Instagram ma już 300 mln użytkowników

0
Maciej Luśtyk
11 Grudzień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Instagram, założony w 2010 roku serwis społecznościowy umożliwiający dzielenie się zdjęciami ma już ponad 300 milionów aktywnych użytkowników.
Gdy w październiku 2010 roku Kevin Systrom I Mike Krieger założyli Instagram, mało kto spodziewał się, że niebawem ich projekt zyska ogólnoświatową popularność. Jednak liczba użytkowników rosła z dnia na dzień i już w 2 lata po swojej premierze z serwisu korzystało ponad 100 milionów osób. Rosnące zainteresowanie serwisem sprawiło, że w 2012 roku został wykupiony przez Facebooka za niebotyczną kwotę miliarda dolarów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

W zyskaniu popularności z pewnością pomógł serwisowi system katalogowaniu zdjęć za pomocą “hashtagów”; zapożyczony z popularnych niegdyś czatów IRC, na dobre przeniknął do popkultury, a sama aplikacja stała się synonimem współczesnej fotografii natychmiastowej. Dodatkowo, odróżnieniu od stron na Facebooku, Instagram pozwala na realne podejrzenie życia innych osób, czego chęć wydaje się być nieodzownym elementem ludzkiej natury. Konta na Instagramie, oprócz zwykłych zjadaczy chleba, posiadają wszelkiej maści celebryci, muzycy, filmowcy, fotografowanie a także firmy i organizacje.

Instagram właśnie odnotował 300 milionów aktywnych użytkowników, a w serwisie każdego dnia przybywa około 70 milionów nowych zdjęć i filmików. Tym samym serwis swoją popularnością wyprzedził Twittera. Zaciskamy kciuki i życzymy Instagramowi kolejnych sukcesów, gdyż znacznie przyczynia się do popularyzacji fotografii, a badania pokazują, że większość osób zainteresowanych fotografią “komórkową” myśli o zainwestowaniu w bardziej zaawansowane aparaty. Kto wie, być może to właśnie Instagram będzie miejscem zrodzenia się wielkich fotograficznych talentów tego stulecia.

Aplikację można pobrać w wersji na systemy iOS i Android ze strony instagram.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
10
0
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
33
0
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Software'owy gigant chce przeprowadzić kolejny szturm na rynek aplikacji mobilnych, pokazując na konferencji Adobe MAX 2019 nowy program, który praktycznie sam robi i edytuje zdjęcia.
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)