Instax Mini 40 - podstawowy model w eleganckim wydaniu

0

Autor: Maciej Luśtyk

7 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm wprowadza na rynek nowego instaxa, który zamyka możliwości modelu Mini 11 w eleganckiej obudowie w stylistyce retro.

Kochacie zdjęcia natychmiastowe, ale nie podoba wam się obły kształt najbardziej przystępnych modeli z serii Instax Mini? Producent ma coś dla was. Najnowszy Instax Mini 40 to nic innego jak możliwości ostatniego modelu Mini 11 zamknięte w stylizowanym korpusie, który zrywa z „mydelniczkową” stylistyką na rzecz eleganckiego wykończenia imitującego skórę.

Instax Mini 40 oferuje automatyczny pomiar ekspozycji i możliwość fotografowania z bliska

Otrzymujemy więc m.in. automatyczny pomiar ekspozycji, który sam dobierze odpowiednie parametry fotografowania względem oświetlenia sceny, tryb selfie, w którym aparat będzie w stanie ostrzyć z odległości już 30 cm (przydatny także do fotografowania detali), automatycznie sterowaną lampę błyskową i ułatwiające kadrowanie autoportretów lusterko na obiektywie.

Wraz z aparatem na rynku debiutują także nowe wkłady Instax Mini w wersji Contact Sheet, która stylistyką nawiązuje do analogowych stykówek. Z pewnością będą cieszyć się dużą popularnością.

Cena i dostępność

Aparat Instax Mini 40 pojawić ma się w sprzedaży jeszcze w kwietniu, w cenie 100 dolarów (ok. 380 zł). Dokładnej polskiej ceny jeszcze nie znamy. Wkłady w wersji Contact Sheet wycenione został z kolei na 15 dolarów za paczkę zawierającą 10 arkuszy filmu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie instax.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy tak będzie wyglądał DJI Mavic 3 Pro? Oto, co wiemy o nadchodzącym dronie
Czy tak będzie wyglądał DJI Mavic 3 Pro? Oto, co wiemy o nadchodzącym dronie
Plotki na temat nowego drona z serii Mavic krążą w internecie już od ponad roku, a spodziewana premiera nastąpić ma jeszcze tego lata. Teraz pojawiają się kolejne...
0
0
Trzy korpusy APS-C z mocowaniem Canon RF na horyzoncie?
Trzy korpusy APS-C z mocowaniem Canon RF na horyzoncie?
Czyżby Canon miał zamiar uruchomić nowy segment w ofercie mocowania RF? Według plotek możemy się spodziewać nie jednego, a nawet trzech nowych modeli APS-C.
0
1
A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc
A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc
Raptem wczoraj informowaliśmy Was o nowym stylizowanym na klasyczne aparaty korpusie Nikona, który niebawem wzbogacić ma ofertę systemu Z. Dzisiaj otrzymujemy jego...
0
0
Powiązane artykuły