Instagram ma już 300 mln użytkowników

0

Autor: Maciej Luśtyk

11 Grudzień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Instagram, założony w 2010 roku serwis społecznościowy umożliwiający dzielenie się zdjęciami ma już ponad 300 milionów aktywnych użytkowników.

Gdy w październiku 2010 roku Kevin Systrom I Mike Krieger założyli Instagram, mało kto spodziewał się, że niebawem ich projekt zyska ogólnoświatową popularność. Jednak liczba użytkowników rosła z dnia na dzień i już w 2 lata po swojej premierze z serwisu korzystało ponad 100 milionów osób. Rosnące zainteresowanie serwisem sprawiło, że w 2012 roku został wykupiony przez Facebooka za niebotyczną kwotę miliarda dolarów.

W zyskaniu popularności z pewnością pomógł serwisowi system katalogowaniu zdjęć za pomocą “hashtagów”; zapożyczony z popularnych niegdyś czatów IRC, na dobre przeniknął do popkultury, a sama aplikacja stała się synonimem współczesnej fotografii natychmiastowej. Dodatkowo, odróżnieniu od stron na Facebooku, Instagram pozwala na realne podejrzenie życia innych osób, czego chęć wydaje się być nieodzownym elementem ludzkiej natury. Konta na Instagramie, oprócz zwykłych zjadaczy chleba, posiadają wszelkiej maści celebryci, muzycy, filmowcy, fotografowanie a także firmy i organizacje.

Instagram właśnie odnotował 300 milionów aktywnych użytkowników, a w serwisie każdego dnia przybywa około 70 milionów nowych zdjęć i filmików. Tym samym serwis swoją popularnością wyprzedził Twittera. Zaciskamy kciuki i życzymy Instagramowi kolejnych sukcesów, gdyż znacznie przyczynia się do popularyzacji fotografii, a badania pokazują, że większość osób zainteresowanych fotografią “komórkową” myśli o zainwestowaniu w bardziej zaawansowane aparaty. Kto wie, być może to właśnie Instagram będzie miejscem zrodzenia się wielkich fotograficznych talentów tego stulecia.

Aplikację można pobrać w wersji na systemy iOS i Android ze strony instagram.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Dziś Adobe udostępniło aktualizację aplikacji Lightroom Classic do wersji 10. Wraz z nią otrzymujemy wiele ciekawych usprawnień, w tym chyba najważniejszy zaawansowany...
28
0
Sony Imaging Edge Webcam teraz także na Maca
Sony Imaging Edge Webcam teraz także na Maca
Wygląda na to, że praca zdalna wielu z nas nie ominie jeszcze przynajmniej przez kilka kolejnych miesięcy. Teraz do transmisji na żywo aparaty Sony wykorzystają także...
0
0
Photo Mechanic Plus - najlepszy program do podglądu i selekcji zdjęć wreszcie z własnym systemem katalogowania
Photo Mechanic Plus - najlepszy program do podglądu i selekcji zdjęć wreszcie z własnym systemem...
Jeśli pracujecie z ogromną liczbą zdjęć, wiecie, że selekcja to jeden z najbardziej żmudnych procesów, zwłaszcza jeśli korzystamy wyłącznie z Lightrooma. Nowa odsłona...
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)