Instagram wbogaca wersję przeglądarkową

0

Autor: Maciej Luśtyk

21 Lipiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Instagram to chyba najbardziej znana aplikacja fotograficzna na świecie. Jej przeglądarkowa wersja wciąż pozostawia jednak wiele do życzenia. Niedawno twórcy zaktualizowali opcje wyszukiwania w aplikacji. Teraz z wyszukiwarki możemy nareszcie korzystać też w wersji przeglądarkowej.

Kilka tygodni temu Instagram otrzymał aktualizację, która wpływa na moduły Search i Explore, służące wyszukiwaniu zdjęć w aplikacji. Baza zdjęć aktualizowana jest na żywo, a do tego wśród zdjęć wyświetlane są najpopularniejsze ostatnimi czasy miejsca i hashtagi, pogrupowane w osobne kategorie. Usprawniono także samo działanie wyszukiwarki. Teraz aktualizację otrzymała także wersja przeglądarkowa serwisu.

Do tej pory strona internetowa Instagrama służyła jedynie jako dodatek, a jej funkcjonalność była bardzo okrojona. Niedawno twórcy zwiększyli maksymalną rozdzielczość zdjęć zamieszczanych w serwisie, dzięki czemu przeglądanie galerii na ekranie monitora komputera może stać się bardziej atrakcyjne. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie wyszukiwarki do wersji przeglądarkowej. Teraz na stronie instagram.com zdjęcia możemy wyszukiwać w ten sam sposób, co w aplikacji. Tym samym wersja przeglądarkowa zaczyna oferować zbliżoną funkcjonalność do wersji mobilnej.

Ciekawe czy kiedyś doczekamy się możliwości wgrywania zdjęć z poziomu komputera? To jednak stanowiło by diametralną zmianę w funkcjonalności i założeniach całego serwisu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie instagram.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)