Instagram wzbogacony o 5 nowych filtrów

Instagram wzbogacony o 5 nowych filtrów
Od ostatniej aktualizacji dodającej nowe filtry kolorystyczne mineło już przeszło 2 lata. Programiści aplikacji wychodząc na przeciw zmieniającym się trendom, wzbogacają Instagram o nowe filtry i możliwości.
Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu Instagrama, nowe filtry są odpowiedzą na ewolucję trendów wewnątrz społeczności użytkowników i coraz większe możliwości fotografii mobilnej. Nowe filtry o nazwach Slumber, Crema, Ludwig, Aden i Perpetua bardzo delikatnie zmieniają kolorystykę, co ma ułatwić dobór filtra i uwydatnić charakter zdjęcia. Widać, że twórcy Instagrama wyciągnęli wnioski z rosnącej popularności takich aplikacji do edycji zdjęć jak np. VSCO Cam.

Ponadto wraz z nową aktualizacją otrzymujemy możliwość zarządzania filtrami, dzięki czemu możliwe jest ich posegregowanie według własnej kolejności, a także ukrycie tych rzadziej używanych. Zmienił się też wygląd ikon odpowiadających poszczególnym efektom. Zniknął charakterystyczny balonik, a w jego miejscu pojawia się rozmazana miniatura edytowanego przez nas zdjęcia. Ma to przyspieszyć wybór właściwego efektu.

Aplikacja Instagram dostępna jest do pobrania za darmo za pośrednictwem serwisów App Store i Google Play.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2