Irix zapowiada obiektyw 65 mm T1.5 - krótkie filmowe tele na horyzoncie

Autor: Maciej Luśtyk

30 Maj 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Irix zapowiedział rozszerzenie katalogu filmowej optyki o jasny model 65 mm T1.5, czym uzupełni lukę w zakresie krótkich portretowych teleobiektywów.

Po sukcesie w kategorii obiektywów do fotografii krajobrazu, od 2019 roku Irix rozbudowuje też swoją gamę obiektywów kinematograficznych, które dzięki połączeniu atrakcyjnej ceny z dobrej jakości wykonaniem cieszą się rosnącą popularnością wśród twórców wideo. Do rodziny jasnych szkieł ze światłem T1.5 już niebawem dołączy krótki teleobiektyw 65 mm.

Irix rozbudowuje ofertę o obiektyw portretowy

Obiektyw Irix 65 mm T1.5 wypełni sporą lukę pomiędzy modelami 45 mm a 150 mm i prawdopodobnie jest także zapowiedzią kolejnych premier z tego obszaru (prędzej czy później w ofercie zapewne pojawi się też zapewne szkło o ogniskowej zbliżonej do 105 mm).

Niestety na chwilę obecną nic więcej na temat obiektywu nie wiadomo. Producent zdradza jedynie, że egzemplarz przedprodukcyjny będzie można zobaczyć podczas nadchodzących targów Cine Gear Expo w Los Angeles.

Szkło będzie dostępne we wszystkich najważniejszych mocowaniach. Ceny nie znamy, ale zapewne nie będzie różnić się od wcześniejszych modeli

Wiadomo natomiast, że podobnie jak pozostałe modele z oferty Irix, będzie to obiektyw manualny i pełnoklatkowy. Szkło dostępne będzie w wersjach z mocowaniami: PL, Canon RF, Canon EF, Sony E, Nikon Z, Fujifilm X, L-Mount i Mikro Cztery Trzecie.

Jeżeli zaś chodzi o cenę, podobnie jak w przypadku wcześniejszych filmowych konstrukcji Irix powinna ona oscylować w przedziale 4000-4500 zł.

Więcej informacji o obiektywach producenta znajdziecie na stronie irixlens.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Samyang wystartował z wiosennymi rabatami na obiektywy z mocowaniami Sony E i Fujifilm X. Do 30 czerwca 9 modeli z oferty producenta kupicie sporo taniej.
5
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)