Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Marzec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Irix otwiera się na filmowców wykorzystujących aparaty Fujifilm. Od dzisiaj wszystkie obiektywy z serii Cine dostępne są również w wersji z bagnetem X.

Informacja prasowa:

Wszystkie obiektywy z serii Irix Cine są wykonane w jednym standardzie, są więc spójne i doskonale nadają się do pracy w zestawach. Posiadają niepowtarzalny efekt bokeh, ale także zachowują kolory i detale, co upraszcza pracę w postprodukcji i nadaje charakter tworzonemu materiałowi.

Wszystkie obiektywy mają ujednoliconą konstrukcję pierścieni przysłony i ostrości oraz podobną wagę i rozmiar. Szybka wymiana obiektywu bez ponownego wyważania Steadicamu lub gimbala pozwoli łatwo dostosować się do aktualnych wymagań filmowanej sceny. Gdy zachodzi potrzeba stosowania filtrów, większość obiektywów ma gwint filtrowy 86 mm oraz średnicę przednią 95 mm, pozwalającą na stosowanie dodatkowych akcesoriów. Charakteryzują się również możliwością pracy w każdych warunkach atmosferycznych - posiadają specjalne uszczelnienia chroniące je przed kurzem, piaskiem czy wodą.

Aktualna oferta obiektywów Irix Cine:

  • Irix 11 mm T4.3
  • Irix 15 mm T2.6
  • Irix 21 mm T.1.5
  • Irix 30 mm T1.5
  • Irix 45 mm T1.5
  • Irix 150 mm T3.0 Macro 1:1
  • Irix 150 mm T3.0 Tele

Obiektywy Irix Cine dostępne są z mocowaniami Canon EF, Canon RF, L-mount, MFT, Nikon Z, PL-mount oraz Sony E, a od dzisiaj także Fujifilm X.

Cena i dostępność

Wszystkie obiektywy Irix z mocowaniem Fujifilm X będą dostępne w sprzedaży w ciągu najbliższych kilku dni w jednakowej sugerowanej cenie detalicznej 4345 zł za każdą ogniskową.

Więcej informacji o produktach Irix można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej irixlens.com

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox Luna 30-300 mm T4 Zoom 10x - jeden, by rządzić wszystkimi
Viltrox Luna 30-300 mm T4 Zoom 10x - jeden, by rządzić wszystkimi
Viltrox oficjalnie zaprezentował jeden z najbardziej imponujących obiektywów filmowych, jakie ujrzały światło dzienne. Szkło zamyka wyjątkowo uniwersalny zakres ogniskowych i wysokiej...
7
Canon RF-S 3,9 mm f/3.5 STM Dual Fisheye - kolejny obiektyw do treści VR. Tym razem do APS-C i w niższej cenie
Canon RF-S 3,9 mm f/3.5 STM Dual Fisheye - kolejny obiektyw do treści VR. Tym razem do APS-C i w...
Interesuje cię tworzenie przestrzennych filmów, stworzonych do oglądania w goglach VR? Najnowszy obiektyw Canona to prawdopodobnie jedno z najbardziej przystępnych cenowo rozwiązań,...
4
Viltrox AF 16 mm f/1.8 z mocowaniem Nikon Z już w sprzedaży
Viltrox AF 16 mm f/1.8 z mocowaniem Nikon Z już w sprzedaży
Dopracowany optycznie i przystępny cenowo jasny obiektyw superszerokokątny Viltroxa trafia w końcu do oferty mocowania Z. Szkło zadebiutowało właśnie na sklepowych półkach w cenie 2799...
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)