Arca-Swiss rotaFoot - zrób sobie aparat wielkoformatowy z bezlusterkowca

Autor: Maciej Luśtyk

16 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Chcesz uzyskać wielkoformatowy look? Z nowym adapterem Arca-Swiss rotaFoot dokonasz tego zwykłym bezlusterkowcem.

Jedną z głównych przyczyn, dla których fotografowie decydują się na zabieranie w teren (bądź do studia) ciężkich, mało poręcznych analogowych aparatów wielkoformatowych - poza oczywiście samą rozdzielczością zdjęcia - jest swoboda sterowania ostrością i perspektywą, jaką dają systemy mieszkowe, wykorzystywane zwykle w tego typu konstrukcjach. Ale przecież żyjemy w XXI wieku i równie wygodnie powinno to wyglądać w przypadku aparatów cyfrowych.

rotaFoot przenosić ma magię wielkiego formatu na współczesne cyfrowe matryce

Z tego założenia wyszli twórcy Arca-Swiss rotaFoot, czyli konstrukcji mieszkowych, stworzonych na potrzeby współczesnych bezlusterkowców i obiektywów do nich. System oferuje adaptery dla mocowań Fujifilm GFX, Sony E, Canon RF, Nikon Z, L-Mount, Hasselblad X oraz Leica M i pozwala na wykorzystanie 4 różnej długości mieszków (10, 20, 24 i 50 cm).

Po zamocowaniu na dedykowanych szynach i obrotowych głowicach pozwoli nam na dowolne przesuwanie, gięcie i zakręcanie osi optycznej, co spodoba się zwłaszcza fotografującym architekturę i krajobraz, ale znajdzie także praktyczne zastosowanie w portrecie czy pracy studyjnej.

Cena i dostępność

Oczywiście, jak można się spodziewać, nie będzie to tania zabawa (stworzenie całego zestawu będzie nasz kosztować ponad 2 tys. Euro, ale czego się nie robi dla konkretnych rezultatów.

Więcej na temat akcesoriów rotaFoot znajdziecie na stronie arca-shop.de.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Powiązane artykuły