Instax Mini 12 - łatwiejsze kadrowanie i udoskonalony flash

Autor: Maciej Luśtyk

2 Marzec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm prezentuje najnowszą generację Instaxa Mini - najtańszego modelu w ofercie aparatów natychmiastowych producenta. Główne nowości to wizjer z korektą paralaksy i automatyczna kontrola błysku, która zapobiega powstawaniu przepaleń na zdjęciach.

Najnowszy Instax Mini 12 to kolejny reprezentant najprostszej linii aparatów natychmiastowych Fujifilm. Jest więc łatwy w obsłudze i przystępnie wyceniony, a dzięki wprowadzonym udoskonaleniom wykonane nim zdjęcia będą prezentować się jeszcze lepiej niż wcześniej. Nowa konstrukcja zapobiega bowiem wykonywaniu częstego błędu w kadrowaniu i usprawnia działanie lampy błyskowej.

Korekta paralaksy w wizjerze i mniej przepaleń na zdjęciach

Instax Mini 12 oferuje wszystkie te same funkcje, co model Mini 11. włącznie z trybem zbliżenia/selfie oraz możliwością automatycznej regulacji ekspozycji. Nadbudowuje to jednak nową funkcją korekty paralaksy, dzięki której podczas fotografowania w trybie zbliżenia wizjer aparatu pozwala dostosować swoje pole widzenia do pola widzenia obiektywu (z racji tego, że nie znajdują się w jednej linii standardowo wizjer nie odpowiada w 100% temu, co widzi obiektyw). Dzięki korekcie paralaksy, aparat redukuje przesunięcia obiektów w kadrze, pozwalając nam uzyskać poprawnie wyśrodkowaną fotografię.

Oprócz tego, Mini 12 wyposażony został także w automatyczną kontrolę błysku, która zapobiega powstawaniu wyblakłych, przepalonych zdjęć. Otrzymujemy też ulepszoną konstrukcję obiektywu, umożliwiającą intuicyjne włączanie i wyłączanie aparatu oraz zapewniającą dostęp do popularnego trybu zbliżenia/selfie, dzięki prostemu obróceniu tubusu obiektywu.

Instax Up! - nowa aplikacja do skanowania zdjęć natychmiastowych

Wraz z nowym Instaxem producent zaprezentował także aplikację mobilną Instax Up!, która pozwoli nam digitalizować / skanować wydruki za pomocą aparatu w telefonie i wygodnie katalogować je w ramach wirtualnej galerii oraz dzielić się nimi z przyjaciółmi.

Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony Apple i Android za pośrednictwem sklepów App Store i Google Play.

Cena i dostępność

Aparat Instax Mini 12 trafi na rynek w 5 wersjach kolorystycznych, w cenie 419 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie instax.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm Instax Wide 400 - pierwszy od 10 lat nowy Instax na duże wkłady
Fujifilm Instax Wide 400 - pierwszy od 10 lat nowy Instax na duże wkłady
Fujifilm prezentuje współczesna odsłonę aparatu natychmiastowego na duże wkłady Instax Wide. Nowy Wide 400 to m.in. unowocześniony design, ulepszony pomiar ekspozycji i...
15
Pentax 17 - współczesny kompakt półklatkowy oficjalnie zaprezentowany
Pentax 17 - współczesny kompakt półklatkowy oficjalnie zaprezentowany
Po miesiącach zapowiedzi, Pentax zaprezentował wreszcie swój nowy aparat analogowy. Zgodnie z przewidywaniami jest to półklatkowy kompakt z...
10
Nikon Z6 III - uniwersalna pełna klatka najnowszej generacji
Nikon Z6 III - uniwersalna pełna klatka najnowszej generacji
Nikon odświeża wreszcie podstawową serię uniwersalnych pełnych klatek systemu Z. Nikon Z6 III wyprzedza konkurencję pierwszą na rynku częściowo warstwową matrycą i możliwością...
32
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)