Instax Mini 12 - łatwiejsze kadrowanie i udoskonalony flash

Autor: Maciej Luśtyk

2 Marzec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm prezentuje najnowszą generację Instaxa Mini - najtańszego modelu w ofercie aparatów natychmiastowych producenta. Główne nowości to wizjer z korektą paralaksy i automatyczna kontrola błysku, która zapobiega powstawaniu przepaleń na zdjęciach.

Najnowszy Instax Mini 12 to kolejny reprezentant najprostszej linii aparatów natychmiastowych Fujifilm. Jest więc łatwy w obsłudze i przystępnie wyceniony, a dzięki wprowadzonym udoskonaleniom wykonane nim zdjęcia będą prezentować się jeszcze lepiej niż wcześniej. Nowa konstrukcja zapobiega bowiem wykonywaniu częstego błędu w kadrowaniu i usprawnia działanie lampy błyskowej.

Korekta paralaksy w wizjerze i mniej przepaleń na zdjęciach

Instax Mini 12 oferuje wszystkie te same funkcje, co model Mini 11. włącznie z trybem zbliżenia/selfie oraz możliwością automatycznej regulacji ekspozycji. Nadbudowuje to jednak nową funkcją korekty paralaksy, dzięki której podczas fotografowania w trybie zbliżenia wizjer aparatu pozwala dostosować swoje pole widzenia do pola widzenia obiektywu (z racji tego, że nie znajdują się w jednej linii standardowo wizjer nie odpowiada w 100% temu, co widzi obiektyw). Dzięki korekcie paralaksy, aparat redukuje przesunięcia obiektów w kadrze, pozwalając nam uzyskać poprawnie wyśrodkowaną fotografię.

Oprócz tego, Mini 12 wyposażony został także w automatyczną kontrolę błysku, która zapobiega powstawaniu wyblakłych, przepalonych zdjęć. Otrzymujemy też ulepszoną konstrukcję obiektywu, umożliwiającą intuicyjne włączanie i wyłączanie aparatu oraz zapewniającą dostęp do popularnego trybu zbliżenia/selfie, dzięki prostemu obróceniu tubusu obiektywu.

Instax Up! - nowa aplikacja do skanowania zdjęć natychmiastowych

Wraz z nowym Instaxem producent zaprezentował także aplikację mobilną Instax Up!, która pozwoli nam digitalizować / skanować wydruki za pomocą aparatu w telefonie i wygodnie katalogować je w ramach wirtualnej galerii oraz dzielić się nimi z przyjaciółmi.

Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony Apple i Android za pośrednictwem sklepów App Store i Google Play.

Cena i dostępność

Aparat Instax Mini 12 trafi na rynek w 5 wersjach kolorystycznych, w cenie 419 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie instax.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 - matryca 60 Mp, fazowy AF i odchylany ekran. Pełnoklatkowy kompakt staje się jeszcze bardziej uniwersalny
Leica Q3 - matryca 60 Mp, fazowy AF i odchylany ekran. Pełnoklatkowy kompakt staje się jeszcze...
Leica przedstawia 3. generację popularnego pełnoklatkowego kompaktu. Najbardziej zaawansowany kompakt na rynku otrzymuje jeszcze większą matrycę i usprawnienia, dzięki...
8
Fujifilm robi to kolejny raz. X-S20 to najlepszy aparat w tej cenie
Fujifilm robi to kolejny raz. X-S20 to najlepszy aparat w tej cenie
Fujifilm pokazało następcę popularnego modelu X-S10. Nowy korpus zachowuje kompaktową bryłę poprzednika i dodaje większą baterię, lepszą wydajność, usprawniony system...
5
Canon EOS R100 - nowy budżetowy aparat do rodzinnej fotografii
Canon EOS R100 - nowy budżetowy aparat do rodzinnej fotografii
Canon wprowadza na rynek nowy aparat EOS R100. Będzie najtańszym bezlusterkowcem w systemie EOS, skierowanym do amatorów fotografii. Aby zejść z ceną, producent musiał jednak okroić jego...
0
Powiązane artykuły