimages.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Poznaj Zofię Rydet - wykład Czytelni Sztuki o jednej z najważniejszych polskich dokumentalistek
Poznaj Zofię Rydet - wykład Czytelni Sztuki o jednej z najważniejszych polskich dokumentalistek
Muzeum Sztuki w Gliwicach zaprasza na wykład online poświęcony sylwetce jednej z najważniejszych polskich fotografek. Spotkanie poświęcone Zofii Rydet odbędzie się w...
11
Leica Street Photo 2021 - poznaliśmy wyniki
Leica Street Photo 2021 - poznaliśmy wyniki
Spośród niemal 3 tysięcy zgłoszeń i 12 tysięcy zdjęć z całego świata, Jury 11. edycji konkursu Leica Street Photo wybrało 20 finałowych prac, oraz zdobywcę Grand Prix, w ręce którego powędrowała...
30
Jak w domowych warunkach stworzyć profesjonalne studio streamera? Zapisz się na warsztaty.
Jak w domowych warunkach stworzyć profesjonalne studio streamera? Zapisz się na warsztaty.
Next77, oficjalny dystrybutor marki Godox w Polsce wraz z domem produkcyjnym Klik Film organizują warsztaty dla wszystkich, którzy chcą tworzyć lepsze streamy i materiały filmowe.
1
Powiązane artykuły