Arca-Swiss rotaFoot - zrób sobie aparat wielkoformatowy z bezlusterkowca

0

Autor: Maciej Luśtyk

16 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Chcesz uzyskać wielkoformatowy look? Z nowym adapterem Arca-Swiss rotaFoot dokonasz tego zwykłym bezlusterkowcem.

Jedną z głównych przyczyn, dla których fotografowie decydują się na zabieranie w teren (bądź do studia) ciężkich, mało poręcznych analogowych aparatów wielkoformatowych - poza oczywiście samą rozdzielczością zdjęcia - jest swoboda sterowania ostrością i perspektywą, jaką dają systemy mieszkowe, wykorzystywane zwykle w tego typu konstrukcjach. Ale przecież żyjemy w XXI wieku i równie wygodnie powinno to wyglądać w przypadku aparatów cyfrowych.

rotaFoot przenosić ma magię wielkiego formatu na współczesne cyfrowe matryce

Z tego założenia wyszli twórcy Arca-Swiss rotaFoot, czyli konstrukcji mieszkowych, stworzonych na potrzeby współczesnych bezlusterkowców i obiektywów do nich. System oferuje adaptery dla mocowań Fujifilm GFX, Sony E, Canon RF, Nikon Z, L-Mount, Hasselblad X oraz Leica M i pozwala na wykorzystanie 4 różnej długości mieszków (10, 20, 24 i 50 cm).

Po zamocowaniu na dedykowanych szynach i obrotowych głowicach pozwoli nam na dowolne przesuwanie, gięcie i zakręcanie osi optycznej, co spodoba się zwłaszcza fotografującym architekturę i krajobraz, ale znajdzie także praktyczne zastosowanie w portrecie czy pracy studyjnej.

Cena i dostępność

Oczywiście, jak można się spodziewać, nie będzie to tania zabawa (stworzenie całego zestawu będzie nasz kosztować ponad 2 tys. Euro, ale czego się nie robi dla konkretnych rezultatów.

Więcej na temat akcesoriów rotaFoot znajdziecie na stronie arca-shop.de.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony pokazało wreszcie w pełnej krasie swojego pierwszego drona, który będąc kierowanym do zaawansowanych filmowców ma być przy okazji najmniejszym dronem mogącym...
0
0
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Godox zaktualizował sklep internetowy, żeby zakupy były wygodniejsze i szybsze. Towar wysyłany jest z magazynów w Polsce, a do połowy czerwca 2021 możemy liczyć na...
0
0
Huawei MateView - monitor 4K HDR do pracy z filmem, fotografią i grafiką. Ma ciekawe funkcje łączności
Huawei MateView - monitor 4K HDR do pracy z filmem, fotografią i grafiką. Ma ciekawe funkcje...
Huawei zaprezentował pierwsze monitory klasy premium. W śród nich model MateView, który oprócz niezłej specyfikacji oferuje możliwość synchronizacji ze smartfonami i...
0
2
Powiązane artykuły