Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Marzec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Irix otwiera się na filmowców wykorzystujących aparaty Fujifilm. Od dzisiaj wszystkie obiektywy z serii Cine dostępne są również w wersji z bagnetem X.

Informacja prasowa:

Wszystkie obiektywy z serii Irix Cine są wykonane w jednym standardzie, są więc spójne i doskonale nadają się do pracy w zestawach. Posiadają niepowtarzalny efekt bokeh, ale także zachowują kolory i detale, co upraszcza pracę w postprodukcji i nadaje charakter tworzonemu materiałowi.

Wszystkie obiektywy mają ujednoliconą konstrukcję pierścieni przysłony i ostrości oraz podobną wagę i rozmiar. Szybka wymiana obiektywu bez ponownego wyważania Steadicamu lub gimbala pozwoli łatwo dostosować się do aktualnych wymagań filmowanej sceny. Gdy zachodzi potrzeba stosowania filtrów, większość obiektywów ma gwint filtrowy 86 mm oraz średnicę przednią 95 mm, pozwalającą na stosowanie dodatkowych akcesoriów. Charakteryzują się również możliwością pracy w każdych warunkach atmosferycznych - posiadają specjalne uszczelnienia chroniące je przed kurzem, piaskiem czy wodą.

Aktualna oferta obiektywów Irix Cine:

  • Irix 11 mm T4.3
  • Irix 15 mm T2.6
  • Irix 21 mm T.1.5
  • Irix 30 mm T1.5
  • Irix 45 mm T1.5
  • Irix 150 mm T3.0 Macro 1:1
  • Irix 150 mm T3.0 Tele

Obiektywy Irix Cine dostępne są z mocowaniami Canon EF, Canon RF, L-mount, MFT, Nikon Z, PL-mount oraz Sony E, a od dzisiaj także Fujifilm X.

Cena i dostępność

Wszystkie obiektywy Irix z mocowaniem Fujifilm X będą dostępne w sprzedaży w ciągu najbliższych kilku dni w jednakowej sugerowanej cenie detalicznej 4345 zł za każdą ogniskową.

Więcej informacji o produktach Irix można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej irixlens.com

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikon Nikkor Z 135 mm f/1.8 S Plena - wzorowa ostrość, perfekcyjne bokeh
Nikon Nikkor Z 135 mm f/1.8 S Plena - wzorowa ostrość, perfekcyjne bokeh
Nikon podnosi poprzeczkę w temacie obiektywów portretowych. Najnowszy model 135 mm f/1.8, ochrzczony mianem „Plena” oferować ma imponującą jakość optyczną i być nowym obiektem...
13
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
TTartisan 500 mm f/6.3 - długi teleobiektyw do bezlusterkowców, za 1500 zł
Chiński producent optyki zaprezentował niecodzienną premier. TTartisan 500 mm f/6.3 to pierwszy współczesny długi teleobiektyw z Kraju Środka - prawdopodobnie nie porazi nas jakością,...
6
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon Plena - nadchodzi nowy tajemniczy obiektyw systemu Z
Nikon zapowiada premierę nowego tajemniczego obiektywu (lub całej serii) o nazwie „Plena”. Czy będzie to kolejna wysokiej kasy portretówka pokroju modelu Noct?
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)