Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Marzec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Irix otwiera się na filmowców wykorzystujących aparaty Fujifilm. Od dzisiaj wszystkie obiektywy z serii Cine dostępne są również w wersji z bagnetem X.

Informacja prasowa:

Wszystkie obiektywy z serii Irix Cine są wykonane w jednym standardzie, są więc spójne i doskonale nadają się do pracy w zestawach. Posiadają niepowtarzalny efekt bokeh, ale także zachowują kolory i detale, co upraszcza pracę w postprodukcji i nadaje charakter tworzonemu materiałowi.

Wszystkie obiektywy mają ujednoliconą konstrukcję pierścieni przysłony i ostrości oraz podobną wagę i rozmiar. Szybka wymiana obiektywu bez ponownego wyważania Steadicamu lub gimbala pozwoli łatwo dostosować się do aktualnych wymagań filmowanej sceny. Gdy zachodzi potrzeba stosowania filtrów, większość obiektywów ma gwint filtrowy 86 mm oraz średnicę przednią 95 mm, pozwalającą na stosowanie dodatkowych akcesoriów. Charakteryzują się również możliwością pracy w każdych warunkach atmosferycznych - posiadają specjalne uszczelnienia chroniące je przed kurzem, piaskiem czy wodą.

Aktualna oferta obiektywów Irix Cine:

  • Irix 11 mm T4.3
  • Irix 15 mm T2.6
  • Irix 21 mm T.1.5
  • Irix 30 mm T1.5
  • Irix 45 mm T1.5
  • Irix 150 mm T3.0 Macro 1:1
  • Irix 150 mm T3.0 Tele

Obiektywy Irix Cine dostępne są z mocowaniami Canon EF, Canon RF, L-mount, MFT, Nikon Z, PL-mount oraz Sony E, a od dzisiaj także Fujifilm X.

Cena i dostępność

Wszystkie obiektywy Irix z mocowaniem Fujifilm X będą dostępne w sprzedaży w ciągu najbliższych kilku dni w jednakowej sugerowanej cenie detalicznej 4345 zł za każdą ogniskową.

Więcej informacji o produktach Irix można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej irixlens.com

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
W niedawnym wywiadzie przedstawiciele producenta zdradzili plany produkcji kolejnych obiektywów do Nikon Z. Czy przeniesiona zostanie cała oferta dostępna do Sony...
10
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które wygląda bardzo znajomo
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które...
Leica zaprezentowała najnowszy przybytek w ofercie zoomów do systemu L-Mount. Model Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 to stosunkowo kompaktowa propozycja dla...
5
Adapter manualny do obiektywów Samyang V-AF - precyzyjna kontrola ostrości dla wymagających filmowców
Adapter manualny do obiektywów Samyang V-AF - precyzyjna kontrola ostrości dla wymagających...
Samyang prezentuje specjalny adapter do obiektywów V-AF, który pozwoli na precyzyjne ręczne ustawianie ostrości w wymagających produkcjach wideo. To jednak tylko jedna...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)