Instagram wbogaca wersję przeglądarkową

0
Maciej Luśtyk
21 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Instagram to chyba najbardziej znana aplikacja fotograficzna na świecie. Jej przeglądarkowa wersja wciąż pozostawia jednak wiele do życzenia. Niedawno twórcy zaktualizowali opcje wyszukiwania w aplikacji. Teraz z wyszukiwarki możemy nareszcie korzystać też w wersji przeglądarkowej.
Kilka tygodni temu Instagram otrzymał aktualizację, która wpływa na moduły Search i Explore, służące wyszukiwaniu zdjęć w aplikacji. Baza zdjęć aktualizowana jest na żywo, a do tego wśród zdjęć wyświetlane są najpopularniejsze ostatnimi czasy miejsca i hashtagi, pogrupowane w osobne kategorie. Usprawniono także samo działanie wyszukiwarki. Teraz aktualizację otrzymała także wersja przeglądarkowa serwisu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Do tej pory strona internetowa Instagrama służyła jedynie jako dodatek, a jej funkcjonalność była bardzo okrojona. Niedawno twórcy zwiększyli maksymalną rozdzielczość zdjęć zamieszczanych w serwisie, dzięki czemu przeglądanie galerii na ekranie monitora komputera może stać się bardziej atrakcyjne. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie wyszukiwarki do wersji przeglądarkowej. Teraz na stronie instagram.com zdjęcia możemy wyszukiwać w ten sam sposób, co w aplikacji. Tym samym wersja przeglądarkowa zaczyna oferować zbliżoną funkcjonalność do wersji mobilnej.

Ciekawe czy kiedyś doczekamy się możliwości wgrywania zdjęć z poziomu komputera? To jednak stanowiło by diametralną zmianę w funkcjonalności i założeniach całego serwisu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie instagram.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
1
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
97
10
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Po zaprezentowanym w sierpniu DJI Osmo Mobile 3 myśleliśmy, że w kwestii gimbali do smartfonów nic nas już nie zaskoczy. Tymczasem Zhiyun pokazuje model o zbliżonych...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)