Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Lomography LomoGraflok 4x5 Instant Back - zamień wielki format w aparat natychmiastowy

0

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Wrzesień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Lomography kolejny raz pozytywnie zaskakuje fanów fotografii natychmiastowej. Dzięki nowej przystawce możliwe będzie wykorzystanie wkładów Instax Wide do fotografowania aparatami wielkoformatowymi.

W dzisiejszych czasach trudno wykorzystać pełny potencjał fotografii natychmiastowej. Bo choć zarówno wkłady Polaroid i Instax są łatwo dostępne, to na rynku mamy niewiele rozwiązań, które pozwoliłyby z nich wycisnąć coś więcej niż mają do zaoferowania proste aparaty point and shoot producentów. Nic dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się chałupniczo robione adaptery na aparaty średnioformatowe czy też konstrukcje pokroju MiNT InstantKon RF70.

Wkłady Instax Wide + wielkoformatowe body = wyjątkowa plastyka

Najnowsze dzieło Lomography wnosi jednak pracę z filmem natychmiastowym na zupełnie inny poziom. Lomograflok 4x5 Instant Back to przystawka, która pozwoli na używanie wkładów Instax Wide z wielkoformatowymi aparatami 4 x 5 cala z mocowaniem Graflok, co z jednej strony pozwoli uzyskać niespotykaną dotąd plastykę na wkładach natychmiastowych, a z drugiej łatwo sprawdzić ekspozycję przed założeniem zwykłej kasety z filmem wielkoformatowym.

Oprócz tego, przystawka o wymiarach 181 x 120 x 50 mm i wadze 500 g wyposażona jest w celownik, który pozwoli na wygodne ustawienie ostrości, a całe urządzenie zasilane jest 4 bateriami AA. Naświetlone wkłady będą wysuwały się więc automatycznie, co powinno zapobiec ewentualnym problemom z równomiernym rozprowadzaniem chemii po filmie.

Jakich efektów możemy oczekiwać?

O tym, na co pozwala nowa przystawka możecie przekonać się oglądając poniższe zdjęcia przykładowe, udostępnione przez producenta.

Cena i dostępność

Przystawka LomoGraflok 4x5 Instant Back dostępna jest już w przedsprzedaży za pośrednictwem sklepu Lomography w cenie 149 dolarów (około 560 zł). Producent informuje jednak, że akcesorium będzie dostępne dopiero wiosną 2021 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie lomography.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły