Nowy firmware Fujifilm X-H2S poprawia skuteczność śledzenia i dodaje nowe funkcje

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Styczeń 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Topowy bezlusterkowiec Fujifilm X-H2S otrzymał ważną aktualizację firmware’u dotyczącą systemu AF. Od teraz aparat będzie wykrywał także insekty i drony, a producent obiecuje też znaczną poprawę wydajności śledzenia i celności w trudnych warunkach.

Fujifilm X-H2S i X-H2 to zdecydowanie najlepsze aparaty APS-C, jakie do tej pory ujrzały światło dzienne. Producent chce jednak by były jeszcze lepsze.Do pobrania dla modelu Fujifilm X-H2S udostępnione zostało właśnie oprogramowanie pokładowe w wersji 3.0, które rozwija możliwości systemu AF. Oto co w nim znajdziemy.

 

Przede wszystkim, aparat otrzymuje nowe zdolności w zakresie rozpoznawania obiektów. Od teraz, oprócz samolotów, samochodów, pociągów, motorów, zwierząt czworonożnych i ptaków aparat będzie w stanie wykrywać także insekty i drony.

Poza tym, nowe oprogramowanie poprawia ogólną wydajność systemu AF. System śledzenia znacznie lepiej radzi ma sobie w trudniejszych warunkach, jak mocne światło kontrowe czy sytuacje gdy model znajduje się daleko lub obraca się bokiem do aparatu. Usprawniono także algorytm odpowiedzialny za przewidywanie ruchu, który zwiększyć ma skuteczność fotografowania i filmowania dynamicznie poruszających się obiektów.

Oprócz tego, Firmware w wersji 3.0 dodaje wsparcie dla uchwytu ręcznego TG-BGT1 i poprawia drobne błędy, jak przycinanie podglądu w trybie Performance Boost czy spowolnione ostrzenie przy użyciu przycisku AF-On.

Fujifilm X-H2S - skąd pobrać firmware 3.0?

Najnowszy firmware do aparatu Fujifilm X-H2S znajdziecie w poniższym linku.

Fujifilm X-H2S - pobierz najnowszy firmware

Więcej informacji znajdziecie na stronie fujifilm-x.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell KabrioLED - rewolucyjna czołówka dla kierowców
Newell KabrioLED - rewolucyjna czołówka dla kierowców
KabrioLED™ to rewolucyjna lampka czołówka stworzona specjalnie dla kierowców kabrioletów. Wyposażona w zaawansowany system czujników, inteligentnie synchronizuje się...
3
Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro
Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro
Założona w 2019 roku firma Xencelabs prezentuje swój pierwszy tablet graficzny z ekranem. Pen Display 24 Studio to profesjonalny kombajn, który zapowiada się na...
7
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Chiński producent rozwija ofertę oświetlenia o nowe, kompaktowe lampy LED, które mimo niewielkich rozmiarów oferują imponującą moc i możliwość stosowania akcesoriów z...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)