Instagram ma już 300 mln użytkowników

Autor: Maciej Luśtyk

11 Grudzień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Instagram, założony w 2010 roku serwis społecznościowy umożliwiający dzielenie się zdjęciami ma już ponad 300 milionów aktywnych użytkowników.

Gdy w październiku 2010 roku Kevin Systrom I Mike Krieger założyli Instagram, mało kto spodziewał się, że niebawem ich projekt zyska ogólnoświatową popularność. Jednak liczba użytkowników rosła z dnia na dzień i już w 2 lata po swojej premierze z serwisu korzystało ponad 100 milionów osób. Rosnące zainteresowanie serwisem sprawiło, że w 2012 roku został wykupiony przez Facebooka za niebotyczną kwotę miliarda dolarów.

W zyskaniu popularności z pewnością pomógł serwisowi system katalogowaniu zdjęć za pomocą “hashtagów”; zapożyczony z popularnych niegdyś czatów IRC, na dobre przeniknął do popkultury, a sama aplikacja stała się synonimem współczesnej fotografii natychmiastowej. Dodatkowo, odróżnieniu od stron na Facebooku, Instagram pozwala na realne podejrzenie życia innych osób, czego chęć wydaje się być nieodzownym elementem ludzkiej natury. Konta na Instagramie, oprócz zwykłych zjadaczy chleba, posiadają wszelkiej maści celebryci, muzycy, filmowcy, fotografowanie a także firmy i organizacje.

Instagram właśnie odnotował 300 milionów aktywnych użytkowników, a w serwisie każdego dnia przybywa około 70 milionów nowych zdjęć i filmików. Tym samym serwis swoją popularnością wyprzedził Twittera. Zaciskamy kciuki i życzymy Instagramowi kolejnych sukcesów, gdyż znacznie przyczynia się do popularyzacji fotografii, a badania pokazują, że większość osób zainteresowanych fotografią “komórkową” myśli o zainwestowaniu w bardziej zaawansowane aparaty. Kto wie, być może to właśnie Instagram będzie miejscem zrodzenia się wielkich fotograficznych talentów tego stulecia.

Aplikację można pobrać w wersji na systemy iOS i Android ze strony instagram.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar AI wprowadza funkcję Portrait Bokeh - czy warto dalej inwestować w jasne obiektywy?
Luminar AI wprowadza funkcję Portrait Bokeh - czy warto dalej inwestować w jasne obiektywy?
To w końcu musiało się stać. Oprogramowanie do symulowania rozmycia tła wkracza do świata „dużej” fotografii. Czy funkcja Portrait Bokeh AI w nowym Luminarze...
21
Ważna aktualizacja Capture One 21 - błyskawiczne maskowanie, wygodniejszy eksport, lepsza synchronizacja
Ważna aktualizacja Capture One 21 - błyskawiczne maskowanie, wygodniejszy eksport, lepsza...
Capture One wypuszcza aktualizację edytora zdjęć, która czyni program C1 2021 jeszcze lepszym. Tym razem usprawnienia przełożą się głównie na efektywność pracy....
13
Duża aktualizacja Adobe Premiere Pro: wsparcie dla Apple M1 i automatyczna zamiana mowy na napisy
Duża aktualizacja Adobe Premiere Pro: wsparcie dla Apple M1 i automatyczna zamiana mowy na napisy
Firma Adobe udostępniła nową aktualizację programu Adobe Premiere Pro, zawierającą m.in. dwie duże funkcje. Pierwszą z nich jest Speech to Text do zamiana mowy w filmach na tekst. Drugą wsparcie...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)