Instax Mini 11 - natychmiastowy maluch nareszcie otrzymuje automatyczny pomiar ekspozycji

1
Redakcja Fotopolis
26 Luty 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli myśleliście, że podstawowy model Instax Mini nie może być już lepszy, przeczytajcie jakie nowości przygotowało Fujifilm w nowym modelu.

Nowy model kontynuuje tradycję znanej i lubianej linii Mini. Jak zwykle ma być prosto, łatwo i przede wszystkim szybko. A gdyby tak dało się jeszcze do tego dołożyć wygodniej, bliżej? Nowy Instax Mini 11 oferować ma nam dokładnie to.

Wygodniej i bliżej 

Nowa zaokrąglona konstrukcja obudowy sprawia, że aparat wygląda nowocześniej, a dzięki obłym krawędziom trzymać ma się go wygodniej. Jest też nieco cieńszy, więc teraz łatwiej będzie go wszędzie ze sobą zabierać. Na końcu obiektywu niezmiennie znajduje się małe lusterko ułatwiające wykonywanie selfie, a dodatkowo możecie użyć specjalnego trybu „selfie”. W tym celu wystarczy wyciągnąć lekko tubusu obiektywu, a minimalna odległość ostrzenia obiektywu zostanie skrócona do 30 cm (w modelu Mini 9 było to 60 cm). Ta funkcja służy również jako tryb makro.

Automatyczny pomiar ekspozycji, czyli lepsza jakość zdjęć bez naszej ingerencji 

Oprócz tego, Fujifilm dodało automatyczny pomiar ekspozycji, więc nie trzeba się już martwic zmianą żadnych ustawień. Cała praca z dopasowaniem czasu otwarcia migawki i mocy błysku do warunków oświetlenia fotografowanej sceny jest wykonywana za nas. Zostaje tylko szukanie najlepszych kadrów i fotografowanie.

Automatyczny pomiar współpracuje z lampa błyskową w taki sposób, że zdjęcia wykonywane w ciemnych pomieszczeniach mają być zdecydowanie lepiej i bardziej równomiernie naświetlone.

Cena i dostępność

Fujifilm Instax Mini 11 będzie dostępny od połowy marca w cenie 339 zł. Producent daje nam pięć wersji kolorystycznych - Sky Blue, Lilac Purple, Ice White, Charcoal Grey i Blush Pink. A dla prawdziwych niewolników stylu przygotowano także coś ekstra - można dokupić opcjonalne spusty migawki (świecące w ciemności lub w kształcie diamentu).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem instax.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Od dzisiaj aparatów Fujifilm możesz używać do konferencji online. Niestety nie wszystkich
Od dzisiaj aparatów Fujifilm możesz używać do konferencji online. Niestety nie wszystkich
Idąc śladem Canona, Fujifilm udostępnia specjalne oprogramowanie, które pozwoli zamienić aparaty producenta w kamery internetowe i używać ich do wideokonferencji,...
12
2
Sony FDR-AX43 - handycam wiecznie żywy
Sony FDR-AX43 - handycam wiecznie żywy
Jeśli myśleliście, że w dobie filmujących aparatów handycamy odeszły do lamusa, Sony ma dla was propozycję, które może zmienić wasze zdanie. Model FDR-AX43 to...
0
0
Sony ZV-1 - pierwszy aparat kompaktowy stworzony specjalnie z myślą o vlogerach. Do tego dobrze wyceniony
Sony ZV-1 - pierwszy aparat kompaktowy stworzony specjalnie z myślą o vlogerach. Do tego dobrze...
Vlogowanie wydaje się proste, dopóki nie okaże się ile sprzętu potrzeba, by stworzyć dobrej jakości materiał. Sony chce uporać się z tym problemem prezentując...
10
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)