Instagramowy fotograf roku magazynu Time

0
Marcin Grabowiecki
19 Grudzień 2013
Artykuł na: minutę
Magazyn Time nagrodził Davida Guttenfeldera tytułem Instagram photographer of the year. Wyróżnienie przyznano mu za zdjęcia z Korei Północnej.
David Guttenfelder / Associated Press


David Guttenfelder został Instagramowym fotografem roku magazynu Time. Redakcja nagrodziła go za zdjęcia z Korei Północnej.

Guttenfelder jest doświadczonym fotoreporterem, siedmiokrotnym zdobywcą nagrody World Press Photo. Pracując dla agencji Associated Press odwiedził ponad 75 krajów, w których dokumentował konflikty zbrojne, wybory i katastrofy naturalne. W 2013 roku Guttenfelder został jednym z pierwszych zagranicznych fotografów, którzy mogli swobodnie pracować w Korei Północnej.

Zdjęcia miasta Pjongjang, które publikuje na Instagramie, przywołują orwellowski klimat. Fotograf podkreśla, że praca w Korei Północnej nie jest łatwa. Trudno jest zrobić typowe zdjęcie reporterskie. Dzięki Instagramowi udaje mu się stworzyć mozaikę, która układa się w jeden, spójny obraz.

Zdjęcia Davida Guttenfeldera znajdziecie na Instagramie.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
13
0
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
17
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)