Instax Mini 40 - podstawowy model w eleganckim wydaniu

Autor: Maciej Luśtyk

7 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm wprowadza na rynek nowego instaxa, który zamyka możliwości modelu Mini 11 w eleganckiej obudowie w stylistyce retro.

Kochacie zdjęcia natychmiastowe, ale nie podoba wam się obły kształt najbardziej przystępnych modeli z serii Instax Mini? Producent ma coś dla was. Najnowszy Instax Mini 40 to nic innego jak możliwości ostatniego modelu Mini 11 zamknięte w stylizowanym korpusie, który zrywa z „mydelniczkową” stylistyką na rzecz eleganckiego wykończenia imitującego skórę.

Instax Mini 40 oferuje automatyczny pomiar ekspozycji i możliwość fotografowania z bliska

Otrzymujemy więc m.in. automatyczny pomiar ekspozycji, który sam dobierze odpowiednie parametry fotografowania względem oświetlenia sceny, tryb selfie, w którym aparat będzie w stanie ostrzyć z odległości już 30 cm (przydatny także do fotografowania detali), automatycznie sterowaną lampę błyskową i ułatwiające kadrowanie autoportretów lusterko na obiektywie.

Wraz z aparatem na rynku debiutują także nowe wkłady Instax Mini w wersji Contact Sheet, która stylistyką nawiązuje do analogowych stykówek. Z pewnością będą cieszyć się dużą popularnością.

Cena i dostępność

Aparat Instax Mini 40 pojawić ma się w sprzedaży jeszcze w kwietniu, w cenie 100 dolarów (ok. 380 zł). Dokładnej polskiej ceny jeszcze nie znamy. Wkłady w wersji Contact Sheet wycenione został z kolei na 15 dolarów za paczkę zawierającą 10 arkuszy filmu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie instax.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7 IV - więcej, mocniej, lepiej, drożej...
Sony A7 IV - więcej, mocniej, lepiej, drożej...
Po 3 latach od premiery A7 III, Sony pokazuje wreszcie jego następcę, który ma być lepszy właściwie pod każdym względem. Wyposażony w 33-megapikselową matrycę Sony A7...
36
DJI Ronin 4D to pierwsza kamera 8K z 4-osiowym stabilizatorem i autofocusem Lidar AF
DJI Ronin 4D to pierwsza kamera 8K z 4-osiowym stabilizatorem i autofocusem Lidar AF
Nowy Ronin 4D to bez wątpienia urządzenie rewolucyjne, integruje bowiem system obrazowania z zapisem RAW, zaawansowaną stabilizację, ustawianie ostrości oparte o laserowy system Lidar i...
5
Kolejny teaser Nikona Z9 - nieograniczona rejestracja 8K i obiektyw 100-400 mm?
Kolejny teaser Nikona Z9 - nieograniczona rejestracja 8K i obiektyw 100-400 mm?
Nikon dalej podgrzewa atmosferę przed premierą flagowego bezlusterkowego korpusu. Czego dowiadujemy się z najnowszej zapowiedzi modelu Z9?
8
Powiązane artykuły