Nowy firmware Fujifilm X-H2S poprawia skuteczność śledzenia i dodaje nowe funkcje

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Styczeń 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Topowy bezlusterkowiec Fujifilm X-H2S otrzymał ważną aktualizację firmware’u dotyczącą systemu AF. Od teraz aparat będzie wykrywał także insekty i drony, a producent obiecuje też znaczną poprawę wydajności śledzenia i celności w trudnych warunkach.

Fujifilm X-H2S i X-H2 to zdecydowanie najlepsze aparaty APS-C, jakie do tej pory ujrzały światło dzienne. Producent chce jednak by były jeszcze lepsze.Do pobrania dla modelu Fujifilm X-H2S udostępnione zostało właśnie oprogramowanie pokładowe w wersji 3.0, które rozwija możliwości systemu AF. Oto co w nim znajdziemy.

 

Przede wszystkim, aparat otrzymuje nowe zdolności w zakresie rozpoznawania obiektów. Od teraz, oprócz samolotów, samochodów, pociągów, motorów, zwierząt czworonożnych i ptaków aparat będzie w stanie wykrywać także insekty i drony.

Poza tym, nowe oprogramowanie poprawia ogólną wydajność systemu AF. System śledzenia znacznie lepiej radzi ma sobie w trudniejszych warunkach, jak mocne światło kontrowe czy sytuacje gdy model znajduje się daleko lub obraca się bokiem do aparatu. Usprawniono także algorytm odpowiedzialny za przewidywanie ruchu, który zwiększyć ma skuteczność fotografowania i filmowania dynamicznie poruszających się obiektów.

Oprócz tego, Firmware w wersji 3.0 dodaje wsparcie dla uchwytu ręcznego TG-BGT1 i poprawia drobne błędy, jak przycinanie podglądu w trybie Performance Boost czy spowolnione ostrzenie przy użyciu przycisku AF-On.

Fujifilm X-H2S - skąd pobrać firmware 3.0?

Najnowszy firmware do aparatu Fujifilm X-H2S znajdziecie w poniższym linku.

Fujifilm X-H2S - pobierz najnowszy firmware

Więcej informacji znajdziecie na stronie fujifilm-x.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Microsoft pokazał najnowsza generację notebooków z serii Surface. Nowe laptopy bazują na procesorach Qualcomm Snapdragon X i mają zapewniać większa wydajność od komputerów z...
8
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Calibrite, lider w produkcji kalibratorów i wzorników, wystartował z nową atrakcyjną promocją. Przy zakupie wybranych wzorców ColorChecker otrzymamy w prezencie kartę SanDisk 64GB Extreme PRO...
11
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)