Instax Mini 40 - podstawowy model w eleganckim wydaniu

Autor: Maciej Luśtyk

7 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm wprowadza na rynek nowego instaxa, który zamyka możliwości modelu Mini 11 w eleganckiej obudowie w stylistyce retro.

Kochacie zdjęcia natychmiastowe, ale nie podoba wam się obły kształt najbardziej przystępnych modeli z serii Instax Mini? Producent ma coś dla was. Najnowszy Instax Mini 40 to nic innego jak możliwości ostatniego modelu Mini 11 zamknięte w stylizowanym korpusie, który zrywa z „mydelniczkową” stylistyką na rzecz eleganckiego wykończenia imitującego skórę.

Instax Mini 40 oferuje automatyczny pomiar ekspozycji i możliwość fotografowania z bliska

Otrzymujemy więc m.in. automatyczny pomiar ekspozycji, który sam dobierze odpowiednie parametry fotografowania względem oświetlenia sceny, tryb selfie, w którym aparat będzie w stanie ostrzyć z odległości już 30 cm (przydatny także do fotografowania detali), automatycznie sterowaną lampę błyskową i ułatwiające kadrowanie autoportretów lusterko na obiektywie.

Wraz z aparatem na rynku debiutują także nowe wkłady Instax Mini w wersji Contact Sheet, która stylistyką nawiązuje do analogowych stykówek. Z pewnością będą cieszyć się dużą popularnością.

Cena i dostępność

Aparat Instax Mini 40 pojawić ma się w sprzedaży jeszcze w kwietniu, w cenie 100 dolarów (ok. 380 zł). Dokładnej polskiej ceny jeszcze nie znamy. Wkłady w wersji Contact Sheet wycenione został z kolei na 15 dolarów za paczkę zawierającą 10 arkuszy filmu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie instax.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony FX30 - najtańsza kamera filmowa linii Cinema Line
Sony FX30 - najtańsza kamera filmowa linii Cinema Line
Zamiast zaawansowanego korpusu APS-C, producent prezentuje kompaktową kamerę filmową, która ma być odpowiedzią na bolączki aspirujących twórców wideo. FX30 to jedna z...
13
Do 7740 zł rabatu na obiektywy przy zakupie Fujifilm GFX 50S II
Do 7740 zł rabatu na obiektywy przy zakupie Fujifilm GFX 50S II
Do końca października, kupując aparat średnioformatowy Fujifilm GFX 50S II w zestawie lub osobno otrzymamy dodatkowy rabat na zakup obiektywów.
21
Panasonic Lumix GH6 pozwoli w końcu nagrywać na dyskach SSD. Aktualizacja dostępna od 27 września
Panasonic Lumix GH6 pozwoli w końcu nagrywać na dyskach SSD. Aktualizacja dostępna od 27 września
Jedną z najciekawszych nowości wprowadzonych wraz z modelem GH6 jest opcja bezpośredniej rejestracji na dyskach SSD. Niestety nie była ona dostępna w dniu premiery. Za...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)