Instax Mini 40 - podstawowy model w eleganckim wydaniu

0

Autor: Maciej Luśtyk

7 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm wprowadza na rynek nowego instaxa, który zamyka możliwości modelu Mini 11 w eleganckiej obudowie w stylistyce retro.

Kochacie zdjęcia natychmiastowe, ale nie podoba wam się obły kształt najbardziej przystępnych modeli z serii Instax Mini? Producent ma coś dla was. Najnowszy Instax Mini 40 to nic innego jak możliwości ostatniego modelu Mini 11 zamknięte w stylizowanym korpusie, który zrywa z „mydelniczkową” stylistyką na rzecz eleganckiego wykończenia imitującego skórę.

Instax Mini 40 oferuje automatyczny pomiar ekspozycji i możliwość fotografowania z bliska

Otrzymujemy więc m.in. automatyczny pomiar ekspozycji, który sam dobierze odpowiednie parametry fotografowania względem oświetlenia sceny, tryb selfie, w którym aparat będzie w stanie ostrzyć z odległości już 30 cm (przydatny także do fotografowania detali), automatycznie sterowaną lampę błyskową i ułatwiające kadrowanie autoportretów lusterko na obiektywie.

Wraz z aparatem na rynku debiutują także nowe wkłady Instax Mini w wersji Contact Sheet, która stylistyką nawiązuje do analogowych stykówek. Z pewnością będą cieszyć się dużą popularnością.

Cena i dostępność

Aparat Instax Mini 40 pojawić ma się w sprzedaży jeszcze w kwietniu, w cenie 100 dolarów (ok. 380 zł). Dokładnej polskiej ceny jeszcze nie znamy. Wkłady w wersji Contact Sheet wycenione został z kolei na 15 dolarów za paczkę zawierającą 10 arkuszy filmu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie instax.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony aktualizuje modele A7R III i A7R IV o nowy ekran i USB 3.2
Sony aktualizuje modele A7R III i A7R IV o nowy ekran i USB 3.2
W ramach zupełnie nieoczekiwanego ruchu, Sony po cichu aktualizuje modele A7R III i A7R IV o nowsze podzespoły. Jaki jest tego powód? Jak odróżnić nowe wersje od...
12
0
Nadchodzi DJI Air 2S - kompaktowy dron z 1-calową matrycą i systemem ADB-S
Nadchodzi DJI Air 2S - kompaktowy dron z 1-calową matrycą i systemem ADB-S
Do sieci wyciekła zapowiedź nowego drona DJI, który dla wielu może okazać się spełnieniem marzeń o wysokiej jakości dronie, oferowanym w przystępnym pułapie...
12
2
FIMI X8 Mini - konkurent DJI Mini 2 z trybem nocnym i śledzeniem
FIMI X8 Mini - konkurent DJI Mini 2 z trybem nocnym i śledzeniem
Chiński producent wprowadza na rynek amatorskiego drona X8 Mini o dużych możliwościach. To wyraźna konkurencja dla lekkiego DJI Mini. Waży mniej niż 250 g, ale...
10
1
Powiązane artykuły