Cztery nowe aparaty Fujifilm w 2023 roku?

Autor: Maciej Luśtyk

23 Marzec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Według najnowszych plotek, w ciągu najbliższych miesięcy zobaczymy 4 nowe aparaty Fujifilm, z czego pierwsze dwa już w maju.

Po tym jak Fujifilm zdominowało rynek aparatów średnioformatowych i zaprezentowało w zeszłym roku nowe flagowce z serii X-H2 oraz odświeżenie linii X-T, mogło się wydawać, że nadchodzące miesiące producent poświęci na inne działalności niż rozwój kolejnych korpusów. Wygląda jednak na to, że będzie wprost przeciwnie.

W serwisach „plotkarskich” pojawił się ostatnio slajd z hiszpańskiej prezentacji modelu Instax Mini 12, na którym producent odsłania rąbek tajemnicy odnośnie swoich najbliższych planów. Wedlu forumowiczów portalu Fujistas, oznacza to, że jeszcze w tym roku zobaczymy 4 nowe korpusy, z czego 2 reprezentujące systemu Fujifilm X ( pozostałe dwa to prawdopodobnie nowe akcesoria z linii Instax).

X-Pro4, X100VI a może wreszcie następca X-S10?

Czego można się spodziewać? Wśród donosów pojawia się informacja na temat tego, że przedstawiciele producenta określili nadchodzące aparaty mianem przełomowych (disruptive). Standardowo moglibyśmy spodziewać się kolejnego wcielenia serii X100 oraz X-Pro, ale być może producent przygotował dla nas coś zupełnie nowego?

Biorąc pod uwagę wciąż rosnący rynek wideo i vlogosferę, całkiem prawdopodobne jest również, że zamiast niszowej serii X-Pro zobaczymy następcę modelu X-S10, który w naszym mniemaniu był jednym z najbardziej udanych korpusów producenta. Gdyby Fujifilm powtórzyło sukces poprzednika i kolejny raz zaoferowało nam możliwości flagowca w kompaktowej, przystępnej cenowo formie, moglibyśmy rzeczywiście mówić o pewnych przełomie.

A może producent kolejny raz spróbuje zaatakować najniższy segment, lub kierowany niedawnym viralowym sukcesem serii X100V zaprezentuje nowy jednoobiektywowy kompakt na modłę modeli X70 lub XF10?

Pierwsze premiery planowane są już na maj

O tym przekonamy się zapewne już niebawem. Według pokazanego slajdu, premiera pierwszego modelu z systemu X miałaby odbyć się już w maju. Możliwe jednak, że coś pokrzyżowało plany producenta. Raptem wczoraj pojawił się donosy na temat tego, że Fujifilm zamierza odwołać tegoroczny wiosenny X-Summit.

Źródło: fujirumors.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 - matryca 60 Mp, fazowy AF i odchylany ekran. Pełnoklatkowy kompakt staje się jeszcze bardziej uniwersalny
Leica Q3 - matryca 60 Mp, fazowy AF i odchylany ekran. Pełnoklatkowy kompakt staje się jeszcze...
Leica przedstawia 3. generację popularnego pełnoklatkowego kompaktu. Najbardziej zaawansowany kompakt na rynku otrzymuje jeszcze większą matrycę i usprawnienia, dzięki...
8
Fujifilm robi to kolejny raz. X-S20 to najlepszy aparat w tej cenie
Fujifilm robi to kolejny raz. X-S20 to najlepszy aparat w tej cenie
Fujifilm pokazało następcę popularnego modelu X-S10. Nowy korpus zachowuje kompaktową bryłę poprzednika i dodaje większą baterię, lepszą wydajność, usprawniony system...
6
Canon EOS R100 - nowy budżetowy aparat do rodzinnej fotografii
Canon EOS R100 - nowy budżetowy aparat do rodzinnej fotografii
Canon wprowadza na rynek nowy aparat EOS R100. Będzie najtańszym bezlusterkowcem w systemie EOS, skierowanym do amatorów fotografii. Aby zejść z ceną, producent musiał jednak okroić jego...
0
Powiązane artykuły